Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Dojazd do saasnitz
Autor Wiadomość
justkal
Użytkownik
# Napisano: 15 Cze 2007 14:54
Odpowiedz 


czy dojazd do portu jest dobrze oznakowany, czy trzeba błądzić?

można liczyć na przychylność kierujących w porcie? jakieś sugestie co do odprawy samochodu i pasażerów?

będziemy dość zmęczeni, bo jedziemy z południa Polski.
ponad połowę drogi planujemy jechać autostradą w Niemczech. czy to dobry pomysł?

czekam z niecierpliwością na opinie, wyjazd już w piątek za tydzień

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 15 Cze 2007 15:05 | Edytowany przez: AdminForum
Odpowiedz 


Informacja, nie tylko dla podróżujących przez Niemcy, tutaj: https://bornholm-ok.pl/pliki-do-pobrania.html znajdują się różnego rodzaju poglądowe mapki, które mogą ułatwić podróż i pobyt na wyspie.

Jeszcze krótka informacja:

Promy Bornholmstrafikken kursują z Sassnitz (Niemiecka Rugia). Rejs z Sassnitz na Bornholm trwa ok. 3.5 godziny. Duże promy pasażerskie zabierają również samochody.
Ze Szczecina do Sassnitz można dotrzeć samochodem jadąc np. przez Lubieszyn, Pasewalk, Anklam, Greiswald i Stralsund - trasa wyniesie ok. 200 km. Można też dojechać autostradą prowadzącą na Berlin - trasa ta wyniesie ok. 260 km.

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

villemo
Użytkownik
# Napisano: 16 Cze 2007 23:19
Odpowiedz 


witam.
czy na promie trzeba pojawić się wcześniej np 0,5h?
pozdr

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 17 Cze 2007 10:31 | Edytowany przez: AdminForum
Odpowiedz 


Napisał(a): villemo
czy na promie trzeba pojawić się wcześniej np 0,5h?


Teoretycznie, jeśli chodzi o Bornholmstrafikken, to można pojawić się nawet 10 minut przed rejsem. W praktyce zalecana jest jednak godzina. Dla pełnej pewności, że cała procedura wjazdu na prom zostanie przeprowadzona płynnie i bez zakłóceń należy stawić się godzinę przed rejsem.

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

Wojti
# Napisano: 8 Kwi 2008 15:20
Odpowiedz 


Witam !

Planujemy wyjazd na Bornholm w wakacje w jedną stronę będzimy jechali przez Sassnitz. Jaką drogę wybrać aby najkrócej i najsprawniej czasowo dojechac do Sassnitz z Warszawy. I ile czasu potrzeba na tą podróż przeznaczyć ? Wg. mapy jest to 760-800 km. Za pomoc z góry dziękuje.

Anonimowy
# Napisano: 9 Kwi 2008 14:05
Odpowiedz 


Na Twoim miejscu pojechałbym z Warszawy trasą K8 na Katowice. W Rawie Maz. skręciłbym na Łódź i dojechał do Strykowa. W Strykowie wjechałbym na autostradę A2 i dalej do Poznania. Z Poznania kierunek na Gorzów Wlkp. i Szczecin. Przed Szczecinem pojechałbym na Kołbaskowo-dawne przejście graniczne, a później droga jest tylko jedna i bardzo dobra. Może nie jest to najkrótsza trasa,ale chyba najbardziej wygodna i szybka, bo w większości jedzie się drogami dwupasmowymi. Taka oto moja propozycja. Pozdrawiam.

Wojti
# Napisano: 9 Kwi 2008 22:52
Odpowiedz 


No dzięki fajnie, tylko jaką trasą K8 z Warszay do Katowic w drodze na Bornholm ? I z Wa-wy po co przez Rawe Maz. ?

Wojti
# Napisano: 10 Kwi 2008 10:24
Odpowiedz 


Witam ponownie.

Dla wszystkich udających się na Bornholm, ważna UWAGA !

Zaczyna brakować już biletów w szczególności na rejsy w soboty i w niedziele od połowy czerwca. Z Sassnitz jak również z Ystad do Ronne. Dostępność biletów pasażerskich jak również na samochody można zobaczyć na stronie www.bornholmstrafikken.dk w zakładce "Plan your trip".

Anonimowy
# Napisano: 10 Kwi 2008 16:00
Odpowiedz 


Jeszcze raz w sprawie dojazdu do Sasnitz. Dlaczego przez Rawę? Pisałem-nie najbliższa trasa,ale najszybsza. Wiem bo jeździłem. Nie przerażaj się nazwami miejscowości tylko spójrz na mapę. Z Warszawy do Kołbaskowa przez Rawę, Stryków itd. jest 585 km, a większość trasy biegnie drogami dwupasmowymi, co uwierz mi - jest bardzo istotne.

Wojti
# Napisano: 11 Kwi 2008 10:29
Odpowiedz 


Anonimowy - dzięki za odpowiedź. Faktycznie autostradą od Strykoa do Nowego Tomyśla można trochę czasu zaoszczędzić. W końcu kawałek normalnej (ale płatnej) drogi w Polsce. Wg. mapy to z DK 3 od Gorzowa Wlp. przez Myślibórz, Krajnik Dln i w Niemczech do autostrady A 20 chyba bliżej.

A tobie ile czsu zajęło dojazd do Sassnitz ?

Marek R.
# Napisano: 15 Kwi 2008 16:47
Odpowiedz 


Ja myślę, że pokonanie tego dystansu z Wa-wy autostradą w kierunku Poznania do Sassnitz może zająć Ci ok. 13-tu godzin z bagażem. Jeśli będziesz jechać z rowerami na dachu to możliwe, że jeszcze dłużej.

No i ważne czy będziesz jechac w weekend i o jakiej porze dnia w szczególności na terenie Polski.

Wojti
# Napisano: 15 Kwi 2008 22:15
Odpowiedz 


No wielkie dzięki. My mamy prom o 12.15 z Sassnitz wygląda na to, że muszę wyjechać min. o 22.00 z Warszawy aby bez problemów się wyrobić.

gosc
# Napisano: 16 Kwi 2008 10:25
Odpowiedz 


Witam, a czy moze ktos sie orientuje czy w Sassnitz niedaleko promu jest jakis strzezony parking na ktorym moznaby zostawic samochod?

Wojti
# Napisano: 16 Kwi 2008 12:34
Odpowiedz 


Ja ze swojej strony jeszcze
Napisał(a): gosc
Witam, a czy moze ktos sie orientuje czy w Sassnitz niedaleko promu jest jakis strzezony parking na ktorym moznaby zostawic samochod?


Myślę, że jak bez samochodu to już lepiej płynąć z Polski. Tzn. z Kołobrzegu lub ze Świnoujścia.
A kiedy jedziecie na Bornholm.

Małe ot ze strony przewoźnika Bornholms Trafikken. Brak jest już biletów z Sassnitz do Roenne na rejsy: 14,15,21 czerwca o godz. 11.25, 28,29 czerwca o godz. 12.15, 5,12,13,19,20,26,27 lipca o godz. 12.15. Na początek wakacji w weekendy wygląda na to zostały tylko bilety na rejsy w nocy o 03.30.

Anonimowy
# Napisano: 17 Kwi 2008 09:22
Odpowiedz 


Jeżeli chodzi o port w Sassnitz to jest on trochę oddalony od samego miasteczka i generalnie jest "niewielki". Nasze Świnoujście to poprostu "full wypas". Jest tam jakiś nieduży parking ogrodzony,ale nie wiem, czy służy on pracownikom portu, czy turystom i nie znam cen. Poza tym jest tam trochę innych miejsc parkingowych - niestrzeżonych. Czy można tam zostawić auto na dłużej bez obawy o skutki? Decyzja należy do Ciebie. Myślę, że lepszym rozwiązaniem wyprawy na Bornholm bez samochodu jest podróż z Kołobrzegu. Odpada wtedy podróż przez Niemcy - chyba około 200 km. Pozdrawiam

Wojti
# Napisano: 17 Kwi 2008 10:28
Odpowiedz 


Napisał(a): Anonimowy
Jeżeli chodzi o port w Sassnitz to jest on trochę oddalony od samego miasteczka i generalnie jest "niewielki". Nasze Świnoujście to poprostu "full wypas".


A byłeś tam dawno ? Tak według mapy satelitarnej Port w Sassnitz wygląda na spory (No może baza promowa). Ja dopiero końcem czerwca się sam przekonam.

Anonimowy
# Napisano: 17 Kwi 2008 17:08
Odpowiedz 


Byłem w Sassnitz w ubiegłym roku i nie sądzę,żeby coś sie tam zmieniło. Malutki terminal i to chyba przeznaczony dla przewoźników (kierowców TIR-ów), gdzie mogą załatwić swoje formalności. To miejsce trzeba traktować jako miejsce, do którego dojeżdżasz i pakujesz się na prom. Nie ma tam zaplecza turystycznego, baru, restauracji. Widziałem jedną toalete itd.

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej