Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Wróciłam z Bornholmu. Odpowiem na pytania
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Autor Wiadomość
radsoulfly
Użytkownik
# Napisano: 6 Sier 2008 13:58


przypływam z Kołobrzegu do Nexo i interesuje mnie czy w nexo jest co robić czy lepiej wybrać się gdzieś dalej

czy w nexo jest co zwiedzać czy trzeba jechać gdzieś dalej? z tym że płyniemy tylko na parę godzin.

peterblack
Użytkownik
# Napisano: 6 Sier 2008 15:23


Podobno jest bardzo fajne 'motylarium', ale generalnie Nexo zrobiło na mnie dość 'takie sobie' wrażenie. Po przejechaniu całego wybrzeża od Ronne do Nexo, obejrzeniu super 'klimatycznych' miasteczek na północnym wybrzeżu, Nexo sprawia bardzo dziwne wrażenie. Nie jest to urokliwe miasteczko przy porcie, sprawia wrażenie jakby było odwrócone tyłem do morza. Oryginalna zabudowa została w 80% zniszczona przez sowiecki nalot w maju 1945 i to się niestety czuje. Parę kilometrów na południe w Balce zaczynają się słynne piaszczyste plaże, jest rezerwat przyrodniczy, ale bez srodka transportu to raczej ciężko.

Aga_M
Użytkownik
# Napisano: 7 Sier 2008 12:59


Czy mieszkając na campingu można razpalac grilla przy wlasnym namiocie, czy są tylko miejsca specjalnie do tego celu wyznaczone? Proszę o odpowiedź zorientowanych, dzięki.

ann
# Napisano: 7 Sier 2008 16:58


Witam, mógłby mi podać ktoś przybliżone ceny na campingach? Może orientuje się ktoś który jest w miarę najtańszy, czy może ceny sa porównywalne? Bo planujemy jechać samochodem i mieliśmy spać na tanich polach namiotowych, ale tam podobno nie można wjeżdżać autem.

peterblack
Użytkownik
# Napisano: 8 Sier 2008 12:05


Cześć,
według cennika z Aakirkeby sprawy wyglądają następująco:
- osoba dorosła - 65
- dziecko (do 14 lat ) - 30
- namiot - 25
- caravan - 25
- auto camper - 25
- prąd - 25
- gorący prysznic (3 minuty) - 5
- samochód (spanie w namiocie samochód na terenie) - 10
- karta campingowa (płatne tylko na pierwszym campingu - jedna karta obejmuje całą ekipę) - 90
Ceny, przynajmniej na campingach w Ronne, Hasle i Svaneke na tym samym poziomie.
Na temat samochodu na tanich polach pisałem w innym miejscu forum vide 'tanie pola', można do nich oczywiście dojechać, zdrowy rozsadek podpowiada, że również zaparkować - ale nie bezpośrednio na łączce z namiotami, tylko przy budynku farmy czyli w zależności od miejsca +- 50 metrów od namiotu. Pola, przynajmniej 1 i 4, na których byłem to otoczone drzewami i gęstymi zaroslami kameralne łąki przy dużych farmach.

Kasia
# Napisano: 8 Sier 2008 13:42


czy wypożyczając rower muszę uiścić kaucję? gdzie w nexo znajduje się inf. turystyczna?

Anonimowy
# Napisano: 11 Sier 2008 09:50


Napisał(a): Kasia
gdzie w nexo znajduje się inf. turystyczna?

tuż przy porcie - stojąc plecami do morza w lewo, przy głównej drodze

Andrzej
Użytkownik
# Napisano: 11 Sier 2008 18:21


Mam pytanie do camperowiczów, które campingi polecacie. Ja przypłyne do Ronne i chciałbym objechać całą wyspę. Będę miał do dyspozycji rower. Pozdrawiam. Andrzej

Anonimowy
# Napisano: 12 Sier 2008 11:56


Witam,
Być może wcześniej już padla odpowiedź na to pytanie, ale chcialem sie zorjętować jakie są opłaty za zwiedzanie różnych atrakcji na Bornholmie - dużo trzeba na to kasy przeznaczyć?
Z góry dzięki za odpowiedź.

wiaterek1
# Napisano: 13 Sier 2008 19:42


Napisał(a): Anonimowy
Być może wcześniej już padla odpowiedź n

Tak padła i myślę ze warto byłoby abyś poszukał w innych wątkach

dnoiszewski
Użytkownik
# Napisano: 13 Sier 2008 23:09


Podobno w Danii można wybrać pieniądze w sklepie na kartę Visa bez płacenia prowizji (tak jak to jest w bankomacie) W ten sposób możnaby znacznie ograniczyć ilość koron przywożonych.
Czy ktoś z Was próbował zrobić taką transakcję kartą na Bornholmie ?

rafalc
Użytkownik
# Napisano: 17 Sier 2008 23:16


Witam,
Mam oytanie, na ktore odpowidzi nie znalazłem-czy markety-Netto, Spar, Superbrugsen akceptują płatności kartą? Bo z tego co wiem np Netto w Polsce przyjmuje tylko gotówkę.
pozdrawiam
Rafał

Anonimowy
# Napisano: 17 Sier 2008 23:37


Napisał(a): Andrzej
Mam pytanie do camperowiczów, które campingi polecacie. Ja przypłyne do Ronne i chciałbym objechać całą wyspę. Będę miał do dyspozycji rower

ja zaliczyłem cztery: aakirkeby, hasle, gudhjem( ostatni przy drodze gudhjem svaneke) oraz svaneke ( przy latarni). Najlepsze wrażenie zrobił na mnie ten w Svaneke - ma swój klimat, aakirkeby oraz hasle równiez w porzadku, w gudhjem camping nie ma atmosfery za to najlepszą infrastrukture i najwyzsze ceny, było tam równiez najwiecej ludzi czyli w skrócie dobrze zorganizowany ale brak mu duszy.
Podsumowujac, jesli nie ma się sczególnych wymagan to kazde miejsce bedzie dobre( pewnie równiez te campingi o których nie pisałem), równiez wszedzie spotkasz sie z uprzejmoscią właścicieli .

Anonimowy
# Napisano: 17 Sier 2008 23:38


Napisał(a): Andrzej
Mam pytanie do camperowiczów, które campingi polecacie. Ja przypłyne do Ronne i chciałbym objechać całą wyspę. Będę miał do dyspozycji rower

ja zaliczyłem cztery: aakirkeby, hasle, gudhjem( ostatni przy drodze gudhjem svaneke) oraz svaneke ( przy latarni). Najlepsze wrażenie zrobił na mnie ten w Svaneke - ma swój klimat, aakirkeby oraz hasle równiez w porzadku, w gudhjem camping nie ma atmosfery za to najlepszą infrastrukture i najwyzsze ceny, było tam równiez najwiecej ludzi czyli w skrócie dobrze zorganizowany ale brak mu duszy.
Podsumowujac, jesli nie ma się sczególnych wymagan to kazde miejsce bedzie dobre( pewnie równiez te campingi o których nie pisałem), równiez wszedzie spotkasz sie z uprzejmoscią właścicieli .

Anonimowy
# Napisano: 18 Sier 2008 06:33


W Netto i Spar mieliśmy kłopoty z zapłatą kartą .Pani grzecznie nam powiedziała że mamy sobie zabrać pieniądze z bankomatu i zapłacić gotówką ! Pozdrawiam !

rafalc
Użytkownik
# Napisano: 18 Sier 2008 09:36


Napisał(a): Anonimowy
W Netto i Spar mieliśmy kłopoty z zapłatą kartą .Pani grzecznie nam powiedziała że mamy sobie zabrać pieniądze z bankomatu i zapłacić gotówką ! Pozdrawiam !

Dzięki serdeczne - płyniemy 23.08

pozdr
Rafał

Anonimowy
# Napisano: 18 Sier 2008 16:07


Co do płatności kartą w dużej ilości punktów przyjmują tylko karty chipowe, więc nasze standardowe karty płatnicze i kredytowe niestety nie działają

rafalc
Użytkownik
# Napisano: 18 Sier 2008 16:38


Mam, nadzieję, że chociaż bankomaty akceptują nasze standardowe magnetyczne karty typu visa electron- bo nie chcę brać zbyt dużo gotówki w DKK z Polski

madej61
Użytkownik
# Napisano: 18 Sier 2008 21:29


Witam , a moze doradzicie co trzeba wziac z "zarcia" ( bo slysalem , ze ktos nie mogl znalezc zwyklej herbaty itp ) . madej

Anonimowy
# Napisano: 21 Sier 2008 15:37


Nie próbowałam, ale płaciłam za benzynę na utomatycznej stacji i działało, wieć myślę że bankomaty też będą.

peterblack
Użytkownik
# Napisano: 21 Sier 2008 21:21


Napisał(a): rafalc
Mam, nadzieję, że chociaż bankomaty akceptują nasze standardowe magnetyczne karty typu visa electron

Z bankomatu bez problemu wypłaca się pieniądze na Visę Electron, nie jest tych bankomatów za wiele, ale generalnie w każdym miasteczku jest oddział banku - czynny najczęściej max. do 16.00 i bankomat - czynny normalnie - całą dobę

rafalc
Użytkownik
# Napisano: 22 Sier 2008 00:51


Dziękuję wszystkim za pomocne wskazówki-czas na doświadczenia empiryczne-jutro ruszamy do Świnoujścia.

pozdrawiam
rafał

ewe_nt
Użytkownik
# Napisano: 24 Sier 2008 13:28


Mam następujące pytanie:
czy na Bornholmie można jeździć po dróżkach rowerowych rolkami czy jest to zabronione? Polecacie brać rolki na tę wyspę?
Pozdrawiam

Wojti
Użytkownik
# Napisano: 24 Sier 2008 22:04


Napisał(a): ewe_nt
Mam następujące pytanie:
czy na Bornholmie można jeździć po dróżkach rowerowych rolkami czy jest to zabronione? Polecacie brać rolki na tę wyspę?

Pewnie tak. A kto by miały niby Cię ze ścieżki rowerowej wygonić, że jedziesz na rolkach. Należy jeszcze dodać, że ścieżki rowerowe na Bornholmie są asfaltowe to jest wielki plus. W Polsce najczęściej ścieżki rowerowe wykonują z kostki do tego nierównej w której trawa rośnie.

rafalc
Użytkownik
# Napisano: 3 Wrz 2008 23:20


Wróciliśmy z wyspy 30.08-była bardzo fajnie i pewnie tam jeszcze wrócimy. Niepokoi mnie jednak ogromna ilość os, która tam napotkaliśmy praktycznie w każdym zakątku. Czy te owady są tam zawsze w takich ilościach?Czy tylko ten rok był wyjątkowy?

nelson38
Użytkownik
# Napisano: 5 Wrz 2008 07:34


Też wróciliśmy z wyspy i też planujemy powtórzyć wyprawę.
Dla nas Bornholm to było to co lubimy.
Dzięki za wszystkie porady - bardzo się przydały.

nelson38
Użytkownik
# Napisano: 5 Wrz 2008 07:37


Aha byliśmy 2 tygodnie - i to jest chyba optymalnie.
Tydzień to zdecydowanie za krótko by spokojnie dotrzeć w malownicze miejsca, czasem nieopisane w przewodniku.

rafalc
Użytkownik
# Napisano: 6 Wrz 2008 12:46


Ja też pragnę podziękować wszystkim za wszelkie porady i informacje.
Zgadzam się z Nelsonem38, że tydzień to za mało, szczególnie z dziećmi-dlatego z pewnością wrócimy ma wyspę.
pozdrawiam wszystkich

Rafał

wiaterek1
# Napisano: 6 Wrz 2008 16:33


Napisał(a): rafalc
Wróciliśmy z wyspy 30.08-była bardzo fajnie i pewnie tam jeszcze wrócimy. Niepokoi mnie jednak ogromna ilość os, która tam napotkaliśmy praktycznie w każdym zakątku. Czy te owady są tam zawsze w takich ilościach?Czy tylko ten rok był wyjątkowy?

To chyba mieliście pecha bo my ani jednego owada nie spotkaliśmy na swojej drodze

peterblack
Użytkownik
# Napisano: 7 Wrz 2008 23:40


Napisał(a): wiaterek1
Czy te owady są tam zawsze w takich ilościach

Hmm, mam wrażenie, że w lipcu nie widziałem w ogóle os.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej