Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / rodzaje tras rowerowych...
Autor Wiadomość
bartoSZ
Użytkownik
# Napisano: 16 Lip 2007 22:39
Odpowiedz 


Na poczatek chciałem sie przywitac.. bo dopiero teraz postanowiłem sie zarejestrowac

Wybieram sie w tym roku z moja piękniejsza połowa na wyspe, zaopatrzyłem sie w przewodnik który jest juz pewnie w drodze do mnie, czytam forum które jest skarbnicą wiedzy jednak nurtuje mnie jedno pytanie na które nie umiem znalezc odp.

A mianowicie;

Poruszac sie bedziemy głównie na rolkach z jednego miejsca na wyspie które jest nam jeszcze nieznane. Przeglądałem galerie ze zdięciami i ku mojemu zdziwieniu niektóre drogi sa kamieniste. Stąd moja wielka prosba, jeśli ktoś ma rozeznanie i jest w stanie udzielic mi odp które szlaki są tylko asfaltowe i po ktorych bede mogl spokojnie jechac a na jakie musze wypozyczyc rower...


Z góry bardzo dziekuje za odpowiedz i mam nadzieje ze nikomu nie przysporze tym pyt za duzo problemów...

Anonimowy
# Napisano: 17 Lip 2007 00:30
Odpowiedz 


Hello.
Byłem kilka razy na wyspie, ale jak zauważyłem, to wszystkie ścieszki rowerowe sa asfaltowe i bardzo dobrej jakosci. Jeżeli takiej ściezki nie ma to jedzie sie poboczem drogi równiez asfaltowym.Myslę, że bez obawy, jesli lubicie taki sposób poruszania się, to pewnie jest to dobry pomysł. Ponadto całkiem bezpieczny, bo jak mi podpowiada moja piękniejsza połowa - kierowcy sa tam bardzo ostrozni i uważaja na to, co dzieje się obok nich. Miłego rolkowania.

jeremi
# Napisano: 17 Lip 2007 11:45
Odpowiedz 


Część ścieżek rowerowych ma nawierzchnię szutrową (kamyczkowatą). Nie musicie nimi jeździć. Możecie jechać ulicą, która często prowadzi przy takiej ścieżce, ew. kilka metrów od niej.

Ścieżek szutrowych najwięcej jest na trasie Ronne-Sandvig.

j.

Anonimowy
# Napisano: 17 Lip 2007 22:55
Odpowiedz 


I tu sie z Toba Jeremi nie zgodze.Jezeli sciezki rowerowe sa wyznaczone to wlasnie po to aby sie po nich poruszac a nie ulica.Kierowcy sa faktycznie ostrozni ale to nie znaczy ze to im sie podoba.

Pozdrawiam Aga

jeremi
# Napisano: 18 Lip 2007 13:34
Odpowiedz 


Na rolkach nie jest to proste zadanie - poruszanie się po ścieżkach szutrowych

Często można spotkać w tamtych rejonach rolkarzy na ulicy - nie mają innego wyjścia i odcinki szutrowe omijają jazdą po ulicy.

Zrozumiałe, że jednym kierowca się to nie spodoba a inny podejdą do tego wyrozumiale - ludzie są różni, wszędzie.

j.

bartoSZ
Użytkownik
# Napisano: 18 Lip 2007 22:30
Odpowiedz 


skoro wiec bylbym skazany na drogi główne, czy w zwiazku z tym omine przez to jakies ciekawe miejsca które są godne zobaczenia??

jeremi
# Napisano: 19 Lip 2007 16:08
Odpowiedz 


Napisał(a): bartoSZ
skoro wiec bylbym skazany na drogi główne


Głównie tylko na tym odcinku co podałem wyżej. Zresztą zobacz sobie na mapce jak są prowadzone w tym rejonie drogi samochodowe i rowerowe. Za Hasle są bardzo przyjemne osady rybackie, można tam dojechać drogą samochodową, która też pełni funkcję drogi rowerowej ale kończy się ona w ostatniej miejscowości przed Vang - po prostu się urywa. Dalej możecie przejść spacerkiem szlakiem pieszym lub cofnąć się na drogę główną (dla samochodów). Radze przejść do Vang pieszo i tam dalej przejechać już normalną główną drogą dla samochodów.

j.

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej