Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / płatności kartą
Autor Wiadomość
Ela P.
# Napisano: 10 Lip 2008 11:27
Odpowiedz 


Zakładam nowy wątek, bo w starym cisza 9chyba ze względu na niejasny opis).
1. Od jakiej kwoty akceptowana jest na Bornholmie płatność kartą kredytową? Czy w ogóle jest jakies minimum?
2. Czy na autoryzowanych campingach mozna płacić kartą za więcej noclegów? Planujemy 1 nocleg w Familiencamping w Nexo a potem chcemy osiąść w jednej bazie wypadowej (albo Gudhjem albo Aaakirkeby) i będziemy płacić większą sumę za kilka noclegów na raz.

dzieki!

Ela

sępik
# Napisano: 10 Lip 2008 13:46
Odpowiedz 


Zapytaj wiaterka - on odpowiada na wszystkie pytania teraz

wiaterek1
# Napisano: 10 Lip 2008 13:58
Odpowiedz 


Napisał(a): sępik
Zapytaj wiaterka - on odpowiada na wszystkie pytania teraz


Bo jakoś ci co byli wcześniej nie kwapia się zbytnio do odpowiedzi

Ela P.
# Napisano: 10 Lip 2008 14:00
Odpowiedz 


Wiaterek1 napisał(a) ze oni placili gotówką... wiec w tej kwestii chyba nadal musze poczekac na info

sępik
# Napisano: 10 Lip 2008 14:18
Odpowiedz 


Przepraszam, pozwoliłem sobie na małą ironię

Napisał(a): Ela P.
1. Od jakiej kwoty akceptowana jest na Bornholmie płatność kartą kredytową? Czy w ogóle jest jakies minimum?

To pytanie jest, jak dla mnie, całkowicie pozbawione sensu. Takie rzeczy są ustalane indywidualnie i jeśli w ogóle są to kwoty też będą ustalane indywidualnie. Trudno więc podać konkretną odpowiedź. Zastanawiam się - po co Ci taka informacja??? Nie lepiej jest zabrać DKK i ominąć prowizje za przewalutowanie płatności elektronicznej?

Wojti
Użytkownik
# Napisano: 10 Lip 2008 14:29
Odpowiedz 


Napisał(a): Ela P.
wiec w tej kwestii chyba nadal musze poczekac na info


Na campingu nie byłem tylko w domku ale podpowiem tak:

Kartą można płaćić chyba wszędzie, lecz na wszelki wypadek zakup sobie jeszcze w Polsce z 1000 koron DKK to jest ok. 460 zł lub więcej. Napewno nie stracisz jak będziesz mieć przy sobie trochę gotówki.

Będziesz zatem mieć pewność, że w przypadku braku możliwości zapłaty kartą lub odległości do bankomatu nie pozostaniesz bez kasy.

Bez obaw płyńcie na Bornholm

Ela P.
# Napisano: 10 Lip 2008 16:00
Odpowiedz 


Napisał(a): sępik
To pytanie jest, jak dla mnie, całkowicie pozbawione sensu. Takie rzeczy są ustalane indywidualnie i jeśli w ogóle są to kwoty też będą ustalane indywidualnie. Trudno więc podać konkretną odpowiedź. Zastanawiam się - po co Ci taka informacja??? Nie lepiej jest zabrać DKK i ominąć prowizje za przewalutowanie płatności elektronicznej?


Dla mnie to pyatnie ma sens, dlatego że jesli ktos bywał na Bornholmie i korzystał z karty to wie, że np. (to takie dywagacje, wymyślone) w Netto przyjmują płatnośc od 50 Dkk a gdzieś indziej od 10DKK. Chcę uniknąć wielkich zakupów za każdym razem - ot i tyle. Oczywiście nie pytam o ogólne ustalenia dla wyspy!!! Przecież to wiadome, że są to ustalenia zależne od sklepu itp. Więc właśnie o to mi chodzi - o rozeznanie. Gdy ktoś pyta na forum o ceny wstepu do różnych obiektów na Bornholmie, nikt mu nie powie, że są one ustalane indywidualnie, tylko poda konkretne przykłady! Np. w Polsce płatności w sieci sklepów Społem za pomocą karty są akceptowane od 10zł i jest to jakaś informacja wynikająca z doświadczenia. ot i tyle.
Nie możemy zabrać wystarczającej ilości DKK niestety, ponieważ z przyczyn od nas niezależnych połowę ponad sumy potrzebnej nam na wyjazd dostaniemy na konto już w trakcie pobytu na Bornholmie. A nie chcemy rezygnować z urlopu tylko dlatego, że coś się wydarzyło miesiąc temu i takie są rezultaty. Sepik, ludzie mają rózne sytuacje. A są tez tacy, którzy po prostu wolą transakcje bezgotówkowe. I już.

Ela P.
# Napisano: 10 Lip 2008 16:02
Odpowiedz 


Napisał(a): Wojti
Będziesz zatem mieć pewność, że w przypadku braku możliwości zapłaty kartą lub odległości do bankomatu nie pozostaniesz bez kasy.

Bez obaw płyńcie na Bornholm


Dzieki Wojti za spokojną, rzeczową odpwowiedź. Trochę ponad 1000 DKK mieć będziemy i niestety reszta mozliwa tylko przez kartę: patrz mój post do Sepika. Stąd probuje się dowiedzieć konkretnie o mozliwość płacenia na campingach karta, bo to jest spora suma, którą wolałabym w gotówce zachować na jedzenie i zwiedzanie

Pozdrawiam

Ela

Wojti
Użytkownik
# Napisano: 10 Lip 2008 21:18
Odpowiedz 


Ela jednak w dalszym ciągu namawiam Cię na zakup w takim układzie większej ilości koron duńskich. Wiesz są kiermasze np. Ja takie spotkałem w Nexo tam tylko zapłacisz gotówką. itd.
Z kartą w 90% lokali i sklepów opłacicie swoje rachunki. Od jakiej kwoty przyjmują zapłatę kartą, przepraszam lecz nie zwróciłem uwagi.

Pzr.
Wojtek

sępik
# Napisano: 10 Lip 2008 22:23
Odpowiedz 


Napisał(a): Ela P.
2. Czy na autoryzowanych campingach mozna płacić kartą za więcej noclegów? Planujemy 1 nocleg w Familiencamping w Nexo

Można płacić. Prowizja 4.5%.

Jak sama widzisz Ela P. nie jest to zbyt opłacalna forma rozliczania. Już lepiej wypłacić kasę w bankomacie.

sępik
# Napisano: 10 Lip 2008 22:24
Odpowiedz 


Płatność i prowizja dotyczy Familiencamping w Nexo

Anonimowy
# Napisano: 11 Lip 2008 07:44
Odpowiedz 


Napisał(a): sępik
Można płacić. Prowizja 4.5%.


Dzieki Czy to jest prowizja naliczana przez camping czy przez Twoj bank? Bo z tego co wiem, placenie kredytowa bezgotowkowo jest wolne od prowizji
Anyway, dziekuje za wszystkie rady

sępik
# Napisano: 11 Lip 2008 08:30
Odpowiedz 


Anonimowy
Wolne od prowizji w teorii. W praktyce nikt nikomu usług za friko nie świadczy. Operator zawsze pobiera prowizje, w tym przypadku Kemping sobie prowizję dolicza do ostatecznej transakcji.

Ela. P
# Napisano: 11 Lip 2008 10:12
Odpowiedz 


Sępik
Transakcje są przewalutowywane, to fakt, natomiast nie ma prowizji dodatkowej pobieranej przez bankomat: w moim banku przy wypłacie z bankomatu pobierają 3% od kwoty prowizji + koszta przewalutowania, wychodzi masakra 200 - 300zł więcej niż faktyczna wypłata. Transakcje bezgotówkowe - tylko koszt przewalutowania (ok. 100 zł różnicy).
Nic to. Zobaczymy ile uda sie nam wymienic waluty w Polsce Zawsze zostaja jeszcze tanie pola namiotowe Z tego co widze -ogromna oszczednosc, tylko trzeba wybac takie, ktore jest przygotowane dla turystow Np. to na polnocy (pole nr. 1 chyba, lub pole nr. 4).

Bądź co bądź - urlop się zbliża!!!

Przemek
# Napisano: 22 Lip 2008 21:25
Odpowiedz 


Na Bornholm się dopiero wybieram ale w kwestii płatności mogę powiedzieć, że:

karta maestro
płatność 0% prowizji
gotówka w bankomacie 3% (minimum 10 pln)

karta visa electron
płatności 2,8% prowizji
gotówka w bankomacie 3% (minimum 10 pln)

karta visa classic
płatności 3% prowizji
gotówka w bankomacie 3,5% (minimum 10 pln)

master card
nie jestem w 100% pewny ale tak samo jak maestro

uwaga – stawki te mogą się nieznacznie różnić w zależności od banku w jakim mamy konto

Niestety poza strefą Euro obowiązuje podwójne przewalutowanie, czyli w przypadku Dani:
z DKK na Euro
a następnie z Euro na PLN
po kursach sprzedaży ustalonych przez twój bank w danym dniu (dniu transakcji)

Wynika z tego, że najkorzystniej jest mieć gotówkę ale różnice między gotówką a płaceniem kartą maestro są znikome a biorąc pod uwagę, że jedziemy na urlop i nie będziemy kupować jachtu czy domu to koszty podwójnego przewalutowania w ogólnej skali wydatków nie będą dotkliwe dla stanu naszego konta. Oczywiście trzeba uważać na prowizje dodatkowe, które może pobierać hotel, sklep etc... Ja jak do tej pory nie spotkałem się z takimi prowizjami ale czytałem gdzieś wyżej na tej stronie, że jakiś camping pobiera takie opłaty.

Czyli wybierając się do Danii polecam zakupić trochę koron (1000DKK) i wziąć kartę maestro oraz jeśli ktoś dysponuje inną (rezerwową) na wszelki wypadek, bo różnie to bywa.

Ela P.
# Napisano: 23 Lip 2008 11:39
Odpowiedz 


Napisał(a): Przemek
karta maestro
płatność 0% prowizji
gotówka w bankomacie 3% (minimum 10 pln)


Hej Przemku,

dopytywałam sie w banku i niestety dowiedziałam się, że Maestro i Mastercard (kredytowe) juz wprowadziły prowizję 3% za transakcje bezgotówkowe za granicą :/

Pozdrawiam


Ela P.

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej