Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Chatki w Hasle
Autor Wiadomość
Anka70
Użytkownik
# Napisano: 30 Maj 2007 19:53
Odpowiedz 


Hej, mam pytanie dotyczące chatek w Hasle (Hasle Hytteby). Czy ktos z Was tam może juz był?? Chętnie wszystkie informacje. Jadę rodzinnie na tydzien na Bornholm i bedzie to nasz PIERWSZY RAZ - tam I jeszcze pytanie, czy ktos wie cos na temat "żetonów do prysznica" - cos takiego tłumaczyła nam Pani w biurze ale chciałabym wiedziec jak to działa. Pozdrawiam wszystkich i zyczę miłego pobytu (i sobie tez)

Kazia
Użytkownik
# Napisano: 3 Cze 2007 10:14
Odpowiedz 


My również wybieramy sie do chatki w Hasle ( Hasle Hytteby ).Nie jestem pewna czy brać ze soba "gary" ( czyli to, co w kuchni potrzebne).Przyłączam się również do pozostałych pytań Anki 70.

Anonimowy
# Napisano: 15 Cze 2007 01:16
Odpowiedz 


Witam zainteresowanych chatkami w Hasle. Byłem w ośrodku w 2005 roku i uważam że to jedne z lepszych moich wakacji. Na miejscu znajduje się sklepik z podstawowymi artykułami zywnościowymi / trochę drogo / a także basen. rzeczywiście obowiązywały żetony pod prysznic / o ile pamietam 2 korony / ale spokojnie można sie wykapać / wystarcza wody na około 5 minut /. Domki położone są w zacisznej części ośrodka i w zasadzie wszystkie zacienione. Przed każdym znajduje się drewniany stół z ławami na których można w zasadzie spędzić cały wieczów nie mówiąc o nocy do wschodu słońca. Raczej nalezy zabrać ze soba tzw "gary". Co prawda domki są wyposazone w takie rzeczy ale określiłbym to mianem "niezbędne minimum:. Cały ośrodek czysty zadbany, sanitariaty i kuchnia sprzątane kilka razy dziennie. \ Plaża w odległości około 500 metrów / świetny dojazd rowerem / , czysta, niezatłoczona z przezroczystymi wodami Bałtyku. No i oczywiście temperatura wody - będą w na poczatku sierpnia termometry wskazywały 21 do 22 stopni - raczej niespotykana temperatura w naszym "polskim" Bałtyku. Polecam wycieczkę na wyspę Christianso / cały dzień / no i jazdy rowerem po wyspie.

Goldenpass
Użytkownik
# Napisano: 15 Cze 2007 01:18
Odpowiedz 


Przepraszam ale zapomniałem się zalogować. czyli anonimowy to Andrzej.
Pozdrawiam .

Anka70
Użytkownik
# Napisano: 16 Cze 2007 10:25
Odpowiedz 


Długo czekałam na jakieś informacje i sie doczekałam. Bardzo dziękuję za wyczerpujące informacje. Nie jesteśmy wymagający i nie potrzebujemy luksusów ale jednak podstawowe warunki są mi potrzebne i trochę sie obawiałam. Jeszcze raz dziękuję za info, Pozdrawiam. Anka

Kazia
Użytkownik
# Napisano: 1 Lip 2007 19:49
Odpowiedz 


Właśnie wróciliśmy z Hasle Hytteby i moge dorzucić garść aktualnych informacji:
Chatki są po remoncie,wyposażone świetnie ( komplet "garów" i ściereczki,czajnik, wszelkie obieracze ,otwieracze,sztućce itd, potrzebny tylko płyn i gąbka do naczyń oraz własna pościel ).W pomieszczeniu głównym sa 2 kuchnie z piekarnikami (przydały się do podpiekania bagietek z NETTO 3,50 DKK 2 szt ),mikrofalówka,ekspresy do kawy. Żetony do prysznica są do kupienia w recepcji po 7 DKK,ale my korzystaliśmy z darmowej sauny i prysznica przy niej-pomieszczenie koło basenu otwierane jest kluczem z każdego domku i jest to wliczone w cenę,a nie jakieś nadużycie Nasz pobyt dosyć udany,trochę przeszkadzły liczne grupy duńskich i norweskich dzieci ,które spędzały tam czas na tzw. "zielonej szkole"
Joboland polecam rodzinom z dziećmi do 10 lat.Nasza druga wizyta ( z opaskami uprawniającymi do ceny 25 DKK ,o które można poprosić w lodziarniach-są darmowe ) była już znacznie krótsza ,bo dzieci się po prostu nudziły.

edek
Użytkownik
# Napisano: 2 Lip 2007 13:19
Odpowiedz 


Do Kazi i Andrzeja: ile płaciliście za te domki i czy można się tam dogadać po angielsku? Ile w ogóle wydaliście na pobyt?
Wybieramy się na wyspę, ale o niczym nie mamy zielonego pojęcia.
Dzięki z góry za odpowiedź.

Anonimowy
# Napisano: 2 Lip 2007 22:17
Odpowiedz 


A czy można na miejscu wynająć pościel? Jade rowerami z dzieckiem i wolałabym nie dźwigać spiworów.
Pozdrawiam

Grazyna
Użytkownik
# Napisano: 3 Lip 2007 21:07
Odpowiedz 


Chcę zapytać o chatki w Hasle, czy jadąc w ciemno bez rezerwacji mam szansę na wynajęcie chatki?

Anka70
Użytkownik
# Napisano: 4 Lip 2007 19:47
Odpowiedz 


Wyjeżdżam do Hasle Hytteby pod koniec sierpnia. Znalazłam mozliwość rezerwacji tych domków przez serwis internetowy chyba angielski. Wystarczy wpisać w googlach >Hasle Hytteby< lub <hasle cottages>. Pościel można wynając na miejscu, w domkach sa kołdry i poduszki ale nie ma bielizny pościelowej (ok. 100 DKK). Bardzo dziekuję Kazi za informacje dotyczace zaopatrzenia domków bo zastanawialiśmy się czy nie będziemy zmuszeni brać garnków (chyba na głowy bo do sakw sie nie zmieszcza). Z serwisu internetowego wynika, ze angielski jest tam językiem komunikacyjnym (na wszelki wypadek biorę też jednego obrytego we francuski, niech sie wykaże co umie ) ) Życze miłego pobytu )

maciej
# Napisano: 6 Lip 2007 17:25
Odpowiedz 


Pytanie do Kazi,

Miałbym prośbę o aktualne ceny do różnych atrkacji jesli pamiętasz:
Joboland, Hammerhus, rejs na Christianso, Motyle w Nexo i inne polecane
Z góry dzięki

Magda27
# Napisano: 6 Lip 2007 18:30
Odpowiedz 


https://bornholm-ok.pl/forum/2_373_0.html wszystko już zostało wymienione. Na Hammershus wstęp nic nie kosztuje.

Anonimowy
# Napisano: 7 Lip 2007 15:58
Odpowiedz 


A co z pieskami? Można?

Anonimowy
# Napisano: 9 Lip 2007 12:14
Odpowiedz 


ro temu byłem z psem i nie było problemu

Kazia
Użytkownik
# Napisano: 19 Lip 2007 10:58
Odpowiedz 


Przepraszam za opóżnienie w odpowiedziach.Domki w Hasle wynajmowaliśmy już w marcu przez Polferries i dzięki temu dostaliśmy 30% zniżki na prom.Z tego co wiem cieszą się dużym powodzeniem i chyba trudno teraz przez nich coś znależć.Ale Polferries ma tylko określoną pulę,więc można poszukać na stronie Hasle Hytteby.W czasie naszego pobytu bardzo dużo domków ( z 40 szt)stało pustych,albo turyści nocowali tam 2,3 noce. Cały nasz pobyt ( 2 dorosłych i 2 dzieci )
w domkach (wliczone sprzątanie końcowe) + prom kosztował niecałe 2000 zł.Ale byliśmy od 23.06 do 30.06,a więc przed sezonem.Psy za dodatkową opłatą,było ich sporo.Dogadać sie można po angielsku,bez problemu.Mieliśmy swoje jedzenie,dokupowaliśmy w zasadzie tylko pieczywo,piwo, cebulkę smażoną ( polecam w NETTO),bo dzieci musiały dokładać ją do wszystkiego i jakieś łakocie.Wszystkie aktualne ceny wstępu podał administrator sieci.Zamek Hammershus zwiedza się bezpłatnie-,płatne jest tylko muzeum.Z atrakcji
i tak najbardziej podobała sie dzieciom produkcja cukierków w Svanneke (bezpłatnie) i kosztowanie jeszcze ciepłych pysznych "cuksów"

Anka70
Użytkownik
# Napisano: 19 Lip 2007 19:04
Odpowiedz 


Pytanie do Kazi... czy w Hasle lub w pobliżu jest NETTO albo cos podobnego?Jedzonko weźmiemy swoje ale wiadomo, że wszytkiego na rower nie da sie wziąc, wiec np. chlebek lub łakocie albo wodę trzeba będzie kupić. Może polecisz jakis sklep w pobliżu, z tego co wiem sklep na terenie ośrodka jest dosyć drogi...

Kazia
Użytkownik
# Napisano: 21 Lip 2007 12:08
Odpowiedz 


NETTO nie ma w Hasle (najbliżej jest w centrum Roenne albo w Allinge).Są dwa inne markety-Super Brugsen i Spar. O kupowaniu wody zapomnijcie! Na Bornholmie spokojnie można pić wode z kranu i jest naprawde pyszna !

Anonimowy
# Napisano: 28 Lip 2007 01:09
Odpowiedz 


fakt, szczycą się Duńczycy swoją wodą z kranu
gdyby ktoś jednak upierał się na butelkowaną, można dostać w cenach takich jak u nas, tylko trzeba się rozejrzec po sklepie, przeważają wysokozmineralizowane w cenach nieco szokujących, ale da się znaleźć taniutkie

dajabo
Użytkownik
# Napisano: 9 Sier 2007 14:44
Odpowiedz 


Witajcie. w sobotę 11 sierpnia wybieram się do Sandkas. Czy moze mi ktos odpowiedzieć czy w domach (chatkach) są sztućce, garnki, patenie itd Mam tylko opis dot kuchni, mikrofali, ekspresu do kawylodówki, tv i wieży stereo ale nic nie wiem odn. w/w przedmiotów. Jeżeli ktoś może mnie "oświecić" to z góry dziękuję.

Kazia
Użytkownik
# Napisano: 24 Sier 2007 22:08
Odpowiedz 


Jestem pewna,że w kuchni znajdziecie wszystko !
Też miałam obawy jadąc do domku na Bornholmie,bo w opisie podawali tylko czajnik i kuchenke.
Okazało sie ,ze były wszystkie potrzebne drobiazgi ,nawet łopatki do patelni,otwieracze, tarki i sitka
Nie było w sumie tylko płynu do naczyń.

marek
Użytkownik
# Napisano: 13 Lip 2008 18:15
Odpowiedz 


Czy ktoś był w tym roku w Hasle Hytteby i może potwierdzić,że aneks kuchenny w domkach jest na tyle wyposażony,
iż nie trzeba brać ze sobą naczyń i garnków oraz czy lodówka jest z zamrażalnikiem?

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej