Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / cudze chwalicie swego nie znacie..
Autor Wiadomość
villemo
Użytkownik
# Napisano: 3 Lip 2007 13:52
Odpowiedz 


witam. Byliśmy ze znajomymi przez tydzień na Bornholmie, wróciliśmy w weekend. Cóż może trochę inaczej podejdę do tematu, lecz rozczarowałam się tym wyjazdem. Wiele osób mówiło o tym jak tam jest cudnie i pięknie i wspaniale i ech ach, a wcale tak nie było. Nie kwestionuję uroku wyspy, bo takich klifów w Polsce nie uraczysz, przyroda jest cudna, lecz pozostałe "atrakcje" można sobie darować. Wodospad największy w Danii to jeden ze strumyków w Polskich górach, centrum średniowiecza nie umywa się do naszego Biskupina, a ruiny zamku... jak rany... przecież my w naszym kraju mamy takich ogrom!!! Doliny szczelinowe to totalna porażka, gdyż u nas w górach to co krok takie doliny, cudne piaszczyste plaże określił ktoś, kto chyba nigdy w życiu nie był na naszych plażach Bałtykiem, itd. Byliśmy prawie we wszystkich miejscach polecanych przez przewodnik, więc proszę nie pisać że tam są tak wielkie atrakcje.
To co gorąco polecam to klify szczególnie w wietrzną pogodę. fale rozbijają się o granitowe skały i naprawdę można się zachwycić, ponad to jest to świetne miejsce w których jest spokój, cisza i bezpieczeństwo. Mogliśmy zostawić nie przypięte rowery z kaskami na kierownicy w jakimś miejscu, oddalić się na 4-5 godzin i one ciągle tam stały. Urokliwe są również małe miasteczka i kafejki o ile ktoś lubi siedzieć w takich miejscach. A wieczorami cudny spokój bez hałaśliwej dyskoteki obok. Ogólnie bardzo wypoczęliśmy i jesteśmy zadowoleni, lecz następnym razem gdy ktoś powie że jest tyle atrakcji to zapytam czy zwiedził już Polskę. Pozdrawiam

villemo
Użytkownik
# Napisano: 3 Lip 2007 13:55
Odpowiedz 


Zapomniałam o najlepszym Jogoboland..... mam pytanie. czy ktoś kto tam był, był również w jakimkolwiek parku wodnym?? np na Słowacji, w Niemczech czy Hiszpanii? Jak można napisać że to Park rozrywki czy choćby Park Wodny???!!

peptek
Użytkownik
# Napisano: 3 Lip 2007 23:51
Odpowiedz 


Villemo popieram Cię w 100% choć na wyspe dopiero jadę. Też kocham naszą piękna Polskę. Życia by brakło żeby ją poznać. A na wyspę jadę tylko po to żeby mocniej utwierdzic się w tym o czym napisałem. Przecież musze miec jakies porównanie żeby nie być gołosłownym

Magda27
# Napisano: 4 Lip 2007 09:18
Odpowiedz 


Napisał(a): peptek
Villemo popieram Cię w 100% choć na wyspe dopiero jadę. Też kocham naszą piękna Polskę. Życia by brakło żeby ją poznać. A na wyspę jadę tylko po to żeby mocniej utwierdzic się w tym o czym napisałem. Przecież musze miec jakies porównanie żeby nie być gołosłownym


Peptek, czasem warto pamiętać, że "milczenie jest złotem"

Anonimowy
# Napisano: 4 Lip 2007 21:32
Odpowiedz 


Właśnie wracając dziś z nad naszego pięknego (deszczowego, zatłoczonego) wybrzeża zachwycałem się poraz kolejny pieknem Borów Tucholskich (bajka), ale nie zostawiłbym roweru (samochodu) i poszedł sobie beztrosko na jagody, a napewno nie pojechałbym pod namiot tam (o rowerze już nie mówiąc) no chyba, że mój urlop polegałby na tym, żeby ciągle nosić wszystko w "łapach" i mieć oczy dookoła głowy rozglądając się czy ktoś Ci nie przyłoży w łeb lub cie nie wysadzi z portfela/roweru... widziałem również parki wodne w innych krajach, ale jedynie w jobolandzie mogłem sie rozkoszować kąpielą i szaleć na tych 3 (trzech) niewielkich zjeżdżalniach, bo nie lubię pływać z portfelem i kluczykami do samochodu...


Choćby u nas jest mnóstwo cudownych miejsc wartych zobaczenia, ale nie ma tego co ma Bornholm - poczucie bezpieczeństwa. Możesz się położyć w lesie i leżeć gapiąc się w chmury i wiesz, że nawet gdy zamkniesz oczy rozkoszując się chwilą, to w tym czasie nie dostaniesz w łeb, albo ktoś ci nie zwinie np. roweru

Ktoś kiedyś napisał, że na 10 osób odwiedzających Bornholm, 8 tam wraca... Wy widocznie należycie do tych 2...

peptek
Użytkownik
# Napisano: 4 Lip 2007 23:09
Odpowiedz 


Ja nie mam do czego wracać bo jeszcze tam nie byłem. Opisując nasz piekny kraj brałem pod uwage tylko przyrodę nie uwzględniając w tym aspektu istnienia człowieka

Anonimowy
# Napisano: 7 Lip 2007 15:53
Odpowiedz 


Najpiękniejszy jest zewsząd otaczający zapach Bałtyku. Możliwość poruszania sie z dzieckiem i psem na rowerze. Tam nie jeździ się zwiedzać lecz odpoczywać, oglądanie to dodatek w trakcie przemieszczania. No i jest wiele tego czego nie ma w Polsce, bo już sam sposób życia wyspiarzy jest specyficzny. Trzeba obserwować a nie latać po atrakcjach. Tam jest klimat i tyle. Byłem z 30 razy o każdej porze roku. Jachtem, rowerem, samochodem i na piechotę. Każdy ma swój sposób na wypoczynek. Hej

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej