Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Płatności na wyspie
Autor Wiadomość
Wojtek
Użytkownik
# Napisano: 6 Sier 2013 09:19
Odpowiedz 


Witam,

ciekaw jestem jak wygląda sprawa płatności na wyspie, jak jest z akceptacją euro? Można np płacić kartą w euro? Nie lubię wozić gotówki a przelicznik na korony przy platnosci kartą jest w moim przypadku niekorzystny, nawet w banku mi odradzono.

Łukasz
# Napisano: 6 Sier 2013 10:23
Odpowiedz 


Wiesz co, dziwne, banki przeliczają 59 - 60gr za koroną, więc nie wiem czemu. Oczywiście, że możesz płacić euro w każdym lokalu gastronomicznym, przelicznik 1 E - 7 DKK, teraz policz, czy się opłaca. Jak chcesz zapłacić polską kartą w Euro, skoro i tak przewalutowanie pójdzie na PLN? Chyba, że masz konto walutowe, to rozumiem, doliczą Ci 40DKK za każdą transakcję Przy płatności kartą kredytową masz też na starcie doliczenie prowizji. Jakby nie patrzył - najtaniej wychodzi płacić kartą płatniczą, nie rozumiem osób pracujących w Twoim banku.

Wojtek
Użytkownik
# Napisano: 6 Sier 2013 12:20
Odpowiedz 


Mam zwykłą karę płatniczą Master Card, konto PL, Pani tłumaczyła, ze jeśli płacę euro, to przelicznik jest normalnie wg kursu, natomiast jesli płacę inną walutą niż euro to ta waluta przeliczana jest najpierw na $ a potem na pln i to juz jest mniej korzystne.
Zadzwonię jeszcze na infolinię bo coś nie ufam tej kobiecie z banku, nie wiedziała nawet czy w Danii jest euro czy korony. To Alior Bank tak w ogóle.

Łukasz
# Napisano: 6 Sier 2013 13:27
Odpowiedz 


mBank - 59 groszy, WBK BZ - 59 groszy, PKO SA - 61 gr, Kredyt Bank - około 60 gr, sprawdzone i wiarygodne dane.

Wojtek
Użytkownik
# Napisano: 6 Sier 2013 20:55
Odpowiedz 


Na infolini powiedzili mi to samo co w banku, w przypadku zawarcia transakcji w DKK (podczas gdzy mam konto w złotówkach) nastepuje 2jne przewalutowanie. Najpierw na $ wg kursu Master Card, potem na zł wg kursu banku. Czyli w Alior Banku średnio to rozwiązali, trzeba bedzie pojechać z gotówką.

Anonimowy
# Napisano: 13 Sier 2013 15:44
Odpowiedz 


W Aliorze możesz wypłacać za granicą z bankomatów bez żadnych prowizji. Tak robiłem. Nie wiem jak wyszło po przeliczeniu, ale jakoś nie splajtowałem.

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej