Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Port w Świnoujściu i Kołobrzegu
. 1 . 2 . >>
Autor Wiadomość
fafik
# Napisano: 8 Lip 2008 09:28


czy ktos moze opowiedziac jak wyglada port w Swinoujsciu i Kolobrzegu? Czy po powrocie promem z Bornholmu w okolicach godziny 23.00 mozna sie tam zatrzymac, zeby przeczekac jakies 3-4 godziny na pociag? Jest jakas poczekalnia, gdzie mozna cos cieplego zjesc o tej porze?

Dzieki.

Anonimowy
# Napisano: 8 Lip 2008 23:18


W Kołobrzegu nie ma terminalu portowego, co do przeczekania 3-4 godzin w środku nocy to trzeba by było liczyć na jakieś knajpy albo hole ośrodków wczasowych.

kluskao2
Użytkownik
# Napisano: 8 Lip 2008 23:21


Terminal portowy jest w Świnoujściu ale na noc jest podobno zamykany.

Anonimowy
# Napisano: 17 Lip 2008 13:20


W Świnoujściu można ewentualnie przeczekać tych parę godzin na stacji benzynowej (tuż po wyjeździe z promu) i nawet zjeść coś.

Anonimowy
# Napisano: 18 Lip 2008 02:26


W Swinoujściu była tez knajpka blisko dworca-tam gdzie jest przeprawa promowa do miasta. Można było tam posiedzieć, jakieś piwo wypić czy coś innego. Nie wiem jak jest w tym roku. Generalnie jak jest ciepła noc to trzeba się pomęczyć w okolicach poczekalni PKP bo ona sama jest zamykana. Słabiutko to wygląda. W Kołobrzegu faktycznie-tylko gdzieś na mieście, albo poszukać wcześniej jakiegoś noclegu np. na kwaterze prywatnej. Też nie ma rewelacji.

dnoiszewski
Użytkownik
# Napisano: 3 Sier 2008 22:13


Gdybym miał czekać 4 godziny na pociąg w Świnoujściu sugerowałbym raczej przepłynąć małym promem na Uznam do centrum. Na Wolinie w Świnoujściu nic nie ma poza terminalem promowym, stacją beznzynową i stacją kolejową - centrum jest po drugiej stronie Świny.
A'propos Ze świnoujścia jeżdżą też busiki do Szczecina - może ze Szczecina można nie czekać na pociąg ?

tomek
# Napisano: 16 Lis 2008 16:18


Czesc FALIIK... Ja bylem na wczasach w KOLOBRZEGU. Bylo tak .Rano ************* do poru i to z wyprzedzeniem dwoch godzin bo trzeba liczyc samo dojscie przez dziurawe Kolobrzeskie chodniki . Po przybyciu do portu juz kolejka. Polacy maja we krwi kolejki Oczywiscie potwierdzam ze Bornholm jest cudowny. Po zacumowaniu w Kolobrzegu - mowa o powrocie : na Piechote znowu przez dziurawe Kolobrzeskie chodniki zle oswietlone . Sam Kolobrzeg powinien kandydowac FALIK do miana "MIASTA ZANIEDBANEGO" cos sie tam dzieje lecz jest zawsze za europa. Centrum jest ladne lecz reszta to ........ szkoda slow, dla tego kto widzial europe. Powiem tak 3 zl klimatycznego dziennieo powinny wladze Kolobrzegu placic mnie a nie ja im . Po godz 20.00 masz mogile i albo lawki pelne pijanych mlodziencow albo uciekajace BABKI do Osrodkow Wczasowych. W Kolobrzegu trzeba miec mete i o podrozy dalej pomyslec rozsadnie. Plaze w nocy sa pelne pijanych..............(!) Bylem zaszokowany szczegolnie gdy zobaczylem Bornholm. Ku rozwadze wszystkim

TOMEK
# Napisano: 27 Sty 2009 23:22


KOCHANI..........KOLOBRZEG NOCA, TO SYF I STRACH !. PIJANE GNNOJKI PO ZACHODZIE OPANOWUJA WSZYSTKIE PUBLICZNE MIEJSCA A SZCZEGOLNIE TE W CIENIU LUB WOGLE NIE OSWIETLONE. PATRZ PARK W POBLIZU MOLA. JESLI CHCECIE BYC OBSKOCZENI ZBLUZGANI W NAJLEPSZEJ SYTUACJI TO PROSZE. WASZA WOLA I CHEC. PROM W KOLOBRZEGU PRZYBIJA POZNO I NIE LICZCIE NA POMOC INNYHCH, GDYZ WSZYSCY SIE BOJA....................................EUROPO GDZIE JESTES ? PRZEPRASZAM A DO KTOREJ GODZINY PRACUJE STRAZ MIEJSKA ? BO JA ICH W CIAGU TYGODNIA WIDZIALEM TYLKO RA I TO W SOBOTE W POLUDNIE NA DREPTAKU.........

TOMEK
# Napisano: 27 Sty 2009 23:30


BY KTOS NIE POWIEDZIAL ZE JESTEM UPRZEDZONY DO KOLOBRZEGU, PRAGNE NADMIENIC IZ TO MOI ZNAJOMI ZWROCILI MI UWAGE. ZE W PARKU KOLO MOLA LECI ..........MOCZEM (!). DZIWICIE SIE , SKORO ODDANIE MOCZU W SZALECIE KOSZTUJJE 3 ZL ????.
PRZECIEZ NASI UPOSLEDZIENI WPRAWDZIE MLODZIENCY ZARAZ PRZELICZA TO NA PIWA I WYJDZIE ZE LEPIEJ JEST LAC W ......KRZAKI.
SMROD NAPRAWDE POGANSKI, WSZEDZIE PELNO BUTELEK. KTO WROCIL Z BORNHOLMU TEN JEST ZASZOKOWANY.

TOMEK
# Napisano: 27 Sty 2009 23:49


KOLOBRZEG ..........UROCZE CENTRUM, LADNE SKLEPY, CZYSTE ZADBANE. TYLKO GDY SKIERUJESZ SIE W STRONE MORZA ZAUWARZYSZ ZE KONTROLA MIASTA NIE ISTNIEJE I ZACZYNA SIE WOLNA AMERYKANKA. STRAZ MIEJSKA ?.............. CO TO JEST ? DARMOZJADY , KTORE NIC NIE ROBIA. POLICJA PRZEJEDZIE SOBIE I OLEWA WSZYSTKICH . PLAZA ?................O BOZIU TO TACY JESTESCIE NAIWNI BY RYZYKOWAC ? NA PLAZY LIBACJE ALKOHOLOWE (GDZIE STRAZ MIEJSKA ? ) PIJACZKI ZACZEPIAJACY WSZYSTKICH A SZCZEGOLNIE KOBIETY !. BEZIMIENNE POSTACIE SPITE NA UMOR LEZACE NA PIASKU. SZKLO , PUSZKI, ODCHODY ITP.
DOPRAWDY WSTYD ...........DLA RADY MIEJSKIEJ I TYCH DARMOZJADOW ZE STRAZY MIEJSKIEJ. A PONOC TO NAJBARDZIEJ DOCHODOWA SLOZBA DLA URZEDU MIEJSKIEGO. NO...........ALE PO CO MAJA SIE WYSILAC CHLOPCY MUSKULARNI, SKORO MOZNA SIE POKAZAC RAZ W TYGODNIU NA DREPTAKU. JEZU..............WYLALBYM ZARZAD MIASTA KOLOBRZEG ZA TA ANTY REKLAME. DARMOZJADY (!!!).TOMEK

Michał
# Napisano: 28 Sty 2009 12:27


TOMEK

Chłopie wyłącz klawisz "caps lock" i skup się na tym co piszesz bo jak czytam te Twoje wypociny to mi oczy łzawią ze zmęczenia. Co to jest - ......... - nie znam takiego znaku w polskim języku. Pisz chłopie znaki specjalne, używa się do tego prawego klawisza "alt". Zwracaj uwagę na znaki przystankowe, spacje - nie masz nad tym kontroli, gubisz się...

I przestań obrażać innych. Sam nie jesteś lepszy, jak widać, z tym swoim chamowatym językiem.

Michał

TOMEK
# Napisano: 28 Sty 2009 14:15


Widze MICHALKU, ze cie zabolala prawda o Kolobrzegu.... A zatym pracujesz w Urzedzie Miejskim w Kolobrzegu ? Moze jestes tym darmozjadem ze Strazy Miejskiej ?............. Wiem ze prawda boli, ale ktos musi napisac co sie tam dzieje. Popatrz uczciwie jak pieknie jest obok Sadu w Kolobrzegu . Jakie zadbane klomby. Jak kolorowo. Przypadek ? Porownaj sobie nadmorski "park" , tylko czesciowo oswietlony tzn do mola od strony miasta. Zobacz ile dziur jest w chodnikach i jakie sa nierowne.Osobiscie potknalem sie wieczorem na tych Waszych " MARMURAC ". Rano gdy szlismy do portu to byl obrazek , ktory TV powinna pokazac by udokumentowac sprawnosc Urzedu Miejskiego w Kolobrzegu. Na lawkach pijani jeszcze spali a wokol morze butelek i puszek. O tej godzinie sluzby miejskie juz powinny dawna wysprzatac ulice i alejki a pijaczkow do przytulka. Skoro tak chcecie turystow i zarabiacie dzieki nam to dajcie cos w zamian skoro morze jest tak zimne ze nie mozna sie kapac. Czy to naprawde tak wiele oczekiwac od WLADZ MIEJSKICH............CZYSTOSC I BEZPIECZENSTWA (!).
Podkreslam w trakcie tygodnia pobytu tylko raz widzialem tych darmozjadow ze Strazy Miejskiej i to tylko w dzien........
Patrole policyjne to sprawa zupelnie nie znana w Kolobrzegu a wszyscy wiedza ze spozywanie alkoholu w miejscach publicznych nie przeznaczonych do tego jest zabronione. Nawet mandatow nie chce sie Wam wypisywac............co macie trodnosci z pisaniem ?.....
Wyplate jednak bierzecie............hm ? W tym roku zaloze strone internetowa gdzie opublikuje zdjecia "Kolobrzeg od podszewki" Ciekaw jestem MICHALKU twego komentarza na te zdjecia. Pozdrawiam Cie.

tomek
# Napisano: 1 Lut 2009 14:11


Gdy przeczytalem , ze w Swinoujsciu poczekalnia jest zamykana noca, to az mi reka zadrzala by KOMUS przywalic. Tylko komu ? Przeciez to szczyt glupoty i utrata dodatkowych zyskow. Bylem kilkanascie razy w Kijowie na dworcu. Szal poprostu szal. Poczekalnia biznes klasy: Wejscie z ochroniarzem. Kupujesz wejsciowke i wchodzisz. Wszedzie glebokie skurzanne fotele stoliki , bar, palmy ,na scianach TV plazmowe. Idealna czystosc. Naprawde bylem zaszokowany luksusem i atmosfera. Marmury, mosiezne oswietlenia stylowe i czystosc jeszcze raz czystosc. Powiem tak bylo mi wygodniej i lepiej w poczekalni niz w pociagu. Mam zatym pytanie. Biorac pod uwage ze poczekalnia sluzy do oczekiwania na polaczenie dlaczego PKP zamyka ja wlasnie w nocy narazajac oczekujacych na rozne nieprzyjemnosci ? Skoro w PKP nikt nie mysli to czy ktos prywatnie nie moze zorganizowac cos podobnego jak w Kijowie na Ukrainie z ktorej wielu rodakow smieje sie . Z tego co przeczytalem, wynika ze w odpowiednich warunkach z ochrona wiele osob by skorzystalo.
Dodam jeszcze tylko ze widzialem w Polsce dworce PKP gdzie zamykano toalety w nocy ..............rece opadaja !!!!!!.

ares
# Napisano: 20 Lut 2009 22:05


Tomek, a w jakim Ty mieszkasz Mieście? W Twoim mieście jest tak kolorowo?I nikt nie sika po krzakach? Do Kołobrzegu nikt Cię nie zapraszał! Więc nie obrażaj Kołobrzeżan. Wyjedź sobie tam gdzie jest kolorowo.Inie zawracaj **** swoimi refleksjami.

wyprowadź się do Kijowa na poczekalnię, Głupku!

tomek
# Napisano: 8 Mar 2009 23:04


ARES - Sam pokazujesz jaki pozim intelektualny reprezentujesz. Pisac uwagi oparte na prawdzie to jedna sprawa a obrazac innych to jest poprostu brak kultury. Rozumie ze ty do szkoly ze wzgledu na silne wiatry nie chodziles.......
Co do Kolobrzezan to przyjmij do wiadomosci ze nie jest moim zamiarem obrazanie ludzi, chociaz tolerujac aktualna sytuacje sa wspolwinni.
Przyjmij do wiadomosci ze gdyby nie tacy turysci jak ja to bys nieboraku biegal po Kolobrzegu w onucach (!).
Skoro sie reklamuje miasto i zaprasza turystow do wypada cos w zamian dac.

irena
# Napisano: 8 Mar 2009 23:22


Widze ze co niektorych denerwuja slowa prawdy na temat Kolobrzegu. Coz przykro tylko ze nie maja argumentow i sa wulgarne !.
Sama widzialam Kolobrzeg w nocy po pobycie na Bornholmie. Musielismy przejsc spory kawal drogi i potwierdzam ze to co opisal tomek, to jest jeszcze malo. To trzeba zobaczyc. Plaze pelne pijaczkow a na lawkach libacje. Kobiety sa regularnie zaczepiane i nawet od nas chcieli zlotowke do piwa. Wydaje mi sie ze to nie jest normalna sytuacja w miescie zwanym Uzdrowiskiem. Bezpieczenstwo i czystosc powinny tam dominowac. Niestety jest inaczej.

ZOSIA
# Napisano: 9 Mar 2009 00:33


Samo centrum jest oswietlone i czulysmy sie dobrze , jednak by dojsc do domu wczasowego czulysmy sie naprawde nieswojo przechodzac obok licznych grupek pijacych na lawkach. Tyle wulgaryzmow naslychalysmy sie po drodze , ze jestem zaszokowana niskim poziomem dzisiejszej mlodziezy. Jestem przekonana ze czestrze kontrolowanie wlasnie parku przez policje i oswietlenie przynioslo by pozytywne rezultaty. Co do opisanych cen za toalety to faktycznie sa zbyt wysokie i jest jak jest. Jedno jest pewne nasza mlodziez zbyt wiele pije.
To jest poprostu zenujace. Mysle ze wiele zalezy od mieszkancow Kolobrzegu. Polecam pobyt na Bornholmie. Tam dopiero widac roznice nawet w zachowaniu sie ludzi. Otwarci, przyjemni, uczynni.

ROMAN
# Napisano: 9 Mar 2009 00:55


To dobrze , ze sa ludzie odwazni i pisza prawde. Bylem z zona latem w Kolobrzegu mieszkalismy na wprost parku. Potwierdzam , ze gromadzi sie tam margines i podpici mlodziency a nawet dziewczeta. Ciemnosci panujace tam dodaja odwagi nawet tym na codzien niesmialym, szczegolnie po kilku piwach czy wynalazkach. Odnosze wrazenie ze Urzad Miejski zupelnie zapomnial o parku i bezpieczenstwie
a przeciez tak niewiele potrzeba by poprawic sytuacje i ozywic park, ktorego ludzie poprostu boja sie. Bardzo prosze zrobcie porzadek z parkiem .

Teddyboy
Użytkownik
# Napisano: 10 Mar 2009 10:52


no to moze cos optymistycznego.
ja plynalem z Darłowka - miło sympatycznie. fak ze "przenocowac" ewentualnie to nie ma gdzie, ale miescina jest dosc przyjemna i tzw "zakazanych mord" znacznie mniej.
na marginesie... gdyby na Bornholmie byla taka atrakcja jak zamek darłowski ksiecie Eryka + cala historia jego wesolego zywota, to byloby to wypromowane na maxa. a w Darlowie zamek owszem jest znany, ale postac Eryka - krola Danii, Norwegii i Szwecji / co prawda krótko ale zawsze/, a takze jego historia, moim zdaniem nie jest wykorzystana marketingowo.

jolka
# Napisano: 10 Mar 2009 21:51


Bylismy w lecie na wystepie Krzysia Krawczyka w muszli w Kolobrzegu. Sam koncert byl wspanialy i atmosfera naprawde rodzinna. Szkoda tylko ze organizatorzy nie oczyscili przed wystepem trybun , gdzie lezaly butelki i puszki po piwie. Po koncercie wracalismy zwarta grupa srodkiem ulicy oswietlonej omijajac celowo park, gdyz juz nas uprzedzono . Szkoda naprawde szkoda , ze takie miejsce jak Kolobrzeg nie potrafi dac sobie rady z unurmalizowaniem kawalka parku . Stwierdzam , ze nawet raz widzialam radiowoz policyjny. Pozostaje fakt niezaprzeczalny ze kolobrzeski park nie cieszy sie dobra opinia posrod kuraciuszy,turystow i sam personel domow wczasowych, pensionatow i hoteli ostrzega przed przykrosciami , ktore moga spotkac smialkow. Ktora to kobieta odmowi podpitemu mlokosowi zlotowki na skladke na piwo ? Czy naprawde wladze tego "uzdrowiska" nie widza i nie slysza co sie tam wyprawia ? Ponoc jest bezrobocie. Czy nie mozna by wsprowadzic stalych nocnych patroli, gwarantujacych bezpieczenstwo. Slyszalam komentarze niemieckich turystow w naszym pensionacie. Bylam czerwona ze wstydu, lecz przyznaje ze mieli racje.

mariusz
# Napisano: 10 Mar 2009 22:31


W zeszlym roku zaciagnalem moja zone do Kolobrzegu , by przypomniec sobie nasze pierwsze namietne pocalunki i wielka milosc ktora trwa do dzisiaj. Zobaczylismy centrum miasta ladnie rozbudowane, szczegolnie starowka, tetniace zyciem sympatyczne lokale jak i zwykle bezguscie i zapach starego przepalonego oleju. Mozna okreslic tak. Sa w Kolobrzegu miejsca urocze (tylko centrum ) i miejsca gdzie czas zatrzymal sie. Wiadomo ze zjezdzaja sie ludzie z calej Polski reprezentujacy rozne poziomy intelektualne. To co powinno "wiazac" przybyszow to tolerancja i dobre pozytywne zachowanie sie. Stwierdzilismy, ze w Kolobrzegu ,ku naszemu rozczarowaniu dominuje brak elementarnej edukacji. To wszystko co inni opisali poprzednio to jest pryszcz. Sam widzialem jak pewna mamusia pomagala zrobic kupke dziecku nieopodal publicznej toalety za 3 zl. Mam prawo zatym przypuszczac ze nie byla to ani pierwsza ani ostatnia mamusia. Jak zatym dziwic sie ze nasi mlodziency pijacy to co najtansze , czyli piwo korzystaja z krzakow celem oddania moczu. Moze by za przykladem Dunczykow przejsc na toalety bezplatne celem zagwarantowania higieny ? Ponoc nad morze jedzie sie celem wdychania jodu a nie smrodu moczu ! By moja wypowiedz nie wygladala tylko negatywnie dodam , ze odkrylem wiele uroczych restauracji lecz organizacja miasta stawia Kolobrzewg za ukrainska KOLOMYJA. Wladze miasta przynosza wstyd Polsce, gdyz sam slyszalem komentarze obcokrajowcow.
Okolice mola to jest autentyczny WIETNAM (!!!).

arek
# Napisano: 10 Mar 2009 23:14


Czytam czytam Wasze komentarze i tak sobie mysle cos w tym jest. Ja tez odnosze wrazenie , ze naciaga sie turystow zbyt czesto , oferujac im zbyt malo. Napewno nie istnieje w Kolobrzegu szacunek do turysty (!) sam to przetestowalem na wlasnym portfelu. Jako turysci mamy jedno wyjscie . Bojkotowac KOLOBRZEG by , te kapuscianne glowy musza zrozumiec , ze jesli ktos pracuje caly rok i odklada pieniadze na urlop to musi byc traktowany z respektem. Przeciez kochani swiat nie konczy sie na KOLOBRZEGU. Mamy obok Niemcy czy odstatnio tak popularna Horwacje . Tam zapewne nas potaktuja , jak turystow a nie" kole u nogi". Po jaka cholere mamy sie narzucac i to we wlasnym kraju ???. Przeciez to paranoja. Zobaczycie jak szybko sposzcza z tonu i z cen (!). Komuchy mieli w jedenym racje : cytuje " W jednosci sila ".

ania
# Napisano: 10 Mar 2009 23:45


Pisze z poludniowej europy i przyznaje ze zaintrygowala mnie temat. Otoz u nas jest fizycznie niemozliwe by bar czy dystrybucja napoji moczpednych, jak piwo otrzymala licencje na dzialalnosc bez posiadania toalety (!). To chyba swiadczy ze Polska (przepraszam) jest za europa. To sprzedawcy wlasnie tych napoji powinni wspolnie pokrywac utrzymanie toalet publicznych. Wydaje mi sie ze nie wszyscy dorosli do europy a co do uwag zwiazanych z jodem i moczem zgadzam sie calkowicie. Szkoda ze nie wszyscy to rozumieja.

endy
# Napisano: 10 Mar 2009 23:55


No popatrz popatrz jakie panstwo sie znalazlo i jakie wymogi maja. A moze jeszcze sobie zazyczycie pobyt gratis ? Nie pasuje wam Kolobrzeg ? A jedzcie sobie na Horwacje do Niemiec czy gdzie chcecie. Dalismy sobie rade bez was to i teraz damy sobie. Moze jeszcze chcecie bak pelny benzyny gratis na powrot ?

endy
# Napisano: 11 Mar 2009 00:07


endy - Jestes zwyklym kmiotem , ktory nie docenia innych. To fakt ze zamienic Kolobrzeg na inne uzdrowisko w dzizsiejszej europie to moment to chwila nacisniecia rezerwacji na kompie. Pamietaj jednak ze tacy jak ty przemadrzali straca dochody i bedziesz zmuszony palancie emigrowac do niemiec by tam wyslugiwac sie. Takich jak ty juz poznalem. NIe pluj na rodaka a uklon sie !!!!

endy-2
# Napisano: 11 Mar 2009 00:13


ZAl mi takich jak ty . ktorzy nie doceniaja zlotowki i tych ktorzy nia placa. Zastanow sie. Czekasz cala zime by zarobic w pare miesiecy.
Chyba ze pracujesz na panstwowej posadzie i olewasz wszystkich rowno. Endi szanuj Polaka. Austryjacy juz sie tego nauczyli. Ty brachu jestes opozniony ale moze jeszcze cos nadrobisz jak sie postarasz.

endy
# Napisano: 11 Mar 2009 00:15


To sobie jedz do Austrii. Kto Ci broni ?

usia
# Napisano: 11 Mar 2009 00:23


erndy - Bylam na Bornholmie i w Skandynawi , lecz takiego podejscia do turystow nigdzie nie zauwazylam. Przemawia przez ciebie glupota. Moze masz jakis problem ? Powiedz czym bylby Kolobrzeg bez turystow ? Zastanow sie .Przemysl. Przeciez my przywozimy WAM pieniadze dobrobyt i podstep. Jesli jeszcze ZUS przestanie wysylac Wam w zimie emerytow tojuz wogle mozecie zamyklac. Przestan obrazac i pomysl logicznie.

Teddyboy
Użytkownik
# Napisano: 11 Mar 2009 09:03


no no, to rozgrzala nam sie dyskusja W Kolobrzegu bylem raz jako dziecko i niewiele pamietam. Z tego co piszecie to wielka szkoda ze miasto z tak wspaniała historią i takimi warunkami uzdrowiskowymi tak sie prezentuje. Mysle ze nie ma co sie obrazac, tylko drodzy Kolobrzezanie sprobowac wyciagnac wnioski z wymienianych uwag, z korzyscia i dla nas i dla Was. Bornholm to 3 godziny drogi, mozna poplynac podpatrzec i wprowadzac rozwiazania sasiadow i u nas. Czystosc, bezpieczenstwo, sciezki rowerowe ktore nie sa "donikąd" tylko prowadza do konkretnych miejsc. Macie wspaniale połozenie, historie, warunki naturalne - naprawde tylko pozadzoscic.

anonim
# Napisano: 11 Mar 2009 12:58


Jestem przerażona tymi wypowiedziami.Nie byłam jeszcze w Kołobrzegu ale czeka mnie przeprawa przez niego na Bornholm i aż się boję.Wracając z wyspy o tak póznej porze,czy przyjmą nas na camping?Moze mi ktoś udzielić jakichkolwiek informacji na ten temat.Będę wdzięczna.

. 1 . 2 . >>
Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej