Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / wakacje 2008
Autor Wiadomość
marpuch
Użytkownik
# Napisano: 5 Maj 2008 10:21
Odpowiedz 


Witam!wybieram się na Bornholm- może samochodem ???..- prosze o doradzenie jak najtaniej i jednoczesnie najciekawiej spędzic kilka dni- może tania kwatera?? i czy waro jechać samochodem czy też lepiej poruszać się autobusami?
a może jakaś grupka pasjonatów tez się wybiera na początku sierpnia?

czarna
# Napisano: 14 Maj 2008 10:32
Odpowiedz 


na pewno lepiej poruszac się autem bo wszędzie się dotrze.ja jeździłam autobusami i byłam zadowolona bo jest ich pełno,kursują we wszystkich kierunkach.na bornholmie jest co zwiedzać.polecam:naturbornholm,zamek hammershus,spacer ze snogeabek do duoedde plażą, która jest przepiękna,kościoły rotundowe,miasteczko gudheim jest super,stamtąd kursuje statek na christianso,tam koniecznie trzeba popłynąć.cała wyspa jest rewelacyjna.tanio tam nie jest.

Fantastic85
Użytkownik
# Napisano: 16 Maj 2008 08:49
Odpowiedz 


Bardzo proszę o poradę. Wybieramy się ne Bornholm na przełomie Lipca i Sierpnia. Planujemy zwiedzić wyspę na rowerach a spać pod namiotami. To jest pierwsza nasza taka daleka wyprawa z rowerami i mam kilka pytań w związku z tym.
1. Czy jest potrzeba przemieszczania się z jednego pola namiotowego na drugie podczas zwiedzania wyspy czy też spokojnie można wrócić z każdego miejsca na wyspie na nocleg?
2. Które pole namiotowe jast najlepiej wybrać?
3. Czy jest możliwość noclegu w domach prywatnych (tak jak u nas nad morzem)?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź

oki44
Użytkownik
# Napisano: 16 Maj 2008 15:04
Odpowiedz 


Teoretycznie, można zagnieździć się w jednym, środkowym miejscu. Wtedy skrajne wycieczki będą +- 50 km. Ale moim zdaniem, wygodniej jest na dwóch polach. Wtedy możemy więcej pokręcić się po różnych zaułkach i jest więcej czasu na zwiedzanie. Można zarezerwować sobie domek campingowy (wcześniej) na 4 osoby. O noclegach w domach mieszkańców nigdy nie słyszałem.

Są trzy możliwości: domki campingowe, campingi pod namiotem, nocowanie w namiotach na tzw. tanich polach namiotowych.

Ja nocowałem na tych ostatnich w trzech, czterech miejscach. Tanio, wystarczająco i bezpiecznie.

Anonimowy
# Napisano: 16 Maj 2008 23:25
Odpowiedz 


A ja słyszałem o noclegach w domkach prywatnych. Dobry sposób.

mostofan1
# Napisano: 18 Maj 2008 19:47
Odpowiedz 


jezu jak wam zazdroscze ale jade za rok jak zdrowko dopisze

mostofan1
# Napisano: 18 Maj 2008 19:50
Odpowiedz 


Fantastic85
czesc jestem w podobnej sytuacji jak ty(sorka za TY) planuje taki wyjazd a rok mam dyza prosbe daj znac jak bylo bakie spostrtrzezenia i uwagi no i wogole kurde1jak wam zazdroszce!


mostofan1@wp.pl

mostofan1
# Napisano: 18 Maj 2008 19:53
Odpowiedz 


a moze ktos chce w tym roku myknac z swinoujscia na hel? termin koniec czerwca ostatni tydzien?

Anonimowy
# Napisano: 20 Maj 2008 11:41
Odpowiedz 


a kto wie jaka jest cena rejsu na christianso?

Fantastic85
Użytkownik
# Napisano: 23 Maj 2008 11:25
Odpowiedz 


Cały czas przeraża mnie wizja brania tego śpiwora i namiotu na rower i podróżowanie z nim przez całą Polskę w p[ociągach może zaryzykujemy i będziemy szukać miejsca na nocleg na miejscu trochę nie stać nas na wynajęcie domku tylko dla dwóch osób a jakoś nikt z naszych znajomych nie pali się do tej wyprawya może można wypożyczyć namiot? A co z rejsem na prom znajomy mówił nam że nic nie trzeba wcześnij rezerwować że zawsze jest miejsce???? co Wy na to ja w sumie już parę razy się przeonałam , że takie nie zaplanowane i nie dopięte na ostani guzik wyjazdy są dużo lepsze i bardziej się je pamięta Jak myślicie? (dzięki za poprzednie odpowiedzi)

Anonimowy
# Napisano: 24 Cze 2008 08:37
Odpowiedz 


Jeśli chhodzi o wolne miejsca na promie. Właśnie przygotowuję nasz wyjazd i rezerwowałam bilety na prom ze Świnoujścia. W terminie jaki nam pasuje (od 02.08.do 16.08) "rzutem na tasmę" udało mi się zaklepać miejsca na rejs powrotny. Dobrze, że bierzemy rowery, bo na samochody miejsca na promie wolnego juz nie ma (16.08.). Wszystko przez ten dłuuugi weekend. Tak przynajmniej mówiła Pani w informacji.
Jedziemy z małym dzieckiem i stąd moja przezorność. Teraz możemy spokojnie szykować resztę.

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 24 Cze 2008 15:38
Odpowiedz 


Napisał(a): Anonimowy
bo na samochody miejsca na promie wolnego juz nie ma (16.08.). Wszystko przez ten dłuuugi weekend. Tak przynajmniej mówiła Pani w informacji.

Bez paniki. Na chwilę obecną miejsca jeszcze są.

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

Ela P.
# Napisano: 30 Cze 2008 10:38
Odpowiedz 


Napisał(a): Fantastic85
Cały czas przeraża mnie wizja brania tego śpiwora i namiotu na rower i podróżowanie z nim przez całą Polskę w p[ociągach może zaryzykujemy i będziemy szukać miejsca na nocleg na miejscu trochę nie stać nas na wynajęcie domku tylko dla dwóch osób a jakoś nikt z naszych znajomych nie pali się do tej wyprawya może można wypożyczyć namiot? A co z rejsem na prom znajomy mówił nam że nic nie trzeba wcześnij rezerwować że zawsze jest miejsce???? co Wy na to ja w sumie już parę razy się przeonałam , że takie nie zaplanowane i nie dopięte na ostani guzik wyjazdy są dużo lepsze i bardziej się je pamięta


My z mężem (gwoli ścisłości Młode małżeństwo rocznik 84 i 82 :P)też jedziemy na przeółomie lipca i sierpnia (28.07. wypłynięcie) i też będziemy się tarabanić z rowerami i namiotem przez całą Polske (ze Śląska jedziemy). A Wy skąd podróżujecie?
Planujemy spać na polach namiotowych ale kto wie.. może można zaryzykować poznanie kogoś nowego i wynajecie wspolne domku

Pozdrawiam - w razie pytan lub pomyslów możesz piasc na maila: elzbieta.podlecka@gmail.com

Pozdrowionka


Ela

Anonimowy
# Napisano: 4 Lip 2008 12:10
Odpowiedz 


hej
mam zamiar zabrać rower , chociaz ta opcja mnie coraz bardziej przeraża , targanie sie z nnim przez cały kraj, nie mam sakw itp. czy lepiej zapakowac plecak i na miejscu wynając rower na 10 dni razem z sakwami , czy trzeba wczesniej zarezerwowac taka opcje czy rowerów jest na tyle . prosze o info bbedze wdziczny

Wojti
Użytkownik
# Napisano: 7 Lip 2008 14:59
Odpowiedz 


Napisał(a): Anonimowy
Czy trzeba wczesniej zarezerwowac taka opcje czy rowerów jest na tyle .


Rowery bez kłopotu wynajmiesz na Bornholmie. Lecz lepiej tego dokonać w innych miejscowościach niż Ronne. Może być taniej.

My wróciliśmy z Bornholmu w ostatnią sobotę, pogodę mieliśmy wyśmienitą. Po prostu super. Mieszkaliśmy w domku w Somarken. Jeśli ktoś podróżuję większą grupą niż 2 os. to polecam domki, są super wyposażone TV, DVD, pralkę, kuchnię z naczyniami itd. bardzo często zmywarkę. Tyle tylko, że do połowy sierpnia większość domków jest już wynajęta. My rezerwacji dokonywaliśmy w marcu to jeszcze do tego mieliśmy spory wybór.

Pozdrawiam,
Wojti

PS. W sklepach można znaleźć produkty z Polski. Wędliny np. parówki wszystko po Duńsku tylko z tyłu małymi literami PL w kółeczku (norma unijna) i małymi literami product Polen np. Grupa Animex. UWAGA Coca-Cola 1,5L. kosztuje 21,50 DKK to jest 9,90 zl. dlatego warto kupować napoje np. fimowene coop kosztują połowe tego co Fanta. To taka informajca prawie z ostatniej chwili.

wiaterek1
# Napisano: 7 Lip 2008 21:54
Odpowiedz 


Ja tez własnie wrociłam z tej przepieknej wyspy. Wybralismy sie samochodem i nie załujemy) Cały czas satł sobie na polu kepmingowym i mogliśmy zabrać ze soba trochę jedzenia aby nie tracić pieniążków na nie bo tam bardzo drogo. Ale polecam Netto.
Polecam pole namiotowe Steena i Lizette w Aakirkeby)

Wojti
Użytkownik
# Napisano: 7 Lip 2008 23:07
Odpowiedz 


Napisał(a): wiaterek1
Ale polecam Netto.


A Ja nie zdecydowanie lepszą siecią jest Brugsen. Większy wybór Netto to taki jak u nas np: LIDL

Tak czytając na forum "wiaterek1" byłaś prawie wszędzie.

wiaterek1
# Napisano: 8 Lip 2008 23:47
Odpowiedz 


Napisał(a): Wojti
Tak czytając na forum "wiaterek1" byłaś prawie wszędzie.

Po to w końcu tam pojechaliśmy )

Wojti
Użytkownik
# Napisano: 9 Lip 2008 13:04
Odpowiedz 


Napisał(a): wiaterek1
Po to w końcu tam pojechaliśmy )


No pewnie, że tak. My też sporo zwiedziliśmy.

Hmmm proszę wygląda na to, że tym samym powrotnym promem płynęliśmy.

Riva
Użytkownik
# Napisano: 16 Lip 2008 19:56
Odpowiedz 


Mam pytanko
wszystkie wynajęcia domkow zaczynają się od niedzieli a ja przypływam w sobotę .czy jest możliwość przenocowania gdzieś na wyspie jednej nocy ???
(płyne z samochodem z roweerami w 5 osób)

Magda28
Użytkownik
# Napisano: 16 Lip 2008 20:14
Odpowiedz 


Napisał(a): Riva
wszystkie wynajęcia domkow zaczynają się od niedzieli


?? ale gdzie? Z tego co ja wiem, to "turnusy" są zwykle od soboty do soboty...

Riva
Użytkownik
# Napisano: 16 Lip 2008 20:30
Odpowiedz 


Tak ale nasz domek jest wynajety od niedzieli do niedzieli i szukam miejsca gdzie mozna przenocowa jedna noc.

Riva
Użytkownik
# Napisano: 16 Lip 2008 20:33
Odpowiedz 


moze byc gdziekolwiek na wyspie

Wojti
Użytkownik
# Napisano: 16 Lip 2008 20:40
Odpowiedz 


Napisał(a): Riva
Tak ale nasz domek jest wynajety od niedzieli do niedzieli

Tak to prawda, nie wszystkie domki są od soboty. My także mieliśmy domek od niedzieli do niedzieli.

Magda28
Użytkownik
# Napisano: 16 Lip 2008 20:46
Odpowiedz 


Napisał(a): Riva
wszystkie wynajęcia domkow

zwracam uwagę, że napisałaś wszystkie.... może się czepiam, ale właśnie niewiele jest od niedzieli do niedzieli....

Wojti
Użytkownik
# Napisano: 16 Lip 2008 21:09 | Edytowany przez: Wojti
Odpowiedz 


Napisał(a): Magda28
Napisał(a): Riva
wszystkie wynajęcia domkow
zwracam uwagę, że napisałaś wszystkie.... może się czepiam, ale właśnie niewiele jest od niedzieli do niedzieli....


Magdo ! Faktycznie miałaś rację. Jesteś drobiazgowa tak

Pozdrawiam - dziewczyny
Wojti

PS. Ponownie wkręciłem się w reklame

Riva
Użytkownik
# Napisano: 16 Lip 2008 21:11
Odpowiedz 


dobrze przepraszam za blad
szukam miejsca gdzie mozna przenocowac jedna noc z soboty na niedziele

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej