Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Wróciłam z Bornholmu. Odpowiem na pytania
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Autor Wiadomość
wiaterek1
# Napisano: 7 Lip 2008 22:07


Witam!

Właśnie wróciliśmy z tej przepięknej wyspy. Jeżeli ktoś z was chciałby się o coś zapytać to chętnie odpowiem na pytania

Anonimowy
# Napisano: 8 Lip 2008 08:25


super,
ja wkrótce sie wybieram i nie za bardzo chcę brać rower, gdyz musze przejechac cała Polskę. Czy nie będe miał klopotu z wypozyczeniem roweru na 10 dni, czy rowery mają sakwy- bo chcemy spać pod namiotami.

wiaterek1
# Napisano: 8 Lip 2008 19:04


Generalnie nie ma problemu z wypożyczeniem rowerów na każdym polu campingowym sa do wypożyczenia rowery, co do sakw to nie odpowiem ponieważ my braliśmy je ze sobą

Anonimowy
# Napisano: 8 Lip 2008 19:36


A jakie są ceny wypożyczenie roweru na dobę?

kluskao2
Użytkownik
# Napisano: 8 Lip 2008 23:10


Rower górski
o 1 dzień - 65 DKK
o 4 dni - 240 DKK
o Tydzień - 295 DKK

Rower miejski
o 1 dzień - 60 DKK
o 4 dni - 190 DKK
o Tydzień - 210 DKK

Ania
# Napisano: 9 Lip 2008 08:02


Ja też się wybieram niedługo na Bornholm, chcemy zabrać swoje rowery, ale rozważamy jazdę samochodem. Jak wyglądająceny za amochód na kempingach, czy też polach namiotowych?

mailer
# Napisano: 9 Lip 2008 10:39


czy korzytsalas z jakiegos drukowanego przewodnika? mozesz ktorys polecic? czy udalo Ci sie gdzies dostac dokladna mape Bornholmu? jak rozpoznawalas, ktory camping to ktory, bo na tej mapce na stronie nie jest to takie jednoznaczne (np. 3 campingi w okolicach Dueodde).

dzieki za odpwiedzi juz teraz.

wiaterek1
# Napisano: 9 Lip 2008 11:33


Napisał(a): Ania
Ja też się wybieram niedługo na Bornholm, chcemy zabrać swoje rowery, ale rozważamy jazdę samochodem. Jak wyglądająceny za amochód na kempingach, czy też polach namiotowych?

My byliśmy na polu namiotowym tzw campingu i w związku z tym ze byliśmy u nich acałe 7 dni nic nam nie policzyli za samochód
Mieliśmy bazę cmpingowow- namiotową w samym centrum wyspy i robiliśmy sobie z niej wypady do każdego zakątka wyspy

wiaterek1
# Napisano: 9 Lip 2008 11:43


Napisał(a): mailer
czy korzytsalas z jakiegos drukowanego przewodnika? mozesz ktorys polecic? czy udalo Ci sie gdzies dostac dokladna mape Bornholmu? jak rozpoznawalas, ktory camping to ktory, bo na tej mapce na stronie nie jest to takie jednoznaczne (np. 3 campingi w okolicach Dueodde).

dzieki za odpwiedzi juz teraz.

Polecam gorąco przewodnik Marcina Jakubowskiego. Rewelacyjny
Warto tez kupić sobie mapkę Bornholmu wydawnictwo turystyczne Plan skała 1:45 000 cena około 7,50. Wszystko ładnie oznaczone, campingu drogi rowerowe itd.
Nie drukujcie sobie z internetu nie warto my tak zrobiliśmy, pojechaliśmy z wydrukowanymi mapkami, opisami itp. gdy przybyliśmy do Ronne udaliśmy sie do informacji turystycznej a tam można dostać dużo mapek, przewodników po angielsku czasami sa nawet po polsku za darmo
I one są najbardziej aktualne.
Jak będziecie to polecam zabrać sobie przewodnik Bornholm info 2008- wersja duńska, niemiecka i oczywiście angielska. Bardzo prostym jezykiem opisane wszystkie zakątki wyspeki

Wojti
Użytkownik
# Napisano: 9 Lip 2008 13:17


Potwierdzam przewodnik Marcina Jakubowskiego jest po polsku i najbardziej aktualny. Resztę mapek i informatorów można uzyskać w informacji turystycznej.

Jeśli ktos chce się wybrać samochodem radzę wcześniej zakupić bilet. Jest szczyt sezonu. Jak my płynęliśmy już było bardzo dużo samochodów aż się zastanawiałem czy się zmieszczą.

A i jeszcze jedno na Bornholmie nie szaleć tymi samochodami tam sie jeździ nie jak w Polsce, jak jest oraniczenie 50 to wszyscy jeżdżą 50. Nie robić wsi i nie wyprzedzać na trzeciego itd. To takie moje ot.



Anonimowy
# Napisano: 9 Lip 2008 13:31


wiaterek1, a co takiego przywiozlas ze soba z Bornholmu?

akant23
Użytkownik
# Napisano: 9 Lip 2008 15:30


Pod koniec lipca wybieram sie ze znajomymi autkiem. Wiaterek1 gdybyś dał namiary na camping,z którego robiliście wypady po wyspie i przybliżone ceny będę wdzięcna.

marek
# Napisano: 9 Lip 2008 16:30


Czy na objechanie wyspy i poznanie większości atrakcji wystarczy wypożyczyć rower miejski?

Wojti
Użytkownik
# Napisano: 9 Lip 2008 18:59 | Edytowany przez: Wojti


Napisał(a): marek
Czy na objechanie wyspy i poznanie większości atrakcji wystarczy wypożyczyć rower miejski?

Tak Marku - pozwolę sobie odpowiedzieć na twoje pytanie. Wystarczy w zupełności rower miejski. Na Bornholmie są wzniesienia, lecz większość ścieżek rowerowych jest utwardzona o jakości drogi asfaltowej. Zdecydowanie lepszej niż u nas w Polsce gdzie stosuje się na ścieżkach rowerowych i chodnikach wyłącznie kostkę.

wiaterek1
# Napisano: 9 Lip 2008 20:02


Napisał(a): Anonimowy
wiaterek1, a co takiego przywiozlas ze soba z Bornholmu?


Niezapomniane wrażenia, rowerową opaleniznę i mnóstwo pięknych zdjec wkrótce bedą w galerii.
A poza tym trochę winnka z winnicy i piwo z Svaneke

wiaterek1
# Napisano: 9 Lip 2008 20:07


Napisał(a): akant23
Pod koniec lipca wybieram sie ze znajomymi autkiem. Wiaterek1 gdybyś dał namiary na camping,z którego robiliście wypady po wyspie i przybliżone ceny będę wdzięcna.

My za tydzień czyli 7 dni zapłaciliśmy 930 koron ( samochód był gratis) mieliśmy ze sobą namiot. Spaliśmy u Steena i Lizette w Aakirkeby Camping Hos Steen & Lizette Haregade 23

Ela P.
# Napisano: 9 Lip 2008 21:43


Napisał(a): wiaterek1
My za tydzień czyli 7 dni zapłaciliśmy 930 koron ( samochód był gratis) mielismy ze soba namiot. Spaliśmy u Steena i Lizette w Aakirkeby Camping Hos Steen & Lizette Haregade 23

a jakie oferują warunki? i co to za rodzaj campingu, bo nie doszukałam się go ani w autoryzowanych campingach ani w liście tanich pól namiotowych...:/

I przy okazji: czy korzystaliście z karty kredytowej? próbuje się dowiedzieć, od jakiej kwoty można płacić na Bornholmie kartą (bo w Polsce jest z tym różnie) i czy na autoryzowanych campingach honorują kartę kredytowa jeśli np. płacimy za 2-3 noclegi z gory?
Pzdr,

Ela

wiaterek1
# Napisano: 9 Lip 2008 22:16


Co do kart to niestety nie odpowiem ponieważ my płaciliśmy wszystko gotówką

To jest camping a nie tanie pole namiotowe) I jest autoryzowane

Jest kuchnia ( lodówki, kuchenka mikrofalowa, piecyki, palniki kuchenne, narzędzia kuchenne) łazienka z możliwościa wziecia prysznica 3 min 5 KR, sa tez umywalki z zasłonkami gdzie można dokonać bieżącej toalety, suszarka
Czysto
Taras na którym można zjesć jedzonko częśc zadaszona cześc nie, oraz świetlica w której mozna spokojnie obejrzeć tv jeżeli ktoś nie może bez tv wytrzymac, fotele, kanapy)
Jest tez pralnia ( pralka, suszarka oczywiście za dodatkowa opłatą) .
Ponadto jest osobna łazienka dla dzieci do 4 lat.

akant23
Użytkownik
# Napisano: 9 Lip 2008 22:43


Napisał(a): wiaterek1
My za tydzień czyli 7 dni zapłaciliśmy 930 koron ( samochód był gratis)

Czy to kwota za 1 osobę?

Anonimowy
# Napisano: 10 Lip 2008 09:22


Heja!
Czy tanie pola namiotowe sa rzeczywiscie tanie?
Czy wiesz moze "wiaterek1" ile teraz placi sie za nocleg?
Ania

wiaterek1
# Napisano: 10 Lip 2008 10:37


Napisał(a): akant23

Czy to kwota za 1 osobę?

dwie osoby plus namiot i samochód

wiaterek1
# Napisano: 10 Lip 2008 10:39


Napisał(a): Anonimowy
Czy tanie pola namiotowe sa rzeczywiscie tanie?
Czy wiesz moze "wiaterek1" ile teraz placi sie za nocleg?
Ania

Sa tanie tzn płacisz 20 koron za noc ale nie oczekuj ekstra warunków, czasami nawet nie ma gdzie sie umyć
My chceiliśmy na takich tanich polach namiotowych spac ale jak zobaczyliśmy je w rzeczywistości to......
Zreszta sama zobaczysz.
Nam nie pasowało cos takiego

Ania
# Napisano: 11 Lip 2008 14:26


Zastanawiam się, czy gdybym pojechała na Bornholm rowerem i nie chciała wozić ciągle ze sobą bagażu, to czy bepiecznie można go zostawić w namiocie? mam trochę obawy...

kluskao2
Użytkownik
# Napisano: 11 Lip 2008 15:35


Spokojnie nie przejmuj sie , my też na początku troche sie baliśmy.
Naprawde mozna spokojnie wszystko zostawiać nikt ci niczego nie ukradnie

iza
Użytkownik
# Napisano: 11 Lip 2008 23:04


Dzień dobry. W sierpniu wybieram się z rodzina i psem na Bornholm, mam pytanie czy na plaże, gdzie nie ma zakazu wejścia z psem można wejść z psem w sezonie. Dziękuję. Pozdrawiam

kluskao2
Użytkownik
# Napisano: 12 Lip 2008 13:33


Jeżeli nie będzie zakazu to tak ale z tego co ja kojarzę tam gdzie byliśmy był zakaz

wishmaster
Użytkownik
# Napisano: 14 Lip 2008 09:33


Wiaterek1 powiedz mi jak wcześnie trzeba ustawić się w kolejce do odprawy promowej. Zalecają godzinę przed, ale z tego co słyszałem są tam straszne kolejki

max_mcee
Użytkownik
# Napisano: 14 Lip 2008 11:17


Czy 1200 koron na osobę wystarczy, aby zwiedzić sobie wszystkie atrakcje, czasami coś zjeść i nocować na tanich polach namiotowych ? Czy zabrać ze sobą więcej ?

Dziękuję za pomoc

Fantastic85
Użytkownik
# Napisano: 14 Lip 2008 14:27


Pytanie do doświadczonych rowerzystów
Wybieramy się we dwójkę na wyspę na 6 dni na rowerach. Planujemy spać na tanich polach namiotowych. Jest to nasza pierwsza taka wyprawa rowerowa. Nie bardzo wiemy co powinniśmy zabrać ze sobą tak aby nie obciążać zbytnio bagażu a żeby z drugiej strony móc jakoś przeżyć w różnych warunkach

Może da sią stworzyć taki niezbędnik rowerzysty na Bornholmie zawierający informacje o jedzeniu, garnkach i czy je wogóle jest sens brać, jakie ubrania itp.

Podczas tych 6 dni chcemy się rozbić na 2 polach namiotowych czy moglibyście doradzić nam takie 2 strategiczne miejsca z których, tak żeby udało nam się objechać całą wyspę?

kluskao2
Użytkownik
# Napisano: 14 Lip 2008 20:21


Napisał(a): wishmaster
Wiaterek1 powiedz mi jak wcześnie trzeba ustawić się w kolejce do odprawy promowej. Zalecają godzinę przed, ale z tego co słyszałem są tam straszne kolejki

Pozwolę sobie odpowiedzieć na to pytanie. My byliśmy ponad 2 godziny przed odprawa, bylismy bardziej na poczatku , plus taki że pierwszym sie wjeżdza na prom i wyjezdza

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej