Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Jons Kapel, Helligdomsklipperne, zamek Hammershus
Autor Wiadomość
timo123
Użytkownik
# Napisano: 1 Lut 2015 00:45
Odpowiedz 


Hej.
Mam do was pytanie . Ile czasu zajmuje dojscie od parkingu do Johns KAPEL , OD BORNHOLM KUNSTMUSEUM ( parking ) do Helligdomsklipperne, i czy latwo tam dojsc, i ile czasu zajmuje wejscie na zamek ?
Liczac takim normalnym tempem.
Wybieram sie z kolobrzegu na 6 godzin wiec bede musial sie streszczac

Anonimowy
# Napisano: 2 Lut 2015 01:33
Odpowiedz 


Nie masz szans nawet rowerem. zeby to wszystko zobaczyc co napisales .zeby to wszystko dokladnie zobaczyc 2 dni. Proponuje. 2 opcje .Jedna ta wypozyczyc rower. smignac do Arsdale-zwiedzic ,a jest co.nastepnie Svaneke.miasto z tradycjami i zabytkami .jeszcze pozostaje Nexo. ze swoimi zabytkami i park motyli .i nie wiem czy starczy czasu,:tongueruga opcja wycieczka objazdowa po wyspie -tez troche zobaczysz koszt takiej wycieczki to ok 80 zl od osoby.kupisz na statku.

Fiolet
# Napisano: 2 Lut 2015 08:25
Odpowiedz 


Napisał(a): timo123
Ile czasu zajmuje dojscie od parkingu do Johns KAPEL , OD BORNHOLM KUNSTMUSEUM ( parking ) do Helligdomsklipperne


Nie bardzo rozumiem? Od Jons Kapel do Kunstmuseum? to kawał drogi, jakieś na oko 15 km, trasa mocno pofałdowana. Wejście na zamek to chwilka, ale ile czasu spędzisz już spacerując między ruinami to inna sprawa.

A Święte Skały są zaraz za Kunstmuseum....

timo123
Użytkownik
# Napisano: 3 Lut 2015 11:31
Odpowiedz 


Hej mam nadzieje ze dam spokojnie rade to wszystko zjechac, gdyz biore dwukolowca z silnikiem Wiec wyspe dookola objechac to jakies maksymalnie 2 godziny. Park motyli mnie nie interesuje . Mam zamiar zjechac wyspe dookola wzdluz wybrzeza, moze zachac o las ali.... , zadne muzea. Tylko natura ... Moze wejscie na latarnie na poludniu wyspy.
FIOLET .
Chodzi mi ze z parkingu glownego ( chyba taki tam istnieje jak patrzylem z google earth, dojscie do Johns Kapel. )
A od kunstmuseum do Swietych skal.
A zejscie do tych skal jest proste czy nie zabardzo ?
Sciezka ktora prowadzi do swietych skal , jest malownicza ? Mam na mysli czy idac ta sciezke widac juz te skaly i mozna porobic dobre zdjecia. ?
Dopytuje sie takich szczegolow raz ze mam ograczniczony czas , a dwa ze bede w kombinezonie motocyklowym , skorzanym a latem temperatura moze powalac na nogi inie chce sie przeciskac miedzy jakimis krzakami aby gdzies dojsc. Chyba ze tak jak slyszalem ze kradzieze sa bardzo zadkie i kask jak i gorna cz. stroju zostawie przy moto . Ale to sie zobaczy

Fiolet
# Napisano: 3 Lut 2015 14:46
Odpowiedz 


Napisał(a): timo123
Hej mam nadzieje ze dam spokojnie rade to wszystko zjechac, gdyz biore dwukolowca z silnikiem


Aaa no to na pewno dasz radę

Chodzi mi ze z parkingu glownego ( chyba taki tam istnieje jak patrzylem z google earth, dojscie do Johns Kapel. )

Teraz już rozumiem, zejście do Jons Kapel jest bardzo blisko parkingu

Napisał(a): timo123
A od kunstmuseum do Swietych skal.
A zejscie do tych skal jest proste czy nie zabardzo ?
Sciezka ktora prowadzi do swietych skal , jest malownicza ? Mam na mysli czy idac ta sciezke widac juz te skaly i mozna porobic dobre zdjecia. ?


Od Kunstmuseum do Skał poprowadzona jest ścieżka, nic nadzwyczajnego, po prostu ścieżka Zdjęcia można porobić schodząc po schodkach które prowadzą już do samego podnóża skał... warto tam zejść i np. wejść do niewielkiej i bardzo wąskiej jaskini (chyba w kombinezonie motocyklowym nie do zrobienia )

Anonimowy
# Napisano: 3 Lut 2015 20:25
Odpowiedz 


Z parkingu glownego do zejscia. Jons Kapel jest sciezka ok 700m..Jesli jedziesz motorem .ostrzegam przed wjazdem na sciezke rowerowa i drogi w lesie. bo jest calkowity zakaz ,a mandaty sa bardzo,bardzo wysokie .A za predkosc szczegolnie. Bardzo sa na tym punkcie uczuleni.Nie zdajecie sobie sprawy jak wyspa jest monitorowana .Na dodatek obywatele czesto dzwonia jesli zauwaza jakies nieprawidlowosci ..Jesli bedziesz mial jakis mandat .wczesniej nie wjedziesz pojazdem na prom jesli go nie zaplacisz .

timo123
Użytkownik
# Napisano: 4 Lut 2015 14:25
Odpowiedz 


Spokojna glowa . Po lasach nie jezdze bo mam sporta ,a predkosci w polsce nie przekraczam, wiec tam tym bardziej bym tego nie robil

A co do tych sciezek rowerowych. Nie mozna np. stanac kolo niej lub na niej gdzies z boku aby zrobic zdj.? Chyba ze ruch na ulicy jest tak znikomy, ze na drodze mozna na chwile zostawic moto za linia .

Anonimowy
# Napisano: 4 Lut 2015 21:11
Odpowiedz 


Napisalem to w formie przestrogi .az tak zle nie jest.Tylko mandaty sa bardzo wysokie .A nie o to chodzi zeby sobie wakacje zepsuc ..A z policja sie tam nie dyskutuje . sa o wiele gorsi od niemiaszkow...Napisalem tak bo bo bardzo czesto przebywam na wyspie .i naogladalem sie. jak. potrafia nasi rodacy zmotoryzowani. zachowywac sie na tutejszych drogach. (w miasteczkach bardzo waskich)..Pozdrawiam..
P.S. zwracac uwage na rowerzystow .

Anonimowy
# Napisano: 4 Lut 2015 21:18
Odpowiedz 


Bylem w Amsterdamie. Sprawa z rowerzystami jest tragiczna :P. Rower w ciebie wjedzie to twoja wina bo nie zeszles :P

Anonimowy
# Napisano: 6 Lut 2015 08:21
Odpowiedz 


Jesli szlas po sciezce rowerower to oczywiscie twoja wina . Bo w polsce niestety w wiekszosci pieszy porusza sie po sciezce rowerowej jak swieta krowa.. Jeszcze musi pare lat aby sie przyzwyczaili.

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej