Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Wycieczka objazdowa z przewodnikiem
Autor Wiadomość
Ivonne
# Napisano: 20 Mar 2006 22:03
Odpowiedz 


Witajcie!
Chcemy w kwietniu wybrać się na Bornholm na jeden dzień. Kołobrzeska Żegluga Pasażerska oferuje wycieczki objazdowe z przewodnikiem w dwóch wariantach: I wariant wycieczki wiedzie przez:
Nexo-Arsdale-Svaneke-Osterlars-Gudhjem-Hammershus- Vestermarie-Aakirkeby-Nexo, i II wariant:
Nexo-Aakirkeby (zwiedzanie NaturBornholm)-Hammershus-Gudhjem-Svaneke-Arsdale- Nexo.
Chcielibyśmy skorzystać z jednej, ale nie wiemy, na którą, się zdecydować. Proszę doradźcie, jeśli ktoś z tych ofert korzystał.
Pozdrawiam

Anonimowy
# Napisano: 21 Mar 2006 18:04
Odpowiedz 


Na pierwszą, polecam...

Anonimowy
# Napisano: 22 Mar 2006 09:23
Odpowiedz 


Niestety nie byłam na żadnej, ale NaturBornholm wygląda na interesujące (to chyba coś jak Muzeum Historii Naturalnej w Londynie??!!) Przynajmniej ich stronka na to by wskazywała. sama jestem ciekawa! pozdrawiam. Marcelina

Piotr
Użytkownik
# Napisano: 23 Mar 2006 15:19
Odpowiedz 


Wycieczki różnią się tylko tym, że pierwsza nie uwzględnia Osterlars, gdzie zapewne ogląda się kościół (otwarty jedynie w dni powszednie o ile pamiętam), a druga zagląda do NaturBornholm. Teoretycznie muzeum jest ciekawsze, ale wymaga trochę czasu. Samo Aakirkeby to ładne miasteczko (jak zresztą wszystkie na wyspie). Nie wiem ile trwa taka objazdówka, ale pewnie w każdej miejscowości będziecie krótko. Hammershus w ciągu ok. godziny można zwiedzić ze wszystkich stron. Skoro więc wybór jest między kościołem a muzeum, to najpierw zorientuj się, czy będziecie mogli wejść do środka kościoła. Jeśli nie, to pozosatnie obejście go i obejrzenie cmentarza, co zajmie max. kwadrans. Prawdę mówiąc, to wnętrze kościoła jest podobne jak wszędzie... Ja wybrałbym muzeum.
A tak w ogóle to trzeba jechać na co najmniej tydzień, bo w ciągu jednego dnia niewiele się obejrzy, a niemal nic nie poczuje. A własnie klimacik jest tam najważniejszy.

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej