Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Wyjazd na Borholm
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Wiadomość
czaja
Użytkownik
# Napisano: 28 Cze 2006 20:55


Planuję z rodziną: 2 osoby dodrosłe + 2 dzieci(11 i 12 lat) wyjazd w sierpniu na rowery na Bornholm. Gdzie są ładne, niedrogie domki, jak je rezerwować,czy płynąć promem samochdem z rowerami, czy samochód zostawić w Polsce(co wtedy z żarciem), co wziąść ze sobą ...i w ogóle oczekuję wszelkich informacji mogących mi się przydać.

Piotr
Użytkownik
# Napisano: 28 Cze 2006 22:07


Właściwie odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania znajdziesz albo na stronie głównej albo na Forum.
"Ładne" domki są właściwie wszędzie, kwestia gustu - co komu bardziej odpowiada, jakie tereny itp. "Niedrogie" - albo korzystać z poleceń znajomych.

Samochód pozwala zabrać więcej jedzenia, a cenowo niemal tak samo (jeśli samochód z rowerami nie przekracza 2 m wysokości): w jedną stronę 2 dorosłych+2 dzieci <16 lat to 940 DKK. Wyższy kosztuje więcej...

A co wziąć ze sobą? To, co zwykle na wczasy. Zdecydowanie polecam wykupienie dodatkowego ubezpieczenia NNW i KL (najlepiej na kwotę kilkunastu tysięcy Euro).

ann-pap
# Napisano: 5 Lip 2006 22:02


Jeżeli prom Polferries to polecam też od razu wunająć u nich domek tzw.leśny lub na plaży, dostajesz wtedy 30% zniżki na prom z samochodem. Wiem co mówię bo w niedzielę wróciłam z Bornholmu i korzystałam z usługi POLFERRIES. Domek Leśny SUPER!!! 200m od plaży na górce z pięknym widokiem na plażę. Sandkas też ładna miejscowość i plaża inna niż u nas.Na Bornholmie wszędzie jest blisko. Gorąco polecam Sandkas i domki leśne (całkowicie wyposażone we wszystko i wszystko działało !) Koszt wynajęcia domku dla 5 osób - 3.200 DKK - naprawdę warto

Anonimowy
# Napisano: 5 Lip 2006 22:19


A co jedliście? naprawdę jest tak drogo? co zwiedziliście, warto na Christianso plynąć? Napisz co widziałas co jest warte zobaczenie i w ogule wszystkio co moze sie przydac

Asik

annpap
# Napisano: 12 Lip 2006 15:59


Domek jest wyposażony we wszystko, można sobie samemu przygotowywać posiłki, jest kuchenka elektryczna (prąd już wliczony w cenę domku) z 4 płutkami i z piekarnikiem, expres do kawy ,garnki,patelnia, talerze, sztućce itp....

Zabraliśmy ze sobą kawę ,herbatę, cukier, makaron ,ryż, kaszę (niepotrzebnie bo w netto można kupić taniej niż w Polsce)
Kupowaliśmy margarynę do smarowania pieczywa (też tańsza tylko trzeba poprzeliczać i poszukać najlepiej w Netto w Alinge lub w Brugsenie) ,chleb też nie pierwszy lepszy tylko są codziennie promcje na pieczywo i wcale nie czerstwe, ryby panierowane , frytki (też tańsze niż w Polsce). Można zabrać ze sobą w torebkach np. "Pomysł na ..." i dodać tylko trochę mięsa i ryż i jest szybkie i dobre jedzenie a do tego lampka czerwonego wina też nie rujnuje kieszeni.
Na 3 osoby (w tym dzecko 12 lat) mieliśmy 3.000 DK , kupowaliśmy jedzenie, próbowaliśmy bufetu rybnego i innych ryb, jedliśmy lody, płaciliśmy za wstępy przy zwiedzaniu w tym Joboland (110 DKK od osoby, wlodziarni trzeba poprosić o opaski na rękę i następne wizyty w Jobolandzie to tylko 20 DKK), nawet zrobiliśmy 2 zakupy sprzętu AGD (firmowe i taniej niż w Polsce) bo akurat zaczęły się wyprzedaże, przywieżliśmy też spesjały bornholmskie w postaci sera pleśniowego, cukierków ze Svaneke i musztardy. Z 3.000DKK przywieżliśmy z powrotem jeszcze 1050 DKK.
Jak się poszuka i pomyśli to można kupować wcale nie tak drogo a nawet taniej.
Co do zwiedzania to byliśmy wszędzie o czym przeczytałam w przewodniku po Bornholmie i było warto.
Można też wziąć sobie mapy i opisy różnych ciekawych miejsc bezpłatnie) z Biura Informacji Turystycznej niedaleko odprawy promowej w Rone.
Pozdrawiam i bardzo polecam Bornholm

Anonimowy
# Napisano: 12 Lip 2006 16:17


A jak długo tam byliście?

annpap
# Napisano: 13 Lip 2006 10:39


7 dni i to jest za krótko!

Ania22
# Napisano: 13 Lip 2006 12:19


A mnie zastanawia jedno. Kasy nie szczędziliście a jeszcze 1050 koron zostalo ?

Pozdrawiam

annpap
# Napisano: 13 Lip 2006 23:41


To, że kupowaliśmy jedzenie i jedliśmy lody nie znaczy, że nie oszczędzaliśmy. Zakupy trzeba robić w odpowiednich miejscach i z głową.

Anonimowy
# Napisano: 14 Lip 2006 00:30


super, ze wrocilas z niedosytem, tzn, ze warto jechac! Wybieram sie w sierpniu i tez zamierzam podobnie jak Ty wydawac z glowa. Uwazam, ze odrobina rozsadku na wakacjach nie zawadzi, i nie jest dla czlowieka ujma przyznawanie sie do tego. Brawo annpap!! szcerze gratulije i juz teraz biore sobie Ciebie za wzór

Krystyna
# Napisano: 19 Lip 2006 15:24


Witam Was serdecznie.
Mam pytanie.Jak wygląda sprawa ubezpieczenia zdrowotnego na Bornholmie?Czy trzeba brać jakieś druki z NFZ?
Naprawdę jestem zielona w tych sprawach.Planujemy z moim chłopakiem, wyjazd na początku sierpnia.
Gdzie należy udać się w razie choroby lub wypadku.Mam na myśli oczywiście, bezpłatne porady lekarskie.Proszę Was o odpowiedż.

Pozdrawiam

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 19 Lip 2006 15:37 | Edytowany przez: AdminForum


Temat ubezpieczeń już na forum był podejmowany. Możesz o tym poczytać tutaj: https://bornholm-ok.pl/forum/2_157_0.html

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

estera
# Napisano: 21 Lip 2006 08:10


annpap
bardzo proszę o pomoc- jak się w ogóle zabrac za załatawienie pobytu na Bornholmie, chcemy pojechać w drugiej połowie sierpnia. gdzie najlepiej rezerwowac noclegi? czy można pojechać tam z jakiegoś biura podróży?

Anonimowy
# Napisano: 21 Lip 2006 15:48


A ja znam kwaterę prywatną nad samym morzem za 2.100 DKK na tydzień.

Piotr
Użytkownik
# Napisano: 23 Lip 2006 16:57


Do Estery - poniżej kopia mojej odpowiedzi na podobnego do Twojego pytanie z innego forum na ten sam temat.

Krok pierwszy - znaleźć odpowiednią ofertę.

Krok drugi - skontaktować się z właścicielem, adresy mailowe podane są przy konkretnych ogłoszeniach. Pytać o ceny w danym terminie, warunki w domku, otoczenie, płatności itp.

Krok trzeci - prom. Zależnie od miejsca zamieszkania w Polsce albo Świnoujście, prom Pomerania znacznie większy i ładniejszy, no i na pewno pływa, bo o przeprawie z Kołobrzegu krążą różne opinie. Nie przejmować się lokalizacją kwatery na wyspie, a na pewno nie komplikowac sobie trasy w Polsce tylko po to, by dopłynąć do Nexo zamiast do Ronne. na wyspie wszędzie jest blisko i łatwo dojechać, nawet z bagażem.

Krok czwarty - czekać na list z Bornholmu zawierający umowę, warunki itp.

Krok piąty - opłacić kwaterę, najlepiej przez Internet. Uwaga praktyczna: porównać ceny przelewów zagranicznych polskich bankach. Bywa, że warto skorzystać z konta koleżanki/kolegi, bo akurat może być taniej i szybciej.

Krok szósty - na czas pobytu na Bornholmie dokupić polisę NNW i KL, na kwotę ubezpieczenia minimum 10-15 tys. Euro (koszt to kilkadziesiąt centów dziennie). O szczegóły pytać w ubezpieczalni.

Krok siódmy - dotrzeć do terminalu, wsiąść na prom i cieszyć się piękną pogodą podczas rejsu i pobytu na wyspie.

Chyba niczego nie pominąłem...

Mark
# Napisano: 26 Lip 2006 00:07


Witam.
Planujemy wycieczkę na Bornholm w cztery osoby i chcemy jechać z Sassnitz. Niestety jest problem z rezerwacją promu gdyż nie bierzemy samochodu a tylko rowery, a w formularzu rezerwacji nie ma takiej opcji. może ktoś to robił i wie jak tego dokonać.
Dziękuję i pozdrawiam

Anonimowy
# Napisano: 28 Lip 2006 13:02


annpap możesz mi wytłumacz jak to z tym Parkeim wodnym zrobic by zapłacic 20dkd

annpap
# Napisano: 28 Lip 2006 15:34


Najpierw za pierwszą wizytą kupuje się bilety po 110 DKK. idzie się do lodziarni (są 2) kupuje loda i prosi się o opaski. Bez problemu dostajesz i Twoja rodzina. Następna wizyta kosztuje 20 DKK od osoby. Oferta ważna do końca sezonu.

annpap
# Napisano: 28 Lip 2006 15:35


Ilość wizyt jest nieograniczona, tylko opaski nie można zdejmować

Anonimowy
# Napisano: 31 Lip 2006 13:40


dziekuję ze info.
jeszcze tylko 10dni i zdobywamy wyspe
chcemy spac w duzych namiotach ktore mamy nadzieje uda nam sie wynajac,
Za 250zł na tydzien od osoby w namiocie 6os uda nam sie cos znaleźć?

Anonimowy
# Napisano: 31 Lip 2006 14:19


mam pytanko.może ktoś mi podpowie który z kampingów wybrać w srodkowej czesci wyspy,tak by w każda strone było mniej wiecej równo.Pole namiotowe ktore bedzie dość dobrze wyposażone,by nie brać zbyt duzo własnego sprzetu.

Gosieńka
# Napisano: 31 Lip 2006 14:53


Wybieramy się we czwórkę rowerami na Bornholm na 7 dni . Noclegi pod namiotem, najchętniej na tanich polach namiotowych.
Pytania:
1. Czy zostawić samochód na prakingu w Kołobrzegu lub Świnoujściu, czy jechać samochodem (czy są dodatkowe opłaty za samochod na kampingach i polach namiotowych).
2. Ile gotówki zabrać (trochę żywności bierzemy ze sobą),
3. Czy poza dowodem osobistym i biletem na prom potrzebne sa inne dokumenty,
4. jakie są mozliwości zasady wędkowania ( chodzi nam szczególnie moczenie kija w rzekach i jeziorach - pozwolenia, opłaty itp.),
5. Jedziemy na przełomie sierpnia i września, czy należy się liczyć z większym ochłodzeniem.

kama
# Napisano: 31 Lip 2006 20:02


ile musze przeznaczyc pieniedzy w zlotowkach na pobyt od 4 dni do tygodnia?mniej wiecej

Anonimowy
# Napisano: 1 Sier 2006 11:18


możesz wydać 1000 zł a możesz także 5000 zł. Zależy gdzie będziesz nocować, co jeść, co zwiedzać...

pzdr

hubert

Anonimowy
# Napisano: 23 Sty 2007 20:36


witam
czy mógłby mi ktos odpowiedziec co ile kursja a promy?
jak to jest jakbym chcial pobyć na wyspie 3-4 dni?
pozdrawiam
bartek

Piotr
Użytkownik
# Napisano: 25 Sty 2007 19:49


Na Bornholmsommer ceny dotyczą domku, niezależnie od liczby osób (oczywiście nie więcej niż osób niż podano). A czy w czteroosobowym będziesz mieszkał sam, to już właściciela nie interesuje. Promy: samochodowe (od czerwca do początku września), albo z Sassnitz - info poszukaj na stronie głównej. Jeśli na mniej niż tydzień, to raczej Sassnitz - co najmniej w jedną stronę (ze Świnoujścia promy pływają jedynie w soboty), albo Kołobrzeg, ale o tamtej przeprawie krążą różne opinie.

davi
# Napisano: 3 Maj 2007 07:47


Witam,czy ktos moze mi powiedziec ile kosztuje prom na borholm z kolobrzegu????pozdrawiam

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 3 Maj 2007 10:23 | Edytowany przez: AdminForum


davi

Tutaj znajdziesz ceny i rozkład rejsów - Kołobrzeg-Nexo

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

peptek
Użytkownik
# Napisano: 6 Maj 2007 00:24


czy z Gdańska można przeprawić się na Bornholm z autem?W lipcu

Anonimowy
# Napisano: 6 Maj 2007 13:01


Napisał(a): peptek
czy z Gdańska można przeprawić się na Bornholm z autem?


Nie ma takiej możliwości. Z Polski na Bornholm i z samochodem to jedynie ze Świnoujścia.

. 1 . 2 . 3 . >>
Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej