Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Prom na Bornholm
. 1 . 2 . >>
Autor Wiadomość
costa01
Użytkownik
# Napisano: 10 Kwi 2007 15:08
Odpowiedz 


Pytanko, czy należy wcześniej (a jeżeli tak to o ile) rezerwować bilety na prom -wyjazd lipiec?
Czy kupować od razu bilet w 2 strony?
I skąd najlepiej wypłynąć: Świnoujście? -Darłowo? - Kołobrzeg?

Jaca
# Napisano: 11 Kwi 2007 14:28
Odpowiedz 


Proponuję płynąć z Kołobrzegu - lepszy dojazd, większe miasto no i przewoźnik sprawdzony.

Bilety nawet możesz zarezerwować na tej stronie - wyżej masz link Rezerwacja biletów na Bornholm polecam, przyjemny kontakt, bilety dostajesz przed rejsem i nie martwisz się o miejsca na statku. Dodatkowo możesz wykupić wycieczkę objazdową , ale to jako opcja.

Pozdrawiam gorąco
Jaca

peptek
Użytkownik
# Napisano: 9 Maj 2007 13:47
Odpowiedz 


czy jesli przeprawiamy się promem autem z rowerem na dachu to jest on liczony juz jako powyzej 2 m i wtedy jest oplata wyższa? Jak to zrobić żeby nie płacić wyżższej kwoty za przeprawę autem . Czy np połozyć je na dachu na płasko bez mocowania? Czy wprowadzić je oddzielnie i uniknąc tej opłaty? Jak to wygląda?

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 9 Maj 2007 13:55 | Edytowany przez: AdminForum
Odpowiedz 


Napisał(a): peptek
czy jesli przeprawiamy się promem autem z rowerem na dachu to jest on liczony juz jako powyzej 2 m i wtedy jest oplata wyższa?

Tak

Napisał(a): peptek
Jak to zrobić żeby nie płacić wyżższej kwoty za przeprawę autem . Czy np połozyć je na dachu na płasko bez mocowania?

Możesz przed odprawą położyć rower na bagażniku - jak piszesz - na płasko. Dla pewności przymocować gumą mocującą i tak wjechać na prom.

Napisał(a): peptek
Czy wprowadzić je oddzielnie i uniknąc tej opłaty?

Nie możesz wprowadzić roweru bez biletu, musisz mieć bilet wykupiony.

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

peptek
Użytkownik
# Napisano: 13 Maj 2007 05:51
Odpowiedz 


czy z Darłowa prom w wakacje pływa codziennie i czy trzeba koniecznie zrobic rezerwację czy bez problemu przy kasie w momencie wypłynięcia można kupic?

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 13 Maj 2007 12:00 | Edytowany przez: AdminForum
Odpowiedz 


Napisał(a): peptek
czy z Darłowa prom w wakacje pływa codziennie

Z Darłowa nie pływają promy a jedynie statki pasażerskie, które nie zabierają samochodów.

Co do rozkładu połączeń z Darłowa to przewoźnik nie podał jeszcze aktualnego rozkładu na 2007 rok. Informacje o aktualnych połączeniach na ten rok znajdziesz na podstronie Jak dojechać.

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

madzia
# Napisano: 9 Lip 2007 19:48
Odpowiedz 


witam! interesuje mnie cena biletow na pro dla 23 osob dorosłych i 4 latka. gdzie najtaniej i czy maluszkowi wystarczy dowod?

madzia
# Napisano: 9 Lip 2007 19:50
Odpowiedz 


sprostowanko dla 3 osob dorosłych i 4 latka

Anonimowy
# Napisano: 9 Lip 2007 21:03
Odpowiedz 


Przecież post wyżej Admin podał link do działu z połaczeniami

Anonimowy
# Napisano: 21 Cze 2009 17:01
Odpowiedz 


5 godzin nudności - rejs był horrorem dla ok 75% pasażerów ...

hania
# Napisano: 22 Cze 2009 07:41
Odpowiedz 


horrorem typu "żyganko", czy horrorem typu "strach w oczach", interesuje mnie to bardzo, bo właśnie wybieram się na Bornholm

Teddyboy
Użytkownik
# Napisano: 22 Cze 2009 08:49
Odpowiedz 


plynalem np Lady assa - w jedna strone byla to meczarnia naprawde, telepalo pudlem strasznie, polowa pasazerow wymiotowala...powrot juz spokojny, morze jak stół. tak wiec trudno o regułę poza taka ze im wiekszy statek tym bardziej stabilny - np plynalem tez "Dueodde" z Sassnitz - statek ani drgnał

ewelinka8885
Użytkownik
# Napisano: 22 Cze 2009 19:18
Odpowiedz 


A na Jantar jak wczesnie trzeba rezerwować bilet??? I o ktorej trzeba byc juz w Kołobrzegu żeby spokojnie zdażyć? Skoro podobno wpuszczają juz godzine przez odplywem, czyli o 6 to bym musiała byc juz o 5 (!!??) licząc że bedzie spora kolejka do kasy po bilety..

Teddyboy
Użytkownik
# Napisano: 22 Cze 2009 19:51 | Edytowany przez: Teddyboy
Odpowiedz 


nie wiem jak jest z jantarem, ale pewnie podobnie. trudno przewidziec "oblozenie" w konkretnym dniu - plywa wiele grup zorganizowanych, ja na lady kupilem chyba 3 dni wczesniej. samo okrętowanie odbywa sie stosunkowo sprawnie, ale im wczesniej sie jest tym lepsze miejsce mozna zajac na statku, z tym ze wtedy sie siedzi godzine zupelnie bezczynnie
na bornholmie bylem w tym roku w maju i Jantar przyplywal regularnie i byl pustawy no ale to nie sezon i jego przybycia byly atrakcja w sumie sennym o tej porze miasteczku.

Anonimowy
# Napisano: 25 Cze 2009 11:45
Odpowiedz 


Oczywiście, że typu "żyganko" - pięciogodzinne !!!! Podobno 3-4 tabletki aviomarinu pomagają, jeśli nie weźmie się ich zbyt późno

Teddyboy
Użytkownik
# Napisano: 25 Cze 2009 13:42
Odpowiedz 


BEZ PRZESADY haslo reklamowe "zostan wilkiem morskim na pokladzie lady assa " w koncu zobowiazuje.

Anonimowy
# Napisano: 25 Cze 2009 21:53
Odpowiedz 


chyba że się płynie Jantarem

Anonimowy
# Napisano: 26 Cze 2009 14:13
Odpowiedz 


Płynęłam "Pomeranią" ze Świnoujścia - w zeszłym roku - pogoda była beznadziejna - komfort płynięcia wysoki.
Ale za Pomeranię trzeba zapłacić.
Do dyspozycji 7 pokładow z róznymi atrakcjami również dla dzieci. Niestety 6 godzin rejsu.

Teddyboy
Użytkownik
# Napisano: 26 Cze 2009 14:18
Odpowiedz 


no coz za lady asse czy jantara tez trzeba zaplacic i to niemalo, jesli plynie rodzina to zostawi w kasie niezly grosz...

Anonimowy
# Napisano: 26 Cze 2009 20:05
Odpowiedz 


komfort płynięcia to jest na promie - na katamaranie to trzeba mieć farta do pogody i tyle

karina
Użytkownik
# Napisano: 21 Lip 2009 21:51
Odpowiedz 


Witam

W sierpniu planujemy z mezem i synkiem plynac na Borholm. Co do bieltow to juz chyba wiem z jakim wyprzedzeniem rezerwowac....natomiast chcialabym dowiedziec sie czym najlepiej doplynac i gdzie jednoczesnie???? ( z tego co czytalam mozna statkiem, wodolotem lub katamaranem)jak radziecie???mysle ze im szybciej doplyne na miejsce tym lepiej ( chocby ze wzgledu na mojego 19 miesiecznego synka)co sadzicie na ten temat????
Planujemy wyskoczyc tam sobie na weekend....i chcialabym dowiedziec sie czy ktores z Was moze polecic cos gdzie sie zatrzymac co warte jest obejrzenia???tak sobie myslalam ze moze warto jest zorganizowac czas cos pod katem mojego synka zeby dla niego to byla frajda.
Czytalam rowniez na temat ubezpieczenia, ktore warto miec jezeli cos wiecie na ten temat to bylabym wdzieczna.
No i kolejna kwestia widze ze mozna jako opcje dodatkowa wykupic wycieczke autokarowa krotka i dluga z jednej strony to dobra rzecz bo jest przewodnik i jest pewnie tak ulozona zeby mozna bylo zwiedzic najciekawsze rzeczy ale z drugiej strony boje sie ze jednak moj synek nie bedzie zbyt cierpliwy zeby w czyms takim uczestniczyc.....jednak wolalabym zeby dla kazdego z nas byla to przyjemnosc a nei meczarnia.
Bede bardzo wdzieczna za wszelkie informacje na ten temat.

Anonimowy
# Napisano: 23 Lip 2009 07:25
Odpowiedz 


największy komfort i pewność będziesz mieć na Pomeranii -jak już wiele osób tu opisywało z tymi mniejszymi jednostkami bywa róznie jeśli pogoda nie jest łaskawa sensacje zołądkowe lub problemy z wypłynieciem zapewnione. Ale Pomerania wypływa tylko w soboty i w soboty wraca w związku z czym trzeba noclegi na tydzień załatwić a nie na weekend jak planowałas. Jesli chodzi o urlop z małym dzieckiem to wybrałabym taką opcję tygodniową bo na sam weekend to się więcej namęczycie podróżą i zbyt wiele nie zdązycie zobaczyć a maluszek będzie wiecznie w drodze. No ale wiadomo że każdy już sam musi przemyśleć tą sprawę. Do zwiedzania jest tam wiele a może z takim maluchem park rozrywki Joboland byłby najlepszy? Życzę udanego wypoczynku ja z rodzinka jadę od 1-8 sierpnia.

Anonimowy
# Napisano: 23 Lip 2009 08:25
Odpowiedz 


Dziękuje Tobie za odpowiedzprzemyślimy sobie w takim razie wszystko. Jeżeli chodzi o okres tygodniowy to z checia skoczylabym tyle ze mamy własną działalność od wielu lat i wiadomo jak to jest Poszukam sobie coś na temat tego parku rozrywki.
A powiedz mi gdzie dokładnie z rodziną udajesz się????
Pozdrawiam i tez zycze milego wypoczynku

Agar
Użytkownik
# Napisano: 23 Lip 2009 09:14
Odpowiedz 


Też uważam, że z 1,5 rocznym dzieckiem na weekend będzie męczące. Możecie zrobić wtedy jedynie wycieczkę objazdową po wyspie i dziecko nie będzie miało żadnych atrakcji, a wy się tylko umęczycie. A tak można np. spędzić 1 dzień w Jobolandzie.Generalnie jest to jeszcze za małe dziecko na zwiedzanie, może być marudne, a wy wtedy też za dużo nie zobaczycie (no chyba, że dziecko jest wyjątkowo spokojne i cierpliwe, ale w tym wieku to się rzadko zdarza:). Popłynęłabym co najmniej na 4-5 dni (wtedy raczej tylko z Kołobrzegu, bo pływa codziennie) lub na tydzień (wtedy może być prom ze Świnoujścia). Ale decyzja należy do Was, zależy ile macie czasu no i kasy W każdym razie życzę dobrej podróży i miłego pobytu. Ja płynę z rodzinką z Kołobrzegu od 17 do 21 sierpnia.

neronansa
# Napisano: 23 Lip 2009 13:00
Odpowiedz 


zapytujesz gdzie z rodziną się udajemy? My mamy zarezerwowany domek w Dueodde od 1 do 8 sierpnia. Uśmiechnęłam się sama do siebie jak przeczytałam o tej własnej działalności- też prowadzimy własna i doskonale was rozumiem jak ciezko zostawic interes i jechać wszak konkurencja nie śpi . Ale my juz powoli dochodzimy do wniosku że nie tylko praca człowiek żyje i pozwolilismy sobie na tygodniowy wyjazd. Pozdrawiam napisz co postanowiliście.

Teddyboy
Użytkownik
# Napisano: 23 Lip 2009 13:11
Odpowiedz 


witajcie,

ja bylem w kwietniu/maju w domku w Balce, z 3 letnim dzieckiem. zwiedzanie z maluchem jest dosc trudne, ale
teraz po powrocie widze ile dal dziecku ten wyjazd - widzial wiatraki, latarnie morskie, statki, promy, kontakt z przyroda / po podworku biegaly nam zające, rozne gatunki ptakow....
nastepnie bylismy w lipcu w Darlowku- miasto ladne ale juz go prawie nie widac, automaty, karuzele, wesole miasteczkow porcie, hałas...
coraz mniej czuc ze to port, morze itp... a szkoda wielka szkoda...

Anonimowy
# Napisano: 26 Lip 2009 21:00
Odpowiedz 


Witam ponownie

Dziekuje za odpowiedzi i sugestie
Postawnowilismy ze jednak taki wyjazd typowo objazdowy bylaby faktcznie meczarnia dla naszego synka wiec chcemy odwiedzic Joboland
Powiedzcie mi czy ktos z Was byl tam, albo czy macie jekis link gdzie dowiedzialabym sie na temat cennika

Pozdrawiam
Karina

Anonimowy
# Napisano: 26 Lip 2009 22:28
Odpowiedz 


Wejście kosztuje 120 DKK od osoby. Dostajesz opaskę na rękę i wchodziśz. Na terenie Jobolandu korzystasz ze wszystkiego w ramach opłaty za wejście. Jeśli chcesz przyjśc tam jeszcze raz to nie wyrzucaj opaski. Jeśli będziesz ją mieć na ręku to za kolejne wejście zapłacisz 25 DKK. Twoje dziecko nie płaci nic.

Anonimowy
# Napisano: 27 Lip 2009 00:08
Odpowiedz 


Byłem na wyspie Bornholm wczoraj (25 lipca). Płynąłem Jantarem z Kołobrzegu i powiem Wam, że naprawdę nie warto... Po pięciu minutach od wypłynięcia "zachorowały" pierwsze osoby. Po pół godzinie 80% osób rzygało do woreczków podawanych przez załogę.

Inaczej wyobrażałem sobie Nexo. Nudne, nieciekawe miasteczko. Knajpka, w której byliśmy na pewno zostałaby zamknięta przez SANEPiD, gdyby znajdowała się w Polsce. Szal w kratce wentylacyjnej, czy pieczywo kładzione rękoma na talerzyk.

Anonimowy
# Napisano: 16 Wrz 2009 11:33
Odpowiedz 


Zgadzam się z przedmówcą. Miałam okazję płynąc Jantarem dwa tygodnie temu. Niestety porażka w drodze na wyspę jeszcze nie było tak zle ale już powrotna była tragiczna! Załoga na pokład wpuszczała o 17.30 (statek wypływał o 18) a już przed 17 masa osób czekała przed statkiem.Wracających było zdecydowanie więcej niż w drodze na wyspę. Był on potwornie zapełniony! Duchota, nieprzyjemny zapach itp. Pierwszy i ostatni raz korzystałam z ich usług.

. 1 . 2 . >>
Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej