Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Kto płynął z Sassnitz z autkiem?
Autor Wiadomość
akant23
Użytkownik
# Napisano: 9 Lip 2008 23:02
Odpowiedz 


Planuję pod koniec sierpnia ze znajomymi płynąć na Bornholm promem z Sassnitz. Chcemy zabrać samochody i mamy dylemat z jakim wyprzedzeniem rezerwować. Chodzi o to,że jeszcze trudno wskazać nam co do dnia termin i podać dane osób które popłyną, bo jesteśmy nadal w fazie organizacyjnej. Częstotliwość z jaką pływa prom jest dość duża i może nie ma potrzeby dokonywać rezerwacji z dużym wyprzedzeniem? Czy ktoś może ma jakąś wiedzę na ten temat?

Wojti
Użytkownik
# Napisano: 10 Lip 2008 00:13 | Edytowany przez: Wojti
Odpowiedz 


Ja mam pewną wiedzę na ten temat.

Podpowiem tak jesli to jest podróż pod koniec sierpnia wystarczy zakupić bilet 2 tygodnie przed podróżą. My płynęliśmy 29 czerwca z Sassnitz do Ronne. Hmmm..... powiem prawdę promy firmy Bornholms Trafikken są trochę nude w porównaniu z Polferries, który pływa ze Świnoujścia. Są tam tylko siedzenia lotnicze plus mała kafeteria i maly sklep. Podróz trwa 3.30 h.

Jest to jednak zawsze zdecydowanie większa częstotliwość rejsów w porównaniu z połączeniami ze Świnoujścia. I to jest jedyny plus.
Dojazd do terminalu w Sassnitz jest bardzo dobrze oznakowany.

Wojti
Użytkownik
# Napisano: 14 Lip 2008 14:25
Odpowiedz 


I jeszcze jedna informacja dla osób udających się z kierunku Warszawy do Sassnitz. Jechaliśmy autoastradą A2 do Nowego Tomyśla dalej przez Międzyrzecz obwodnicą Gorzowa Wlkp., Myślibórz, Krajnik Dln. później w Niemczech przezmiasto Schwetd drogą 166 dalej przechodzącą do Autostrady nr. 20 do Stralsundu. Odległość z Warszawy do Sassnitz tą drogą to 776 km. Na podróż najeży przeznaczyć 11-12 godz. 4 os. + bagaż.

akant23
Użytkownik
# Napisano: 14 Lip 2008 14:55
Odpowiedz 


Serdeczne dzięki za cenne informacje. Chciałabym też wiedzieć na ile przed odpłynięciem promu najlepiej się pojawić? Czy nie ma problemu ze znalezieniem miejsca parkingowego blisko stanowiska odprawy,jeśli będziemy wcześniej. I czy może orientujesz się jak daleko od Sassnitz znajdują się wapienne klify.

Wojti
Użytkownik
# Napisano: 14 Lip 2008 18:00
Odpowiedz 


Napisał(a): akant23
Czy nie ma problemu ze znalezieniem miejsca parkingowego blisko stanowiska odprawy,jeśli będziemy wcześniej. I czy może orientujesz się jak daleko od Sassnitz znajdują się wapienne klify.


Tzn. do końca nie rozumiem czy chcesz zostawić samochód w Sassnitz czy zabrać go na prom ?.

A Klify niestety widziałem jedynie z promu wypływającego z Sassnitz. Na odprawę biletową i zaokrętowanie warto być nie później niż 30-40 min. przed wypłynieńciem.

Anonimowy
# Napisano: 18 Lip 2008 01:24
Odpowiedz 


Klify znajdują się w samym Sassnitz, natomiast do terminala skręca się trochę wczesniej z głównej drogi w prawą stronę. Od terminala do klifów jest kilka kilometrów, nie wiem dokładnie. Trzeba przejechać całe miasteczko i na końcu drogi jest parking płatny chyba 1 euro. Jeżeli prze terminalu będziesz wcześńiej to jest tam równiez parking-przy samym terminalu. Jest też możliwość skorzystania z toalety.

akant23
Użytkownik
# Napisano: 18 Lip 2008 12:38 | Edytowany przez: akant23
Odpowiedz 


Serdeczne dzięki za informacje.
Napisał(a): Wojti
zn. do końca nie rozumiem czy chcesz zostawić samochód w Sassnitz czy zabrać go na prom ?.
(płynę z samochodem)
Myślałam o tym by wcześniej przyjechać na terminal tu zostawić autko i przejść się lub dojechać rowerkiem do wapiennych klifów by cyknąć kilka fotek,stąd moje dociekania o możliwość ustawienia samochodu możliwie blisko odprawy,by po powrocie być we właściwym miejscu

Wojti
Użytkownik
# Napisano: 18 Lip 2008 12:48
Odpowiedz 


Napisał(a): akant23
Myślałam o tym by wcześniej przyjechać na terminal tu zostawić autko i przejść się lub dojechać rowerkiem do wapiennych klifów by cyknąć kilka fotek,stąd moje dociekania o możliwość ustawienia samochodu możliwie blisko odprawy,by po powrocie być we właściwym miejscu


Nie no, tak to bez problemu. Jest parking przed terminalem w Sassnitz, czy płatny nie mam pojęcia.
Oj cyknij fotki, bo takie z pokładu promu to bez dobrego aparatu mogą byc mało wyraźne.

bea
# Napisano: 30 Lip 2008 13:39
Odpowiedz 


Witam wszystkich
Czy ktos jechal pociagiem do Sassnitz -np z Wroclawia ?
Planuje tygodniowy pobyt na Bornholm na poczatku wrzesnia. Liczyc na prom w Kolobrzegu to chyba ryzyko ze wzgledu na pogode a z tego co wyczytalam ze Swinoujscia juz nie bedzie kursowal. Zostaje Sassnitz. Dzieki z gory za wszelkie info

Anonimowy
# Napisano: 30 Lip 2008 14:58
Odpowiedz 


Napisał(a): bea
Czy ktos jechal pociagiem do Sassnitz

Jechałem pociągiem do Sassnitz, ale było to wiele lat temu. Z tego co pamiętam to z Polski jechałem do Berlina i tam miałem 1 przesiadkę. Chyba tak musisz kombinować. Pozdrowienia.

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej