Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Wróciłam z Bornholmu. Odpowiem na pytania
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Autor Wiadomość
zuz
# Napisano: 20 Lip 2008 21:12


Witam. Chciałam spytać jak wygląda kwestia prysznica na polach namiotowych? Czy może orientuje się ktoś czy istnieje coś takiego jak prysznic wliczony w cenę noclegu?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

Anonimowy
# Napisano: 20 Lip 2008 22:08


Napisał(a): akant23
Chciałabym jeszcze wiedieć czy na Bornholmie jest kantor wymiany walut. Jeśli np. braknie mi kasy,czy mogę dolary lub euro wymienić tam na korony? (nie posiadam karty do bankomatu) .

Czy jest kantor to nie wiem, bo nie mieliśmy takiej potrzeby i się nie rozglądaliśmy, ale np. na campingach widzieliśmy, że można spokojnie płacić w euro (nie wiem czy kurs jest korzystny, ale da się w razie potrzeby).

Julia

Aga_M
Użytkownik
# Napisano: 21 Lip 2008 16:45


dzień dobry,

czy wybierając się na camping można zawsze (w sezonie) liczyć na wolne miejsca - w sensie czy można śmiało jechać "w ciemno", czy może sie okazać się, że wszystko jest zajęte?

Bornholmka
Użytkownik
# Napisano: 21 Lip 2008 18:10


Napisał(a): akant23
Chciałabym jeszcze wiedzieć czy na Bornholmie jest kantor wymiany walut.

Na wyspie nie ma kantoru wymiany walut.

ankamac
Użytkownik
# Napisano: 22 Lip 2008 07:58


Hej,
w sobote ruszam na podbój Bornholmu zastanawiam sie ile wziasc koron. Nie liczac oczywiscie noclegu, ile jest średnio potrzebne na zwiedzanie, jedzonko itd.? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi
Ania

Anonimowy
# Napisano: 22 Lip 2008 15:42


Napisał(a): akant23
Chciałabym jeszcze wiedieć czy na Bornholmie jest kantor wymiany walut. Jeśli np. braknie mi kasy,czy mogę dolary lub euro wymienić tam na korony? (nie posiadam karty do bankomatu) .

w Ronne w informacji turystycznej istnieje możliwość wymiany walut, nawet PLN. kurs no niezbyt korzystny ale jednak

Anonimowy
# Napisano: 22 Lip 2008 15:45


Anonimowy jeśli to informacja sprawdzona jest to dla mnie rozwiązanie-dzieki

alex
# Napisano: 22 Lip 2008 19:24


A jak jest na wyspie ze schroniskami? Wiecie coś może na ten temat?

alex
# Napisano: 22 Lip 2008 19:26


A jak jest na wyspie ze schroniskami? Wiecie coś może na ten temat?

zuz
# Napisano: 22 Lip 2008 19:37


Witam, pytałam już ale nie otrzymałam odpowiedzi, także ponowie pytanie:
Napisał(a): zuz
Chciałam spytać jak wygląda kwestia prysznica na polach namiotowych? Czy może orientuje się ktoś czy istnieje coś takiego jak prysznic wliczony w cenę noclegu?
Z góry dziękuje za odpowiedź.


sępik
# Napisano: 22 Lip 2008 20:08


Nie zuz, nie ma czegoś takiego

Anonimowy
# Napisano: 23 Lip 2008 09:23


Czy jest inna możliwość dopłynięcia na wyspę niz ten prom i statek? Chodzi mi o jakiś odjazd z wybrzeża w okolicy - 18 - 19.00. Będziemy jechać z 500 km w sobotę jeszcze pracujemy ale szkoda nam czekać do niedzieli rana! (wykluczam płynięcie na materacu )

akant23
Użytkownik
# Napisano: 23 Lip 2008 11:30 | Edytowany przez: akant23


Czy na tanich polach namiotowych istnieje możliwość korzystania z energii elektrycznej -jeśli tak to na których? I ponowię pytanie wcześniejsze -czy na miejsce biwakowania (na tanich polach)można wjechać samochodem,czy też zostawia się je na jakimś parkingu?

nickel
# Napisano: 24 Lip 2008 01:09


Witaj wiaterek1
Wyjeżdżam na tydzień i w zupełności nie mam pojęcia ile zabrać ze sobą pieniędzy,nie wiem jakie tam są ceny; proszę o małą podpowiedź. góry dzięki.

mariawika1
Użytkownik
# Napisano: 24 Lip 2008 10:09


wybieramy sie tylko z rowerami na bornholm, wiec bagaz trzeba ostro limitowac. Stad moje pytanie - czy konieczny jest wlasny gaz czy jest na autoryzowanych campingach (np. w Aakirkeby ) są ogólnodostępne kuchnie z mozliwoscia przygotowania turystycznego posilku we wlasnym zakresie? Wielkie dzieki za odpowiedz i ewentualnie wszelkie inne wskazowki, np. co powinno stanowic taki niezbędnik - jesli wiezie sie wszystko rowerem

zuza
# Napisano: 24 Lip 2008 14:27


Czy to prawda,że wybierając sie na Bornholm konieczny jest paszport?

Anonimowy
# Napisano: 24 Lip 2008 15:38


Nie jest prawdą,że na Bornholmie trzeba mieć paszport.

wiaterek1
# Napisano: 27 Lip 2008 22:54


Napisał(a): nickel
Witaj wiaterek1
Wyjeżdżam na tydzień i w zupełności nie mam pojęcia ile zabrać ze sobą pieniędzy,nie wiem jakie tam są ceny; proszę o małą podpowiedź. góry dzięki.

My na tydzień mieliśmy 3000 dk i nam zostało jeszcze około 200dk.
Generalnie jedzenie jest drogie ale w netto można znaleźć wcale niedrogie jedzenie

wiaterek1
# Napisano: 27 Lip 2008 22:55


Napisał(a): mariawika1
czy konieczny jest wlasny gaz czy jest na autoryzowanych campingach (np. w Aakirkeby )

Oczywiście ze nie jest potrzebny własny gaz ponieważ tam są kuchenki gazowe

wiaterek1
# Napisano: 27 Lip 2008 22:56


Napisał(a): akant23
czy na miejsce biwakowania (na tanich polach)można wjechać samochodem,czy też zostawia się je na jakimś parkingu?

To zależy od gospodarza czy pozwoli lub tez nie

Wojti
Użytkownik
# Napisano: 27 Lip 2008 23:10


Napisał(a): zuza
Czy to prawda,że wybierając sie na Bornholm konieczny jest paszport?

Nie po co Ci paszport jesteśmy w UE i w Schengen. Wystarczy dowód osobisty.

Granado
Użytkownik
# Napisano: 28 Lip 2008 20:07


Paszport jest niezbędny przy wyjeździe osób niepełnoletnich !!!!!!

Anonimowy
# Napisano: 31 Lip 2008 14:02


Napisał(a): Granado
Paszport jest niezbędny przy wyjeździe osób niepełnoletnich !!!!!!

Dodam tylko, że w dniu wyjazdu na Bornholm paszport powinien być ważny jeszcze przez min. 3 mies.
Zamiast paszportu może też być dowód.

Takie są przepisy - a praktyka: paszporty naszych córek nie były ani razu potrzebne, nikomu ich nie musieliśmy pokazywać (ani podczas podróży w jedną i drugą stronę (przez Świnoujście i Sassnitz) ani opdczas 2tyg pobytu). Ale róznie bywa, radzę mieć!

Przy okazji sprzedaję patent na tańsze pieczywo ('normalne' jest b. drogie - bułka 5 DKK, chleb 18-22 DKK): kupuje się w markecie ciabatki lub inne bułki przygotowane do podgrzania w piekarniku, po 15-16 DKK / 8 sztukm w opakowaniu, wychodzi po 2 DKK za gorącą, chrupiącą i pachnącą bułkę . Jedyny warunek to dostęp do piekarnika (na naszym campingu był).

Przyjemnego pobytu!
Łukasz

Majkel
# Napisano: 3 Sier 2008 10:35


Witaj, Wiaterek.

Mam pytanie.
Czy jesli juz raz zaplace za ten niby paszport kempingowy to jak bede chcial na kolejnym kempingu rozbic namiot wtedy tylko okazuje ten paszport i rozbijam namiot bez placenia?
Jedyne doplaty to prysznic, suszarnia, pralnia itd?
Dzieki i pozdrawiam

wiaterek1
# Napisano: 3 Sier 2008 16:25


tak dokladnie tak. dostaniesz kopie potwierdeznia ze taki paszport został wyklupiony, po około 2 tyg. dostalismy ów paszport na domowy adres

wiaterek1
# Napisano: 3 Sier 2008 16:26


Napisał(a): Majkel
Jedyne doplaty to prysznic, suszarnia, pralnia itd?

tak, tylko pozostałe opłaty

peterblack
Użytkownik
# Napisano: 3 Sier 2008 18:59


Napisał(a): Majkel
Czy jesli juz raz zaplace za ten niby paszport kempingowy to jak bede chcial na kolejnym kempingu rozbic namiot wtedy tylko okazuje ten paszport i rozbijam namiot bez placenia?

no nie!
Za każdym razem normalnie płacisz za camping czyli : pobyt Twój, postawienie namiotu, oraz wszelkie ekstra czyli prysznic itp. Paszport jest formą identyfikacji i w całej Skandynawii po prostu musisz coś takiego mieć żeby zatrzymać się na jakimkolwiek campingu. Podczas meldunku zostawiasz go w recepcji, przy wyjeździe dostajesz z powrotem

Anonimowy
# Napisano: 5 Sier 2008 22:47


czy do wyrobienia tego paszportu trzeba mieć swoje zdjęcie??

Anonimowy
# Napisano: 6 Sier 2008 12:09


Wybieramy się na wyspę z sześcioletnim dzieckiem, ale plan jest, żeby tylko na rolkach jeździć. mam pytanie - czy są tam przyjemne ścieżki / drogi do bezpiecznego poruszania się na rolkach?

Anonimowy
# Napisano: 6 Sier 2008 12:41


Absolutnie nie !
Na pierwszym camingu osobiście wypełnia się druczek : imię, nazwisko, adres domowy i to w moim przypadku było wszystko

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej