Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Rejsy Allinge - Hasle
Autor Wiadomość
idakal
Użytkownik
# Napisano: 25 Kwi 2006 14:10
Odpowiedz 


Witam

W pierwszej polowie czerwca chce na 3-4 dni wpasc na Bornholm i baaardzo bym chciala zobaczyc fajny brzeg wyspy od strony morza slyszalam ze najladniejsze kawalki mozna zobaczyc podczas rejsu Chimera z Allinge- Hasle, ale nie wiem w jakie dni mozna sie spodziewac tych rejsow jakby ktos wiedzial jeszcze w jakich godzinach, to juz w ogle byloby superrrr
Chcialabym zarezerowac pokoj i nie chcialbym nie miec szans na skorzystanie z tej atrakcji

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 25 Kwi 2006 21:57 | Edytowany przez: AdminForum
Odpowiedz 


Mogę podać parę informacji które zawarte są w broszurce reklamowej przewoźnika bornholmskiego.

Rejsy wokół cypla wyglądają tak: stateczek wypływa z portu w Hammerhavn płynie do portu w Hasle, wraca do Hammerhavn i na końcu dopływa do portu w Allinge.

Rejsy takie odbywały się we wtorki, czwartki i w okresie od 26.06-28.08 również w soboty, w godzinach 13:30, 14:30, 15:30 oraz 16:15.
Podkreślam jednak, że są to informacje z roku 2005 i mogło się coś zmienić.

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

idakal
Użytkownik
# Napisano: 26 Kwi 2006 14:17
Odpowiedz 


Dziekuje za informacje, ale wlasnie sie dowiedzialam ze zrodla tj. od firmy organizujacej te rejsy, ze w tym roku ich nie bedzie
Czy ktos moze mi polecic jakis inny rejs, albo inny sposob na obejrzenie klifow Bornholmu??

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 26 Kwi 2006 15:31 | Edytowany przez: AdminForum
Odpowiedz 


Napisał(a): idakal
Czy ktos moze mi polecic jakis inny rejs


Ja polecam rejs na Christianso. Byłam zachwycona tym miejscem - mimo tego, że rejs tam trwał 1,5 godziny.

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

Piotr
Użytkownik
# Napisano: 26 Kwi 2006 15:43
Odpowiedz 


Rejs z Allinge na Christianso trwa 70 minut, a najszybciej płynie się z Gudhjem, ale to minimalna różnica. Wysepki faktycznie cudne, ale jeśli ktoś jedzie na Bornholm tylko na 3-4 dni, to lepiej przeznaczyć ten czas na zwiedzanie samego Bornholmu. Podczas rejsu na i z Christianso niespecjalnie widać uroki wybrzeża Bornholmu, wspomniane rejsy odbywały się właśnie po to, by te brzegi skaliste dokładniej obejrzeć. A najciekawsze wybrzeża są zachodzie wyspy.
Ale poszukaj jeszcze innych ofert, trudno mi uwierzyć, żeby tylko jedna firma się takimi usługami zajmowała. Ostatecznie można spróbować dogadać się z rybakami...

idakal
Użytkownik
# Napisano: 9 Maj 2006 14:42
Odpowiedz 


Witaj Piotrze

Fajny pomysl z tymi rybakami moze uda mi sie dogadac
Nie wiem czy dobrze zrozumialam, wg Ciebie ten kawalek lini brzegowej Bornholmu, ktora widac plynac na Christianso nie jest az taki ciekawy???

Pozdrawiam

Anna
Użytkownik
# Napisano: 9 Maj 2006 21:42
Odpowiedz 


Witajcie!
Warto się wybrać na wycieczkę statkiem Thor z Gudhjem do Helligdommen, czyli Świetych Skał, gdzie znajduje się Bornholms Kunstmuseum (Muzeum Sztuki Bornholmu), czyli wzdłuż chyba najciekawszego odcinka klifowego wybrzeża. Statek już kursuje, na razie o 10:30, 11:30, 13:30 i 14:30. O pełnych godzinach z powrotem, ale warto też wrócić pieszo. W sezonie będzie na pewno więcej kursów.
Inna możliwość to rejs łodzią z portu Hammerhavn do grot ukrytych w nadmorskim urwisku. Łodzie odpływają, gdy zbierze się 8-10 osób. Jeśli oczywiście za bardzo nie wieje wiatr...

Serdecznie pozdrawiam z wyspy słońca

Anna

Piotr
Użytkownik
# Napisano: 9 Maj 2006 23:28
Odpowiedz 


Zależy co rozumiemy pod pojęciem "ciekawy". Widok jest na pewno ładny. Jednak wybrzeże skaliste, bardziej efektowne znajduje się nieco bardziej na zachód od Sandvig (Allinge-Sandvig), dlatego też wspomniane rejsy wycieczkowe odbywały się na trasie Allinge - Hasle. Pół tygodnia to mało czasu, więc i tak musisz dokonać dość ostrej selekcji atrakcji. Nie piszesz o środku lokomcji na wyspie, jeśli rower to super, ale warto też rozważyć autobus. Rozkłady i ceny są w Internecie (albo ktoś z "tambylców" posłuży stosowną informacją). Autobusem dojedziesz do wielu ciekawych miejsc, ale jak to z komunikacją bywa, jesteś skazany na konkretne godziny kursów. Rower lepszy... Trochę zboczyłem z tematu.
Wybrzeże można też obejrzeć z wyspy, choćby okolice Jons Kapel. Nawet w samym Allinge, już przy końcu miasteczka, znajdziesz fajny kawałek skalistego brzegu.

idakal
Użytkownik
# Napisano: 25 Maj 2006 10:59
Odpowiedz 


Dziekuje Wam za wszystkie podpowiedzi!!!
Co do srodka lokomocji to jeszcze nie wiem. Myslalam o rowerze, ale nie jezdze wyczynowo i mysle, a w tym sezonie jeszcze w ogole nie jezdzilam, wiec pewno wiecej jak 30 km dziennie nie przejade;( wiec trzeba bedzie z autobusow tez korzystac

Pozdrawiam

Ida

idakal
Użytkownik
# Napisano: 27 Maj 2006 10:08
Odpowiedz 


Napisał(a): Anna
Warto się wybrać na wycieczkę statkiem Thor z Gudhjem do Helligdommen, czyli Świetych Skał


Chcialam tylko dopytac czy ktos wie - a moze i sama Anna jeszcze zdazy mi odpowiedzie - ile trwa rejs do Swietych Skal?? I ile czasu trzeba przeznaczyc na taka wycieczke?? Wyjazd tuz tuz, wiec zabieram sie za szczegolowe plany

Pozdrawiami

Ida

Nefretete
Użytkownik
# Napisano: 27 Maj 2006 10:14 | Edytowany przez: Nefretete
Odpowiedz 


Z tego co pamiętam to taki rejs trwał ok. 30 minut. Rzeczywiście widok jest fantastyczny, ale polecam obejrzenie Swiętych Skał od strony lądu również (można się tam dostać ścieżką poprowadzoną od Bornholms Kunstmuseum) dlatego, że do maleńkiej groty ukrytej w skałach można tylko w ten sposób wejść. Radzę mieć ze sobą latarkę i dobre buty, najlepiej z podeszwą która nie będzie się ślizgała po mokrych skałach.

idakal
Użytkownik
# Napisano: 27 Maj 2006 13:45
Odpowiedz 


Dzieki a bylas moze w tym Muzem Sztuki Bornholmu?? Warto tam zajrzec?? Jaki rodzaj sztuki tam jest??

Nefretete
Użytkownik
# Napisano: 27 Maj 2006 22:13
Odpowiedz 


Moim zdaniem warto zajrzeć do muzeum chociażby ze względu na jego architekturę. Przez budynek muzeum płynie cieńką strużką strumyczek
Piękny widok jest z wieży widokowej.

A co do obrazów - nie znam się na sztuce więc nie potrafie określić fachowo jaki to rodzaj, ale było tam wiele obrazów przedstawiających Bornholm. Bardzo starych obrazów. Pamiętam taki obraz gdzie zamek Hammershus był namalowany tak, jak wyglądał w latach swojej świetności.
Kiedy ja odwiedzałam Muzeum była tam wystawa tematyczna duńskiego projektanta mebli więc w można było oglądać projekty krzeseł.

Anna
Użytkownik
# Napisano: 28 Maj 2006 15:44 | Edytowany przez: Anna
Odpowiedz 


Napisał(a): idakal
Chcialam tylko dopytac czy ktos wie - a moze i sama Anna jeszcze zdazy mi odpowiedzie - ile trwa rejs do Swietych Skal??

Witaj... odpowiadam:
Rejs z Gudhjem do Świętych Skał statkiem Thor (wytłuściłam, bo w temacie są rejsy Allinge-Hasle, których w tym roku nie ma) w obydwie strony zajmuje ok. 50 min. i kosztuje 70 DKK.
Można też popłynąć tylko w 1 stronę za 45 DKK i wrócić pieszo, ścieżką nad samym morzem. Spacerek z powrotem zajmie oczywiście więcej czasu...
Dzieci poniżej 12 lat - połowa ceny.

Pozdrawiam

Anna

idakal
Użytkownik
# Napisano: 29 Maj 2006 22:16
Odpowiedz 


Baaardzo wszystkim dziekuje za pomoc

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej