Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Czy warto jechać na weekend majowy?
. 1 . 2 . >>
Autor Wiadomość
szymon
Użytkownik
# Napisano: 8 Gru 2007 22:17
Odpowiedz 


Mam pytanie czy warto jechać przed sezonem, czy są jakieś połączenia na borholm , a przede wszystkim jaka nas może przywitać temperatura na miejscu?. Za wszystkie porady z góry dziękuję .
pozdro. Kuba.

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 11 Gru 2007 23:50 | Edytowany przez: AdminForum
Odpowiedz 


Napisał(a): szymon
czy warto jechać przed sezonem

Warto np. ze względu na niższe ceny oraz mniejszy ruch turystyczny.

Napisał(a): szymon
czy są jakieś połączenia na borholm

W maju to z Sassnitz - Promy Sassnitz lub z Kołobrzegu - Promy na Bornholm z Kołobrzegu w tym przypadku rozkład poznamy dopiero na początku roku.

Napisał(a): szymon
nas może przywitać temperatura na miejscu?

Temperatura podobna jak w Polsce, pogoda prawdopodobnie słoneczna ale będzie na tyle chłodno, że nie warto ryzykować noclegu w namiocie, chyba że jesteś zaprawionym Turystą Zdarzały się weekendy majowe deszczowe, chłodne - na takie ewentualności też należy się przygotować. Nikt na 100% pogody Tobie nie przewidzi W ostatnich latach, w maju, Bornholm odwiedza sporo Turystów z Polski, przyjeżdżają by pojeździć na rowerkach, są tacy co nocują w namiotach.

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

Anonimowy
# Napisano: 25 Gru 2007 20:10
Odpowiedz 


Dziękuję za info, chcemy jechać z 5- letnim dzieckiem dlatego zalezało nam na temperaturze. Sprawa do przemyslenia.Pozdrawiam .Szymon

stomatologBart
Użytkownik
# Napisano: 2 Sty 2008 22:59
Odpowiedz 


Dzień dobry!
My również wybieramy się na Bornholm w długi weekend majowy.
Będziemy nocować pod namiotem, zaś na wyspie przemieszczać sie na rowerach. Nasz syn ma 9 lat.
Jakie są Wasze plany?
Bartosz

Anonimowy
# Napisano: 7 Sty 2008 18:58
Odpowiedz 


Witam ! Intensywnie myślimy co i jak . Namiot jest OK, ale wlaśnie te temperatury. Jedziemy pierwszy raz na wyspe tak że macamy dopiero temat. ale z tego co widać to ceny jakiś pokoi czy bungalowów nie są znowu takie wysokie. Pozdro. Kuba i Szymon

poziom
Użytkownik
# Napisano: 20 Sty 2008 12:16
Odpowiedz 


Witam,

Mam pytanie: czy tanie pola otwarte są w okresie długiego weekendu majowego? A konkretnie od 26.04?

Pozdrawiam

oki44
Użytkownik
# Napisano: 20 Sty 2008 20:18
Odpowiedz 


Tanie pola namiotowe to łączki przy bornholmskich gospodarstwach rolnych. Myślę, że nie wymagają specjalnego otwarcia.

Anonimowy
# Napisano: 25 Sty 2008 10:53
Odpowiedz 


ale skoszenia to już raczej tak
chociaż zawsze można udeptać

Anonimowy
# Napisano: 26 Lut 2008 11:06
Odpowiedz 


IMO namiot na Bornholmie na poczatku maja to nieporozumienie - zdecydowanie za zimno, szczegolnie jesli wyjazd jest z dziecmi.

Anonimowy
# Napisano: 1 Kwi 2008 01:04
Odpowiedz 


Oj bardzo przesadzone.
Dzieci nie są żadnym ograniczeniem...
Trzeba tylko odpowiedni zadbać o sprzęt.
Byliśmy w zeszłym roku z 2 dzieci 8 i 12 lat. Nocowaliśmy w namiotach i nikt nie nabawił się nawet kataru.

czarna
# Napisano: 4 Kwi 2008 10:20
Odpowiedz 


w maju może byc chłodno i wietrznie.ja byłam w zeszłym roku na przełomie czerwca i lipca i pogoda była w kratkę,padało,wiało i świeciło słońce.na plazy leżałam raz a byłam ponad tydzień.

savee
# Napisano: 4 Kwi 2008 14:36
Odpowiedz 


A ja się wybieram w tym roku, z rowerem i pod namiot, choć oczywiście jest opcja, że jak będzie bardzo źle, to znajdziemy cieplejsze lokum niż namiot. Na Bornholmie jeszcze o tej porze roku nie byliśmy, ale wielokrotnie spędzaliśmy ten weekend pod namiotem w PL albo w Czechach czy na Słowacji i wiemy, że na przełomie kwietnia i maja w nocy bywa zimno Ale jak ma się dobry śpiwór, to nie jest to tragedia. Liczę natomiast, że w dzień będzie ładna pogoda, ale jak napisał tu ktoś wcześniej - pogody nikt nie zagwarantuje.

rzenka
# Napisano: 9 Kwi 2008 12:14
Odpowiedz 


savee - właśnie jaki to jest dobry śpiwór jestem na etapie zakupu, i kurcze nikt nie może nic polecić!!

jou
# Napisano: 9 Kwi 2008 14:20
Odpowiedz 


rzenka, tu sie gada o bornholmie a nie o spiwórkach

oki44
Użytkownik
# Napisano: 9 Kwi 2008 21:46
Odpowiedz 


Analizując ostatnie zapytanie i odpowiedź na nie, ja pewnie bym spytał tak:

Wybieram się pod namiot na Bornholm w (np. maju) - jaki śpiwór byłby najodpowiedniejszy na taka wyprawę?
Ale... może otrzymał by odpowiedź, że jak biwakujesz na północy w okolicach Sandvig - to taki,
a jak w pobliżu plaży w Dueodde - to inny

savee
# Napisano: 10 Kwi 2008 15:41
Odpowiedz 


) dziś w wawie 16 stopni, a na Bornholmie trochę gorzej - między 6 a 8. ale jeszcze ponad 2 tygodnie, liczę, że się poprawi
a co do śpiwora - ja mam od paru lat śpiwór Hannah, model Bivak, i bardzo go sobie chwalę, zmarzłam w nim może raz. do kompletu polecam ciepłe skarpetki i jest ok. Ogólnie wrażenie mam takie, że te temperatury podawane jako optimum śpiwora są jednak trochę zawyżane - jak planuję spać w śpiworze w okolicach 0 C, to kupiłabym śpiwór, który optimum ma przynajmniej o kilka stopni niżej, tak -5 do -10. No ale to takie moje wrażenie.

savee
# Napisano: 10 Kwi 2008 15:46
Odpowiedz 


Ok, to będzie offtopic, wybaczcie: właśnie oglądałam sobie inne śpiwory Hannah i znalazłam jeden model "damski", charakteryzujący się m.in. "zwiększeniem ilości materiału termoizolującego w obszarze stóp". No nie wiem - czy tylko kobietom marzną stopy w śpiworze, jak jest zimno? Mi faktycznie marzną, stąd moja wcześniejsza wzmianka o ciepłych skarpetkach, ale nigdy dotychczas nie myślałam, że to jakieś takie typowe dla kobiet... Hm.

Anonimowy
# Napisano: 10 Kwi 2008 18:07
Odpowiedz 


My tez jedziemy 1-4 maja z prawie 2 letnim dziecięciem, mamy zarezerwowany nocleg na campingu w Nexo, ale w chatce, nie w namiocie. Myślę, że i tak będzie zimno, domki po zimie są na pewno wychłodzone. u nas na Kaszubach dzisiaj baaardzo zimno..

Anonimowy
# Napisano: 28 Kwi 2008 23:03
Odpowiedz 


Witam! My też wybieramy się 1-4 maja więc może spotkamy się gdzieś na promie... Mamy nadzieję na super pogodę, jedziemy Camperem z dwójką dzieci 9 i 11. Pozdrawiam

adi mali
# Napisano: 29 Kwi 2008 07:33
Odpowiedz 


powiedzcie blizszą cenę tych "łączek" na których można rozbić namiot na noc

oki44
Użytkownik
# Napisano: 29 Kwi 2008 11:44
Odpowiedz 


15-20 koron

kolo
# Napisano: 29 Kwi 2008 13:24
Odpowiedz 


Witam. Mam pytanko do osób, które znają na tyle Bornholm, żeby mi poradzić ile kasy (i w jakiej walucie) wziąć ze sobą na jednodniowy wypad z Kołobrzegu na wyspę. Chcę wykupić tam na miejscu "objazdówkę" (niestety nie mam więcej czasu)

Magda28
Użytkownik
# Napisano: 29 Kwi 2008 17:15
Odpowiedz 


100 zł jak wymienisz to powinno wystarczyć, w Danii obowiązują duńskie korony więc na taką walutę wymień nasze PeeLeNy

Wojti
Użytkownik
# Napisano: 29 Kwi 2008 18:11
Odpowiedz 


Napisał(a): Magda28
100 zł jak wymienisz to powinno wystarczyć, w Danii obowiązują duńskie korony więc na taką walutę wymień nasze PeeLeNy


Oj wiesz Magda 100-wka może nie starczyc. A coś zjeść i piwko jakieś wypić. W sumie płynąć na jeden dzień na Bornholm - Hmmm trochę chudo. Magda a Ty jedziesz w tym roku na Bornholm ?

Magda28
Użytkownik
# Napisano: 29 Kwi 2008 19:09
Odpowiedz 


Jadę ale tylko na kilka dni w maju...

Wojti
Użytkownik
# Napisano: 29 Kwi 2008 19:29
Odpowiedz 


Napisał(a): Magda28
Jadę ale tylko na kilka dni w maju...


Oj szkoda bo my 29 czerwca 2008 r. W jedną strone prze Sassnitz.

Magda28
Użytkownik
# Napisano: 29 Kwi 2008 19:38
Odpowiedz 


Napisał(a): Wojti
Oj szkoda


czemu szkoda?

Ja jadę 15 - 18.05 i też przez Sassnitz, jak dla mnie najwygodniejsze połączenie samochodowe z wyspą...

Wojti
Użytkownik
# Napisano: 30 Kwi 2008 09:39
Odpowiedz 


Szkoda bo wiesz ..... i pogoda może być różna w maju. Było tak fajnie w ostatni weekend a od wczoraj już jest nie specjalnie

Napisał(a): Magda28
Ja jadę 15 - 18.05 i też przez Sassnitz, jak dla mnie najwygodniejsze połączenie samochodowe z wyspą...


Dla mnie prze Sassnitz nie tak do końca bo muszę przejechać aż 780 km. aby się tam dostać.

Pozdrawiam,
Wojti

kolo
# Napisano: 30 Kwi 2008 13:03
Odpowiedz 


Dzięki. Ja płynę tylko na jeden dzień 17-go z Kołobrzegu. Może się spotkamy Bornholm jest mały

Anonimowy
# Napisano: 1 Maj 2008 02:35
Odpowiedz 


W 1 dzień nic się nie da zobaczyć. To tak jakbyś przyjechał na 1 dzień do Warszawy nie mieszkając w Warszawie. Pałac kultury i zoo. Przemyśl.

. 1 . 2 . >>
Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej