Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Czy bardzo średnią rodzinę Kowalskich stać na Bornholm?
Autor Wiadomość
Szarik
# Napisano: 29 Maj 2013 23:45


Witam. Korzystając w tym roku z 2 tyg urlopu, który będziemy spędzać na naszym morzem, raczej na zachodnim wybrzeżu, pomyślałem czy może 1 tyg nie przeznaczyć na wyjazd na Bornholm. Tylko tak się zastanawiam czy stać nas na to. Na tą chwilę stwierdzam, że jednak nie bardzo. Dlatego chciałbym poznać opinie doświadczonych bywalców. W podróż wybrałyby się 2 os dorosłe i dziecko w wieku 3,5 r. Najbardziej przerażające są koszta wynajmu kwater. Może szukam nie tam gdzie trzeba, ale w okresie przełom lipca i sierpnia nie znalazłem niczego co nie kosztowałoby mniej niż 3 tys za cały tydzień. Czy jest szansa na znalezienie czegoś tańszego. Nie mówię tu o polu namiotowym tylko normalnej kwaterze. Druga kwestia to dojazd. Czy "zabrać" ze sobą auto czy może lepiej zostawić i udać się promem pasażerskim z Kołobrzegu i jeżeli już to wynająć coś w miasteczku do którego przypływa prom. Ewentualnie wynająć auto na 2-3 dni, aby sobie pojeździć po wyspie. Następna sprawa to wyżywienie. Podejrzewam, że tanio nie jest. Najlepszym rozwiązaniem pewnie byłby domek czy jakiś większy pokój, tak aby był kawałek kuchii i żeby można było coś przyrządzić. Generalnie. Ile trzeba przeznaczyć kasy na tyg pobyt. Tak, aby nie było na bogato, ale też aby nie trzeba było spać pod chmurką, pić wody deszczowej i jeść tylko chleba z masłem. Może zamiast tyg pojechać na 4-5 dni, a może jeszcze krótszy pobyt. Wszelkie opinie mile widziane. Z góry dzięki za odp i jeżeli można to proszę podawać kwoty w naszej krajowej walucie.

Łukasz
# Napisano: 30 Maj 2013 15:33


Sorry za moją bezpośredniość, ale jak mnie nie stać na nowe Porshe, to jeźdzę czymś innym. To samo tyczy się Twojego pytania, jak Cię nie stać na kwatery rzędu 3 tyś zł za tydzień, weź domek z kuchnią na kempingu *** za 1500 zł. Cena wynajmu auta to 220 zł na dzień, rower koło 30 zł, przyczepka dla dziecka podobnie, na tydzień inne ceny. Jedzenie w sklepach - 15% drożej niż w Polsce, aczkolwiek są i tańsze produkty, majątku nie wydasz, chcąc chodzić do knajpy licz 50 - 70 zł na głowę za wyjście. Jak chcesz zabrać auto, policz paliwo do Sassnitz, prom w cenie pewnie koło 600 - 900 zł w tym okresie w jedną stronę (zależy, czy w tygodniu, czy w weekend, zależy od godziny). Wychodzi paliwo plus 1500 około prom plus 1500 domek, plus jedzenie jeśli chcesz zabrać auto, z Kołobrzegu to 1500 domek, 700 bilety na prom plus ewentualny transport. Po 11 sierpnia jest niski sezon, pogoda prawie taka sama, ceny duuużo niższe, domek można na tydzień wynająć za 1000 zł. Jeśli coś jeszcze interesuje, pisz.

Anonimowy
# Napisano: 31 Maj 2013 08:12


O i to jest odpowiedź satysfakcjonująca mnie. Raczej stwierdzam, że i tak nic z tego nie będzie. Zbyt duże koszta. Może gdyby to była 2 połowa sierpnia to jeszcze jeszcze, ale że to będzie ostatni tydz lipca i pierwszy sierpnia to nic z tego. Ewentualnie rejs np z Kołobrzegu z powrotem tego samego dnia. Bilety 360 zł w obie strony więc może może. Tyle, że zbyt mało czasu na miejscu więc nie wiem czy się kalkuluje. Dzięki za odp.

Łukasz
# Napisano: 31 Maj 2013 11:52


Jeśli chcesz, dowiem się, czy jest w Nexo i ile kosztuje wypożyczenie samochodu osobowego... ciekawa alternatywa, można jednego dnia zwiedzić masę miejsc i się nie zmęczyć

Anonimowy
# Napisano: 31 Maj 2013 16:03


Wypożyczałem samochód w Ronne, w Nexo nie ma wypożyczalni. W Ronne znajdziesz oddziały National, Avis, Alamo. Pozdro!

Łukasz
# Napisano: 31 Maj 2013 16:50


W Ronne najtaniej wynosi na lotnisku, o ile się nie mylę to koło 365 DKK cena była na aucie za dobę, maleństwo jakieś, C1, czy coś podobnego.

szarik
# Napisano: 31 Maj 2013 22:36


Niestety to wycieczka nie dla nas. 2 dni to ponad 1000 zł by było. Same bilety na prom 520 zł, a gdzie nocleg i wyżywienie i wypożyczenie samochodu i ewentualne bilety na wejście gdzieś tam, ech palcem po mapie jedynie.

Teddyboy
Użytkownik
# Napisano: 1 Cze 2013 13:44


jedz po prostu na 1 dzień - z Kolobrzegu czy Darłowa - zawsze cos zobaczysz, poczujesz, a wrócisz na Bornholm na dłużej jak będziesz sobie mogł na to pozwolić.
N miejscu pożyczcie rowery jedzcie do Svaneke, Aarsdale popatrzcie w w morze....
ot moja rada, zrobisz jak uważasz...

Anonimowy
# Napisano: 4 Cze 2013 13:45


Chciałabym dorzucić co nie co na temat kosztów wyjazdy na Bornholm, szczególnie, że w tym roku wybieram się z rodzina już czwarty raz.
Pierwszy raz to był, jak jeszcze ja i mój obecny mąż byliśmy w stanie narzeczeńskim. Drugi, jak nasza dzidzia miała niecałe 4 lata, trzeci kiedy miała 9 i teraz kiedy kończy 13 lat. Za każdym razem były to dla nas ogromne oszczędności i wyrzeczenia w ciągu roku, aby uzbierać na taki dwutygodniowy wyjazd. Nie jest tanio, ale kiedy zaczęliśmy dla przykładu porównywać ceny z polskiego morza, stwierdziliśmy, że może warto dołożyć jeszcze troszkę i mieć komfort udanego urlopu, a nie nerwy na przepełnionym tandetą, badziewiem, tłumem polskim wybrzeżu. Zresztą każdy lubi to co lubi. Porównując koszty wynajęcia domku na Bornholmie i naszej kwatery nad polskim morzem, to jednak nie są to jakieś duże różnice. Pamiętam jak z dwa lata temu moja teściowa wynajęła w Krynicy niby to studio dla trzech osób za naprawdę chore pieniądze, a standard tego malusiego mieszkanka z bloku, jakie mamy u siebie na co dzień, był zastraszający.
Koszty wyjazdu na Bornholm są spore, ale akurat w naszym przypadku sa to jedyne wakacje w roku i chcemy je spędzić udanie i mieć z tego jakąś frajdę. Pociąga nas właśnie Bornholm, bo jest spokojnie, mało turystów, zero komercji, tandety i badziewia, a przede wszystkim co ważne dla nas rowerzystów z dzieckiem BEZPIECZNIE ! Cisza i spokój, uszanowanie czyjejś prywatności wynagradza całoroczne zaciskanie pasa. I niestety jest jeszcze bardzo przykra sprawa, a raczej nasze spostrzeżenie po trzech wyjazdach, że może ta bariera finansowa nie pozwala wyjechać tam tym, którzy mogli jeszcze bardziej zepsuć wizerunek polaka turysty. Przykre to co piszę, ale prawdziwe.
Polecam Bornholm (z moim ukochanym Allinge)
Pozdrawiam Agnieszka

To jeszcze raz ja - Agnieszka z powyższej wypowiedzi.
Dodam, że jak w czasie poprzedniego pobytu wyszłam na plaże w Somarken to byłam tam sama, samusieńska, mam na to dowód - zdjęcie, a morze wprawdzie zimne ale czyste.
Agnieszka

Łukasz
# Napisano: 4 Cze 2013 14:04


Agnieszka, w lipcu 2012 roku woda na plazy w Ronne miała 22 stopnie - plaża północna, więc cieplejsza, niż w Polsce a faktycznie dobrze, że jest jakaś zapora finansowa, bo gdyby przyjeżdżali ludzie pokroju tych, co jeżdżą na Mazury na weekendy, to fajnie na Bornholmie by nie było. Najtańszym spędzeniem udanego urlopu są tanie pola namiotowe, podróżowanie rowerem i żywność z Polski - aczkolwiek ta jakoś szczególnie dużo droższa nie jest.

Anonimowy
# Napisano: 12 Cze 2013 10:45


Mam pytanie do Łukasza: czy w Nexo naprawdę nie ma wypożyczalni samochodów? Musimy się dostać w okolice Ronne - płyniemy promem z Kołobrzegu, rowerów nie zabieramy, bo mamy małe dzieci. Czy w takim razie da się tam dojechać jakimś autobusem (sobota, ok. południa), albo taksówką (jaki to koszt byłby tego mniej więcej)?
Dziękuję!

Łukasz
# Napisano: 12 Cze 2013 12:01


Zdobyłem dziś broszury autobusów, daj maila, wyślę, policzysz koszt i będziesz miał rozkład. Co do taxi - majątek, wypożyczalni nie ma, najtańsza jest na lotnisku - Citroen C1 za 365 czy 345 DKK, ale nie wiem, czy dla każdego, czy dla klientów. Popytam dziś i jutro, dowiem się o koszta, podjadę dziś może do wypożyczalni w Ronne, powiem jakie auto i ile.

Anonimowy
# Napisano: 12 Cze 2013 14:12


Dzieki za odpowiedz! Wypozyczalnia w Ronne nas nie ratuje, bo my tam wlasnie z walizami i dzieciorami musimy dotrzec. Ile moglaby kosztowac taksowka? Bede wdzieczna za broszure z rozkladem.
Kasia@kamaro.waw.pl

Łukasz
# Napisano: 12 Cze 2013 15:17


gdzie dokładnie do Ronne musicie dotrzeć? zjem coś i zabiorę się za broszury.

Taxi z Nexo do Ronne to 400 DKK, w weekendy koło 500 DKK, bilet autobusem z Nexo do Ronne to 60 DKK za osobę, dzieci do 16 roku zycia 30 DKK.

Anonimowy
# Napisano: 12 Cze 2013 17:50


Właściwie to nie jedziemy do Ronne, tylko do Hasle, a dokładnie na południe od miasteczka, obok jeziorka Rubinsoen - wynajęliśmy tam dom. Czy jest jakaś szansa, że dostaniemy się tam autobusem w sobotę? Taksówka rzeczywiście - sporo.

Łukasz
# Napisano: 12 Cze 2013 19:17


w temacie o tanich polach namiotowych jest link do komunikacji miejskiej, wystarczy wpisać miejsce wyjazdu i docelowe i pokaże wszystko.

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej