Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Wyjazd na Borholm
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Autor Wiadomość
peptek
Użytkownik
# Napisano: 6 Maj 2007 16:59


Czy trzeba rezerwowac bilety w lipcy na prom z Darłówka? Czy nie ma niebezpieczeństwa że prom może nie odpłynąć? Bo pływa on chyba codziennie?

jeremi
# Napisano: 6 Maj 2007 19:15


Napisał(a): peptek
Czy nie ma niebezpieczeństwa że prom może nie odpłynąć?


Tego nikt Ci nie zagwarantuje. Chcesz mieć 99% pewności to płyń dużym statkiem ze Świnoujścia.

j.

Anonimowy
# Napisano: 13 Cze 2007 10:20


Czy mapy i opisy różnych ciekawych miejsc z Biura Informacji Turystycznej niedaleko odprawy promowej w Rone są nadal bezpłatne i czy są dostępne po polsku? Czy jest tego na tyle, że mogę sobie tym w Polsce nie zawracać głowy?

Jadę za tydzień, jeśli ktoś korzystał proszę o odpowiedź.

Anonimowy
# Napisano: 13 Cze 2007 13:09


Bez problemu, w informacjach znajdziesz sporo materiałów informacyjnych. Sporo po polsku ale nie wszystkie... no i darmówki...

lolka
# Napisano: 16 Cze 2007 17:34


Słuchajcie, czy Bornholm na 2 tygodnie wakacji to nie za dużo? dożo tam fajnych miejsc?

Musia
Użytkownik
# Napisano: 24 Cze 2007 16:41


ann-pap
Witam, mam pytanie odnośnie jedzenia na Wyspie. Czy tam można w knajpach zjeść coś nie rybnego. Wybieram się z dziećmi w Sierpniu. Moje dzieciaki nie wszystko mogą jeść, odpadają więc wszelkie puszki, konserwy, zupki z torebki itp. W Polsce zawsze coś się znajdzie albo bierzemy apartamenty z kuchnią i sami pichcimy. Jak to tam wygląda? Z góry dziękuję za wszelkie informacje. Pozdrawiam Aga

Anonimowy
# Napisano: 24 Cze 2007 17:38


Witam.
czy ktos się orientuje jak wyglądają kempingi na Borholmie (ceny, warunki samitarne itp). Jakie są koszty promu na samochód i cztery osoby, czy na długo wcześniej trzeba rezerwować bilet i czy wogóle trzeba rezerwować? czy na powrót do Polski trzeba rezerwować bilet i gdzie?
Pozdrawia
Rafał

ya1
Użytkownik
# Napisano: 24 Cze 2007 20:22


Proszę - nie obraź się Ale na wszystkie te pytania [ i wiele więcej] już udzielono odpowiedzi na tym forum, lub znajdziesz je w odpowiednich zakładkach. Wystarczy poszperać

jeremi
# Napisano: 24 Cze 2007 21:58


Napisał(a): Jarek
już udzielono odpowiedzi na tym forum


Dodam, że wystarczy skorzystać z opcji "szukaj" jak nie chce się wertować kart forum...

j.

Anonimowy
# Napisano: 26 Cze 2007 18:33


Co to znaczy, że "o promie Kołobrzeg - Nexo krążą różne opinie"?
Spotkałam takie stwierdzenie kilka razy, ale nikt żadnego konkretu nie podał.
Wyjeżdżam za kilka dni, zarezerwowałam i opłaciłam rejs na konkretny dzień, rezerwację potwierdzono. Czego te "różne opinie" dotyczą - czy ktoś wie coś konkretnego?

Anonimowy
# Napisano: 28 Lip 2007 01:51


No to sama sobie odpowiem, może komuś się przyda i uniknie dzięki temu przykrych niespodzianek.
Katamaran z Kołobrzegu:
plusy - kameralny, miły, zakaz palenia wszędzie, pływa teoretycznie codziennie
minus - przy dużym wietrze rejs jest odwoływany, a duży wiatr dla katamaranu zaczyna się dość szybko
Coś takiego właśnie mnie spotkało, na szczęście rodacy rozpuścili wici po wyspie i byliśmy przygotowani na problem z powrotem.
Otrzymalismy też telefon z biura z informacją o odwołaniu rejsów oraz że są bilety na prom do Świnoujścia i mamy zgłosić się w Ronne w kasie, która zostanie uruchomiona. Zwrot pieniędzy nastapił na konto.
Prom ze Świnoujścia
plus - pływa na pewno, nawet przy dużym wietrze! rowery są zabezpieczane sznurkami, mozna zostawić bagaże na bagażniku
minusy - na jednym z pokładów wolno wszędzie palić (zapach - domyślacie się...), na pokładzie i nie tylko czuć spaliny co nie poprawia samopoczucia (szczególnie przy dużej fali), pokład rowerowo-samochodowy powala zapachem spalin, duży i głośny, pływa wyłącznie w soboty

oki44
Użytkownik
# Napisano: 28 Lip 2007 02:58 | Edytowany przez: oki44


Proszę bardzo: https://bornholm-ok.pl/promy-na-bornholm.html

Sory, nie zauważyłem że temat ma dwie strony

bartoSZ
Użytkownik
# Napisano: 28 Lip 2007 04:03


bilet w jedna strone kosztuje 110 zł, w obie strony kupioowany tego samego dnia 160.

zegluga gdanska wypływa w piatki i soboty ( nie jestem pewny) koszt 100 w jedna, 150 w 2 strony.



pozdrawiam

Anonimowy
# Napisano: 31 Sier 2007 21:53


Witam. Mam pytanie. Czy bilet na prom ze Świnoujcia na Borholm (przewózka samochodu kempingowego plus cztery osoby) koniecznie trzeba rezerwować, czy jest możliwość przepłynąć (kupić bilet) z "marszu" bez rezerwacji.
Pozdrawiam
Mały

Olka
# Napisano: 31 Sier 2007 22:19


Na pewno lepiej zarezerwować,zwłaszcza jak się jedzie samochodem i to w sezonie letnim.Ale na to ,to już trzeba poczekać do następnego sezonu-jutro ostatni rejs ze Świnoujścia i z powrotem,a następny pewnie pod koniec czerwca 2008! Ale prawdziwy miłośnik Bornholmu jak kocha ,to poczeka! Pozdrowienia

oki44
Użytkownik
# Napisano: 31 Sier 2007 22:23 | Edytowany przez: oki44


Ja bym nie ryzykował. Głupio byłoby dowiedzieć się że wszystkie miejsca są już zajęte a następny prom płynie za tydzień. Przecież bilety można zabukować za pośrednictwem tego portalu.

Z promami bywa tak, że mają wolne miejsca, a czasem nie. Wiosną tego roku, po raz któryś z kolei zamierzałem udać się z grupą do szwedzkiego Nynashamn. 40 dni przed terminem rejsu nie było już biletów bo rodacy tłumnie wracali na Święta do kraju. Byłem zaskoczony, wycieczka nie doszła do skutku.

Anonimowy
# Napisano: 2 Wrz 2007 21:01


Dzieki za odpowiedz.
Wiem że koniec sezonu i muszę poczekać do przyszłego roku. W tym roku się wybierałem ale pogada zawaliła plany. Własnie ze wzgledu na pogodę pytałem czy trzeba rezerwować bilety.
Pozdrawiam
Mały

Anonimowy
# Napisano: 4 Wrz 2007 19:05


Ale w tym roku można jeszcze jechać przez Niemcy do miejscowości Sasnitz i dalej promem na Bornholm.Prom pływa kilka razy w tygodniu, a jego rozkład też znajdziesz na tej stronie. Sam też wybieram sie w ten sposób za kilkanaście dni.

Anonimowy
# Napisano: 7 Wrz 2007 23:04


Ale z dla wyjazdow z Gdanska albo Kolobrzegu sezon sie jeszcze nie zakonczyl. Ja wlasnie rozwazam taki wyjazd teraz na kilka dni. A czy na Bornholmie mozna wypozyczyc rower? Czy ktos wie ile to kosztuje? Nie chce mi sie wiezc pociagiem z W-wy , no chyba ze ceny wysokie
Pozdrawiam,
Iza

Tomek
# Napisano: 8 Wrz 2007 11:19


Napisał(a): Anonimowy
Ale z dla wyjazdow z Gdanska


A jakie to jest połączenie z Gdańska?

Tomek

Anonimowy
# Napisano: 9 Wrz 2007 10:41


Przepraszam cos mi sie pomylilo. Z Gdanska jest do Szwecji (Nynashamn). Czyli we wrzesniu tylko katamaran. A szkoda, bo to za wielkie ryzyko, ze nie wroce do pracy na czas . Ale sa tez promy do Dani ze Swinoujscia. Pozdr., Iza

Wojti
# Napisano: 4 Sty 2008 21:14


Witam wszytkich !

Mam pytanie jaki jest koszt rejsu sam. osobowy+ 4 os. na odcinku Ystad-Ronne-Ystad w czasie wakacji 2008 r. Coś znalazłem na stronie www.bornholmstrafikken.dk - to jest 129 EUR w jedną stronę lub w dwie strony 169 EUR. Tylko niemam pojęcia czy do tego dochodzą jeszcze jakieś dodatkowe koszty. Jeśli ktos z gości forum posiada wiedzę na ten temat to proszę o pomoc. No i oczywiście gdzie można dokonać zakupu w Polsce takiego biletu na prom.

slawekk
# Napisano: 6 Sty 2008 20:11


Czy jesli rowery na aucie przekraczaja 2m wysokosci to mozna je zdjac i zaplacic za samochod do 2m i np za 3 rowery ?

Anonimowy
# Napisano: 7 Sty 2008 19:57


Bilety bez problemów zamówisz poprzez tą stronę - namiar znajdziesz na dole strony. sam polecam , Jechalismy grupą w zeszlym sezonie, pani z tej strony doradzila i zalatwila wszystko w sprawie biletów i noclegów od a do z. Juz teraz proponuję się rozglądać za noclegiem bo można wylapac co lepsze oferty :_)

Pozdrowionka!

Wojti
# Napisano: 8 Sty 2008 15:13


Dzięki za odpowiedź. Właśnie się rozglądam za noclegiem tzn. najlepiej domki. Najlepsze są w cenie od 500 do 1000 EUR za tydzień pobytu dla 6-8 osób. Wypad planujemy od 28 lub 29 czerwca 2008 r. Tak pomału wkręcam moją ekipe, aby coś fajnego znaleźć.

Byłem już na Bornholmie ale to było 10 lat temu ! w lipcu 1998 r, ciekaw jestem czy coś się zmieniło ? Nocowałem wtedy w Hotelu Stanmmarshale w miejscowości Tejn. Mało wtedy zdjęć wykonałem. Kurka - no właśnie sobie przypomniałem pływał jeszcze duński prom ze Świnoujścia do Ronne chyba w środy. Mam zachowany na pamiątkę bilet, prom przewoźnika Bornholmferries /Peter Olsen/. Takie małe wspomnienia.

Dlatego też jeszcze raz na Bornholm planuje zawitać. Jeśli ktoś z Państwa ma namiary na fajny domek to proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam,
Wojtek

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 8 Sty 2008 22:08


slawekk

Musisz wtedy przeprowadzić rowery, a wtedy musisz mieć bilet pieszy

Jeśli masz 1 rower to można położyć na czas wjazdu na prom (ale piszesz o 3 więc te opcja odpada) lub pomyśleć o bagażniku montowanym na hak holowniczy - wtedy odchodzi problem wysokości pojazdu.

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

Tomek
# Napisano: 7 Mar 2008 22:52


No a może po samym Bornholmie warto pojeździć na motorze , proszę chętnych o wpisy i zapisy na wyjazd , czy ktoś wie ile kosztuje bilet na moto +1 person?

Anonimowy
# Napisano: 8 Mar 2008 00:39


Mam pytanie chcę pojechać na tydzień z 5 osobowa rodziną czy muszę rezerwować domki czy można jechać bez tego i na miejscu znaleźć nocleg

Anonimowy
# Napisano: 10 Mar 2008 08:44


Napisał(a): Anonimowy
czy muszę rezerwować domki


Lepiej tak zrób.

czarna
# Napisano: 17 Mar 2008 13:42


proponuję rezerwację.w sezonie jest naprawde sporo turystów i może byc problem z domkiem na 5 osób.polecam domki.

<< . 1 . 2 . 3 . >>
Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej