Chorwacja kwatery
Powrót do bornholm.modos.pl [strona główna]
Powrót do bornholm.modos.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat | | Wybrane tematy: Promy na Bornholm
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum o Bornholmie / Bornholm / Na czym sie wybieracie?
Autor Wiadomość
Maly
Użytkownik
# Napisano: 19 Cze 2005 11:13
Odpowiedz 


Czym jedziecie na wyspe? Tylko na rowerach? Czy tez jedziecie tam samochodem i jezdzicie juz na samej wyspie rowerami?

Anonimowy
# Napisano: 19 Cze 2005 12:34
Odpowiedz 


Jeżeli pojedziesz samochodem + rowery na dachu to przejazd wyjdzie cię drogo, chyba ze jest was 4/5 osób - polferies liczy sobie za samochód + 5 osób w dwie strony ok. 1000 zł. Dokładnie samochód + 5 osób 950 DKK. Samochód + rowery daje więcej możliwości, pewnie więcej w ten sposób zwiedzisz i bardziej wypoczniesz.

Jak wybierzesz się rowerami to będziesz miał więcej frajdy i przyjemności. Jeżeli forma wam dopisze do zwiedzicie równie dużo jak jadąc samochodem.

Ja byłem na Bornholmie rok temu z samymi rowerami. W tym roku wybieram opcję samochód + rower.

Anonimowy
# Napisano: 19 Cze 2005 12:35
Odpowiedz 


Dokładnie samochód + 5 osób 950 DKK.

zapomniałem dodać, że w jedną stronę

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 19 Cze 2005 13:24
Odpowiedz 


Dokładnie tak jest jak napisał Anonim.
Podróżując rowerem najlepiej nocować codziennie w innym miejscu , no chyba, że macie tyle sił, żeby jechać z jednego końca wyspy na drugi i wrócić na ten sam camping.
Jeżdżąc na rowerze na pewno macie szanse zobaczyć o wiele cudowniejsze miejsca niż poruszając się autem. Znowu patrząc na to z drugiej strony poruszając się samochodem, jesteście w stanie zobaczyć więcej.

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

Piotr
Użytkownik
# Napisano: 19 Cze 2005 20:00
Odpowiedz 


Nie przesadzajmy z tymi "siłami" - dla średnio przygotowanego rowerzysty dzienny dystans 60 - 100 km, pokonywany odcinkami po kilkanaście czy dwadzieścia kilka, nie powinien być problemem. Samochód warto wykorzystać jedynie po to, żeby nie wozić się z tobołami z promu do kwatery... Wyspa jak "ruski kwadrat": 20x30 km, nie ma potrzeby straszyć ludzi

Anonimowy
# Napisano: 20 Cze 2005 18:42
Odpowiedz 


60 - 100 km dziennie dla mieszczucha, z obładowanym rowerem i w słońcu to pewnie będzie spory wysiłek. Radzę zaplanować sobie trasę jako „objazdówkę” po Bornholmie. Objechać wyspę wzdłuż linii brzegowej ok. 105 km. Nocować w wybranych campingach znajdujących się na tej trasie (do wyboru 16 campingow). Ewentualnie odwiedzić „wnętrze wyspy” – Las Nornholmczyków, Helleristninger i doliny szczelinowe, oraz kościoły.

jose

Piotr
Użytkownik
# Napisano: 20 Cze 2005 20:13
Odpowiedz 


A czym ma być ten rower obładowany? Pisałem w kontekście stałej kwatery, wszystkie rzeczy w domku czy na kempingu, a na rower tylko niewielki plecak na niezbędne rzeczy. Jasne, że jazda z pełnymi sakwami i plecakiem nie jest przyjemna. Jeśli ktoś nie ma żadnej kondycji to tym bardziej wożenie się z klamotami będzie dla niego męczące.
Zdecydowanie polecam stałą kwaterę i swobodne zwiedzanie. Do plecaka (byle by był dobry) aparat fotograficzny, jedzenie na drogę, portfel itp. i w drogę.

Anonimowy
# Napisano: 21 Cze 2005 13:07
Odpowiedz 


Na elementy mechaniczne w rowerze i łańcuch polecam smar w sprayu WD-40

Piotr
Użytkownik
# Napisano: 21 Cze 2005 20:29
Odpowiedz 


Jak najbardziej warto zabrać zapasową dętkę, mieć ze soba pompkę itp. WD 40 rzecz jasna też, choć to nie jest smar, tylko teflon Szczególnie po deszczu należy spryskać zębatki, przerzutki i inne elementy.
Podczas moich pobytów na wyspie korzystałem z serwisów (a właściwie dwa razy tego samego): raz konieczna okazała się wymiana pedałów, co nawet nie było specjalnie kosztowne, panowie od razu sprawę załatwili i nawet usiłowali popisywać się polszczyzną a za drugim razem po silnej ulewie nienajlepiej działały hamulce, więc serwisant "od ręki" pomógł. Ponieważ sprawa była naprawdę drobna, to nie chciał żadnych pieniędzy.
Przy okazji uwaga: zauważyłem, że sporo akcesoriów rowerowych (lampki, klucze, blokady, niektóre części, pompki itp.) są niekiedy tańsze niż w Polsce. "Tuńczycy" widać rozumieją, że rower to nie luksus tylko, w pewnej mierze, styl życia...

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawią się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości. Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2018 www.bornholm.modos.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej