Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / A jak wyglądają namioty? Dzikie...
Autor Wiadomość
tomciog
Użytkownik
# Napisano: 12 Sier 2006 23:31
Odpowiedz 


W Norwegii sprawa przedstawiała sie prosto - parking leśny lub min 150m od zabudowań i ...luzik. Fakt faktem podjeżdżały różne autka celem sprawdzenia czy "Polaki nie rozrabiają". Ale tak to totalny spokój.

A tu? Czy jesli znajdę parking to mogę na nim rozbić namiot (bo jest już noc) czy też spodziewać się wizyty federalnych z mandacikiem za ajęcie miejsca np niezgodnego z prawem ?

Dzieki za wszelkie sugestie/uwagi/spostrzeżenia.
Pozdrawiam

Anonimowy
# Napisano: 13 Sier 2006 08:19
Odpowiedz 


W Danii nie wolno biwakować "na dziko" a cena 15 Dkk nie jest wygórowana za nocleg na tanim polu namiotowym - poco wiec kombinowac???

Spokojnego wypoczynku!

Anita

tomciog
Użytkownik
# Napisano: 13 Sier 2006 09:49
Odpowiedz 


Napisał(a): Anonimowy
W Danii nie wolno biwakować "na dziko" a cena 15 Dkk nie jest wygórowana za nocleg na tanim polu namiotowym - poco wiec kombinowac???

Nie chodzi o koszty, ale w nagłym wypadku (noc/deszcz) czy można skorzystać z np parkingu leśnego?
A za życzenia dziękuję - na pewno wypoczniemy.

Anonimowy
# Napisano: 13 Sier 2006 12:22
Odpowiedz 


Napisał(a): tomciog
czy można skorzystać z np parkingu leśnego?


Jest to zabronione - biwakowanie na dziko jest zabroione.

Anonimowy
# Napisano: 14 Sier 2006 10:10
Odpowiedz 


Dzięki Anonimowy.
Pozdrawiam tomciog

ciekawski
# Napisano: 14 Sier 2006 13:51
Odpowiedz 


A czy leżenie na plaży na ręczniku i spanie to już podchodzi pod biwakowanie?

tomciog
Użytkownik
# Napisano: 14 Sier 2006 21:15
Odpowiedz 


Napisał(a): ciekawski
A czy leżenie na plaży na ręczniku i spanie to już podchodzi pod biwakowanie?

Coś kombinujesz...

Adam
# Napisano: 18 Sier 2006 17:32
Odpowiedz 


Myślę że jeśli chodzi o sytuację wyjątkowe to można spróbować spytać się któregoś z właścicieli gospodarstwa o przenocowanie.

Sam miałem podobną sytuację że z powodu problemów z rowerami rozważaliśmy "dziki" nocleg na plaży (jeszcze wtedy nie wiedzieliśmy że o piaszczystą plaże jest trudno na Bornholmie) ale wybraliśmy się do przydrożnego gospodarstwa i właściciel pozwolił nam się rozbić na trawniku.

ciekawski
# Napisano: 30 Sier 2006 08:25
Odpowiedz 


tomciog nic nie kombinuje - po prostu jestem ciekawy jak takie coś należałoby interpretować - czy jako wypoczynek czy jako biwakowanie

katanha
Użytkownik
# Napisano: 22 Sty 2014 13:21
Odpowiedz 


Odnośnie noclegów na Bornholmie, to czy w Danii obowiązuje taka zasada, że można rozłożyć namiot gdzie się praktycznie chce (może z wyjątkiem czyjegoś mieszkania ) bez ponoszenia jakichkolwiek negatywnych konsekwencji (tu jest związany artykuł o innych państwach skandynawskich, ale nie ma w nim nic o Danii Wiki

Łukasz
# Napisano: 22 Sty 2014 13:53
Odpowiedz 


Dania nie ma ustawy o wykorzystaniu dóbr naturalnych, tak jak to ma Szwecja, czy Norwegia, Islandi... nie możesz rozstawić namiotu gdzie sobie życzysz. Musisz kemping, albo wyznaczone miejsce. Kara to 500 DKK wzwyż za osobę. Jeśli jesteś zainteresowana, mogę podać miejsca, gdzie można nocować za darmo, na wyspie jest ich około 4, wszystkie na zachodniej części. Pozdrawiam.

Jack
# Napisano: 9 Kwi 2014 16:58
Odpowiedz 


Napisał(a): Łukasz
Dania nie ma ustawy o wykorzystaniu dóbr naturalnych, tak jak to ma Szwecja, czy Norwegia, Islandi... nie możesz rozstawić namiotu gdzie sobie życzysz. Musisz kemping, albo wyznaczone miejsce. Kara to 500 DKK wzwyż za osobę. Jeśli jesteś zainteresowana, mogę podać miejsca, gdzie można nocować za darmo, na wyspie jest ich około 4, wszystkie na zachodniej części. Pozdrawiam.


Łukasz podaj z te miejsca gdzie można nocować za ****, może komuś się przydadzą..

Anonimowy
# Napisano: 9 Kwi 2014 22:04
Odpowiedz 


Podawałem już kilka razy. Wszystkie znajdują się między Ronne a Sandvig

1. Jakieś 2 km przed Hasle jadąc ścieżką rowerową nr 10 od strony Ronne, 2 drewniane tzw schrony w lesie, miejsce na ognisko, ławki
2. Trasa między Vang a Zamkiem, z Vangu pod górę ostro na zakręcie, jakiś 2 km przed zamkiem w lesie koło piaskowej drogi jest oznakowanie na słupie, polana z koszem na śmieci, miejscem na ognisko, drewnem na opał i toi toi`em. Miejsce pod namiot, kilkanaście sztuk spokojnie mieści.
3. Koło zamku na przeciwko parkingu dla autokarów po drugiej stronie ulicy mała polana, w 2013 było oznaczenie jako darmowe miejsce.
4. Nad byłymi kamieniołomami, jedzie się z zamku w stronę Sandvig, za lasem w lewo, następnie w prawo nad jeziorka, są tam 2 drewniane schrony oraz duża wiata z paleniskiem, ławkami, stołem. część osób śpi w schronach na karimatach, ale widziałem też śpiących w wiacie

Jeśli kochana Administratorka pozwoli, to mogę dać w wolnej chwili zdjęcia. Miejsca ciekawe, bezpieczne, sporo osób z nich korzysta.

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 11 Kwi 2014 15:16
Odpowiedz 


Jack
Należy pamiętać, że darmowe pola to mocno prymitywne miejsca noclegowe.

Dla przykładu, wygląda to tak:
- http://www.hasle.dk/?Turisme:Overnatning:Primitiv_camping:Lejrplads_ved_Vang
- http://www.hasle.dk/?Turisme:Overnatning:Primitiv_camping:Shelterplads_ved_Hasle

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

Anonimowy
# Napisano: 11 Kwi 2014 19:36
Odpowiedz 


Wbrew pozorom wiele osób z nich korzysta Najtańsze w zasadzie spanie na wyspie, do tego legalne. Lipiec,sierpień są oblegane, przeważnie na kilka nocy, gdyż zazwyczaj po zwiedzeniu danej części turyści zjeżdżają wieczorem tylko na nocleg. Problem z prysznicem itp, ale też jest kilka bezpłatnych na wyspie. Przeważnie w marinach. Najwięcej ludzi zawsze jest w tym koło Vangu i nad jeziorkiem.

Anonimowy
# Napisano: 13 Kwi 2014 16:49
Odpowiedz 


no biednie tam jakoś...

wicus
Użytkownik
# Napisano: 21 Kwi 2014 09:57
Odpowiedz 


Jaka cena taki wypas.przeciez nie musisz z takich miejs korzyztac..sa pola namiotowa ,sa tez campingi.prywatne kwatery,i hotele.czyli jest wybor.ujmujac to prosciej jak to w handlu ,,jaki towar taka cena.,,

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej