Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Aktualne ceny biletów wstępu 2013?
Autor Wiadomość
Raven
Użytkownik
# Napisano: 5 Lip 2013 17:56


Witam

Mozna gdzieś znaleźć aktualny cennik atrakcji na Bornholmie na rok 2013?

pozdrawiam

Łukasz
# Napisano: 6 Lip 2013 13:01


jest taka książeczka z cenami, jak znajdę chwilę, to porobię fotki i Ci prześlę (brak skanera), daj tylko maila. Muszę i tak Januszowi nowy rozkład jazdy wysłać

Łukasz
# Napisano: 6 Lip 2013 20:30


Dobra, nie chce mi się skanować, więc:

1. Bornholm Museum + Hjorths Fabrik + Erichsens Gard +Melstedgard og Molle - 70kr bilet ważny tydzień, do lat 18 wstęp wolny

2. Bornholms Kunstmuseum - do 18 lat wstęp wolny, studenci/emeryci 50kr, reszta 70kr

3. Oluf Host Museet - dorośli i powyżej 15 lat - 75kr, 7 - 15 lat - 35kr

4. Naturbornholm - nie wiem :P brak danych

5. Bison pa Bornholm (prosto z Podlasia) - za darmo :P

6. Hammershus - ruiny za darmo

7. Hammershusudstillingen & Bornholm Middelaldecenter - 145kr dorośli, 60kr 2 - 7 lat, 475kr rodzinny (2 dorosłych + 3 dzieci do 15 lat)

8. Wystawa w Hammershus - 25kr powyżej 7 lat

9. Joboland - 145kr osoba, rodzinny 500kr na 5 osób, po 12 sierpnia 120 kr osoba rodzinny 400kr na 5 osób

10. Bornholms Sommerfuglepark - nie wiem ale sprawdzę!

11. Gronbechs Gard - Centrum Rękodzieła Artystycznego - jw.

12. Bornholms Rovfugleshow - Wystawa ptaków drapieżnych z lotami i polowaniami - jw, aleeeeee... kupując na motyle i ptaki jeden bilet zaoszczędzicie 30kr

Uwagi.

a.) Nie chciało mi się zmieniać klawiatury na duńską, nazwy z błędami (brak duńskich liter)
b.) Skały, kamieniołomy, żubry, las, latarnia morska na północy, porty (polecam w Ronne przemysłowy - genialne statki i narzędzia sprzed ... ho ho ho wystawione pod wiatą, można za **** zobaczyć odbudowę statków 100 letnich oraz ich wyposażenie, klatki na ryby etc..)
c.) Nie mam pojęcia zielonego ile kosztują pozostałe bilety do pozostałych atrakcji, ale jak ktoś poda konkretne miejsce, to zadzwonię i zapytam... o ile nie zapomnę
d.) Tanie pola namiotowe to 25kr lub 40kr za osobą plus 20 za prysznic, wychodzi 60kr, kemping to 10 kr więcej około, czy warto? Każdy ma kuchnię z wyposażeniem, sanitariaty... kwestia do przemyślenia :P
e.)jak ktoś lubi adrenalinę i dobrze pływa, to na zachodniej części są skałki do skakania w morze kilka metrów lotu - fajna sprawa
f.) Piwo najtańsze w NETTO o nazwie HARBOE Polsner lub Classic smakuje lepiej niż 80% z Polski, cena 2,5kr do 2.85kr za butelkę 0.33
g.) Woda ma obecnie 17 stopni, od środy nie pada
h.) jakby co, to raz dziennie forum przeglądam, postaram się każdemu pomóc
i.) pa!

Raven
Użytkownik
# Napisano: 7 Lip 2013 11:09


Super, bardzo dziękuję za odpowiedź!

Mam jeszcze kilka pytań, ale to nie do tego wątku, w sumie każde z innego i nie chcę zaśmiecać forum, mogę napisać na maila?

Łukasz
# Napisano: 7 Lip 2013 12:02


Pisz tu, Admin się nie przyczepi (chyba)

Raven
Użytkownik
# Napisano: 8 Lip 2013 09:14


OK

1. Interesują mnie darmowe pola namiotowe, słyszałam, że są, ale nie mogę znaleźć takiej informacji, a przekopałam całe forum.

2. Pytanie dot. promu z Kołobrzegu: czy trzeba wcześniej rezerwować bilet i ile wcześniej, czy można jechać z partyzanta i miejsce będzie?

Łukasz
# Napisano: 8 Lip 2013 11:48


ad. 1. Za Hasle jedno, na wzgórzu w Vang drugie, za nad jesiorem koło skał miedzy zamkiem a Sandvig trzecie

ad. 2. jest pełen sezon, masz szanse, ale minimalne.

Janusz
Użytkownik
# Napisano: 8 Lip 2013 14:40


Raven, dzwoniłem do Kołobrzegu i pani mi powiedziała, że w sezonie najlepiej rezerwować ok 2 tygodnie wcześniej.

Raven
Użytkownik
# Napisano: 8 Lip 2013 17:28


Dzięki Łukasz, a znasz może adresy tych miejsc? Ewentualnie jak tam dojechać rowerem?

Janusz, a to mnie zmartwiłeś bo chciałam jechać za tydzień... chyba sama tam zadzwonię po prostu

Janusz
Użytkownik
# Napisano: 9 Lip 2013 14:23


Łukasz, widzę, że tanie pola podrożały (były po 20 kr), możesz napisać gdzie po 40kr?
Pozdrawiam

Raven
Użytkownik
# Napisano: 9 Lip 2013 15:40


uff pani z biura żeglugi powiedziała, że kilka dni przed wyjazdem wystarczy

Łukasz
# Napisano: 9 Lip 2013 22:16


Janusz, z tego co mi mówili turyści, to podobno to koło Ro miało kosztować 40kr, ale nie potwierdzam tego w 100%

Wszystkie tanie miejsca są przy trasie rowerowej nr 10, łatwo trafić, nawet na google maps widać te miejsca, trzeba poszukać

Raven
Użytkownik
# Napisano: 11 Lip 2013 20:55


Kurczę szukam i szukam i nie mogę znaleźć dokładnej lokalizacji tych darmowych pól namiotowych, powiecie mi jak tam trafić??

Łukasz
# Napisano: 11 Lip 2013 21:05


http://www.hasle.dk/?Turisme:Overnatning:Primitiv_camping:Shelterplads_ved_Hasle

http://www.hasle.dk/?Turisme:Overnatning:Primitiv_camping:Lejrplads_ved_Vang

Jadąc z zamku drogą do Sandvig mijasz po około 2 km po lewej skały i jezioro, skręcasz zgodnie ze znakiem w lewo, dalej kawałek i masz wiatę koło jeziora, pod którą możesz spać, nie jest to box jak w Hasle, a dokładniej jak w Banden, a wiata. Google maps pokazuje to z gory, poszukaj nad jeziorem

Raven
Użytkownik
# Napisano: 12 Lip 2013 11:06


Dzięki wielkie, a mozna tam namiot rozstawić? Bo w tych budkach średnio mi się widzi spanie

Łukasz
# Napisano: 12 Lip 2013 11:15


można obok, nikt nikogo za to jeszcze podobno nie ukarał

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej