Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Do stałych mieszkańców Bornholmu
Autor Wiadomość
chuckd
Użytkownik
# Napisano: 2 Lip 2016 11:15 | Edytowany przez: chuckd
Odpowiedz 


Witam,

bardzo dawno nie byłem na tym forum (aż zapomniałem loginu i musiałem się jeszcze raz zarejestrować ), chociaż Bornholm odwiedzam regularnie
Pamiętam z dawnych czasów, że na forum były dwie (a może nawet trzy) osoby mieszkające na Bornholmie na stałe (lub chociaż przez dłuższy czas) i posługujące się duńskim. Jesteście tu jeszcze? Mam pytanie odnośnie lokalnego rynku nieruchomości. Może ktoś zechciałby rozjaśnić mi pewne lokalne szczegóły, których nie mogę za bardzo zrozumieć, nie posługując się językiem duńskim?

z góry dzięki

ChuckD

TomDK
Użytkownik
# Napisano: 27 Paź 2016 19:18 | Edytowany przez: TomDK
Odpowiedz 


Witam,

A co chciałbyś wiedzieć?

Pozdro,
Tomasz

eevlee
Użytkownik
# Napisano: 30 Sty 2017 13:53
Odpowiedz 


Podejmuję temat z rynkiem nieruchomosci.
Od pewnego czasu zainteresowalam sie tematem Gdyz rozwazam przeprowadzke nad morze. W gre wchodzi polskie wybrzeze lub wlasnie Bornholm, ze wzgledu na niewielka odleglosc od Polski. Dodam, ze wykonuje wolny zawod i nie wchodzi w gre podjecie pracy. Znajomy Dunczyk polecil mi strone z nieruchomosciami i okazuje sie, ze nieruchomosci na Bornholmie jest naprawde duzo w bardzo przystepnych cenach. Wiem od tego znajomego, ze nabywajac nieruchomosc na Bornholmie nie trzeba jakiegos specjalnego pozwolenia - jako czlonek UE, ale w zakupionej nieruchomosci trzeba na stale mieszkac i jak rozumiem zameldowac sie. Przeprowadzka jest tez podyktowana checia zamieszkania w miejscu gdzie jest czyste powietrze - a tego z pewnoscia na wyspie nie brakuje
Mam pytanie w zwiazku z tym. Jak to jest z nabywaniem nieruchomosci. Czy rzeczywiscie jako polka moge taka nabyc? Czy musze tam permamentnie przebywac? Czy musze sie zameldowac a jak tak to czy wszyscy czlonkowie rodziny czy tylko ja?
Bylabym wdzieczna za odpowiedz. Poki co wybieram sie na Bornholm w czerwcu zrobic ogolny rekonesans

Lotar
Użytkownik
# Napisano: 14 Lut 2017 10:46
Odpowiedz 


Wydaje mi się, że nabyć nieruchomość może każdy niezależnie od posiadanego paszportu. Jako, że oba kraje są w UE nie powinno być z tym problemu. Nie znam jednak żadnych dokładniejszych regulacji w tym zakresie, bo ja akurat mam zapewnione lokum pracownicze.

michal250
Użytkownik
# Napisano: 10 Mar 2017 16:41
Odpowiedz 


Jaka to strona gdzie można znaleźć oferty nieruchomości na Bornholmie?

w
# Napisano: 12 Mar 2017 10:09
Odpowiedz 


Kilka lat temu przerabialem ten temat.Aby nabyc nieruchomosc czy dzialke to nie ma wiekszego problemu.Nastepnie zaczynaja sie schody.Bo zeby zakupic ,trzeba tam poprostu mieszkac na stale ,pracowac na wyspie i oplacac wszystkie podatki. (Mieszkac tam trzeba fizycznie,bo nie wystarczy tylko meldunek) .Na Bornholmie niby wszystkie przepisy jak w UE..Ale wywalczyli sobie rowniez swoje przepisy wewnetrzne (Jak to wiadomo chodzi o kase).A wszystko przez to ,ze wiele osob z poza wyspy ma na wyspie nieruchomosci , i wynajmuje je turystom ,nastepnie wracaja i wydaja zarobione pieniadze w swoich krajach.(Wielu wlascicieli nieruchomosci na stale mieszka w Niemczech i Szwecji.) Wiec wlodazom Bornholmu jest to nie na reke .Wiec przepisy przepisy zrobili pod wlasny interes (Wiec jak masz nieruchomosc na Bornholmie to mieszkaj tu i wydawaj zarobione pieniadze na miejscu).Tak bylo 4 lata temu.Byc moze cos zmienili ,w co watpie Bo Bornholm dostaje coraz mniej kasy z Kopenhagi.Wiec szukaja kasy gdzie sie da.

eevlee
Użytkownik
# Napisano: 22 Mar 2017 17:02
Odpowiedz 


To stronka z nieruchomościami na Bornholmie: link do strony

Dziękuję za odpowiedz odnośnie nabywania nieruchomości na Bornholmie. Potwierdza się to co wiem od znajomych Duńczyków.

mc
# Napisano: 18 Sier 2020 14:19
Odpowiedz 


Dzień dobry, ponieważ sama zastanawiam się nad zakupem nieruchomości na wyspie i przeprowadzką pyta z ciekawości czy to się PAni udało i jakie są procedury takiego zakupu? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej