Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Pogoda w maju i jak dojechać do Sassnitz ?
Autor Wiadomość
Jacaw
Użytkownik
# Napisano: 6 Kwi 2006 21:00
Odpowiedz 


Witam, jestem tu nowy i wydaje mi się, że nikt jeszcze nie zadał takiego pytania... a jeśli się mylę to przepraszam za dublowanie pytań, no ale do rzeczy.

Wybieram się z rowerami na Bornholm około 15 maja i w związku z tym mam w sumie pytania jak w temacie tj.:

1. Jak wygląda pogoda i stan przyrody właśnie w tym okresie w Maju ? Czy należy się spodziewać wiosny, czy nadal szarzyzny pozimowej i czy z temperaturą i opadami w tym okresie jest kiepsko, czy też w miarę dobrze ?

2. Czy do Sassnitz da się z Polski (Katowice) dojechać pociągiem, ewentualnie gdzieś w pobliżu i potem góra 20km rowerkiem dojechać już do samego Sassnitz, czy jednak będą z tym problemy ? A jeśli się da to czy warto się w to "bawić" (kwestia czasu, kosztów), czy też jednak lepiej płynąć z Kołobrzegu ? Pytam, dlatego, że niestety połączenia z Katowic do Kołobrzegu są kiepskawe (tzn. niby jest jedno fajne, ale ono jest tak na styk - pociąg w Kołobrzegu jest o 6:34, a prom wypływa o 7:00), a dodatkowo ceny w porówaniu z Sassnitz są dużo wyższe.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

janek
# Napisano: 7 Kwi 2006 21:37
Odpowiedz 


Witaj

w zeszłym roku planowałem podobnie jak Ty podróż z rowerem przez Niemcy. Odradzam Ci to ponieważ połączenie jest kiepskie musiałbyś się bardzo nakombinować a to co wydasz na pociąg w Niemczech być może starczy na bilet na katamaran. Więc może lepiej znajdź połączenie z Kołobrzegiem i albo przenocuj tam jedną noc na kwaterze, albo przeczekaj na dworcu
To jest wyłącznie moja ocena sytuacji być może ktoś tak podróżował i mu się opłacało, ale moja podróż z Rzeszowa do Sassnitz była nieopłacalna.

Ale może znajdziesz kogoś kto w tym czasie jedzie tam autem i mógłby Cię zabrać?!

Co do pogody w maju to trudno mi powiedzieć, ja byłem w sierpniu i było upalnie. Ale myślę, że aura jest tam podobna jak u nas.

Miłego pobytu

Jan

Anonimowy
# Napisano: 8 Kwi 2006 14:44
Odpowiedz 


pogoda będzie super, ja też jade w maju i wierze, że będzie pięknie...

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej