Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Który camping polecacie?
Autor Wiadomość
mariawika1
Użytkownik
# Napisano: 25 Lip 2008 07:02
Odpowiedz 


Wybieramy się z rowerami i namiotem pierwszy raz - które campingi polecacie (czy wszystkie są super) ?

Granado
Użytkownik
# Napisano: 27 Lip 2008 15:34
Odpowiedz 


Dobra baza wypadowa na całą wyspę to Aaikerby, jest tam jeden camping, kuchnia ogólnego dostępu, węzeł sanitarny ( prysznic 3min = 5kr), ciepła woda w umywalce za zasłonka za friko. Dojazd z Ronne 19km z portu na camping, niestety pod lekka górkę cała droga. Z Nexo łatwiej jeśli nie wieje - około 16km

peterblack
Użytkownik
# Napisano: 27 Lip 2008 19:17
Odpowiedz 


Camping w Svaneke - ten przy latarni morskiej - bo w mieście są dwa, jest rewelacyjny. Położony nad samym morzem na lekko zalesionym stoku. Oczywiście posiada wszystko co potrzeba do szczęścia, czyli recepcja ze sklepikiem, w którym można kupić podstawowe produkty i trochę połasować, pawilony z sanitariatami, kuchnią, pralnią, prasowalnią itd itp. Przemiły właściciel, zaraz przy campingu bar nad zatoką, w barze wieczorami czasem live music, bardzo fajne miasteczko, eh szkoda, że to już za mną

Anonimowy
# Napisano: 31 Lip 2008 10:53
Odpowiedz 


Czy jest na Bornholmie w ogóle szansa wynajęcia domku bez wcześniejszej rezerwacji??? Chcielibyśmy pojechać w ciemno, dużo zobaczyć i nie być związanym z noclegiem??? Wyjazd 17.08.

Anonimowy
# Napisano: 31 Lip 2008 13:45
Odpowiedz 


Napisał(a): mariawika1
Wybieramy się z rowerami i namiotem pierwszy raz - które campingi polecacie (czy wszystkie są super) ?


Polecam 'Bornholms Familie Camping' - wg mnie najfajniejszy spośród wszystkich 3 znajdujących się w Dueodde, położony w sosnowym lesie tuż przy plaży (z niektórych miejsc jest widok na morze), urozmaicony teren (nie jest tak płasko jak na pozostałych dwóch).
Dojazd - z Nexo 8 km, z Ronne 30 km. Jest też to co na opisanym wyżej w Svaneke (oprócz prasowalni) + atrakcje dla dzieci, duża swietlica przy kuchni, łazienki 'rodzinne'. Kuchnia jest w pełni wyposażona (piekarnik, opiekacz, mikrofalówka, lodówka, zamrażarki). W cenie jest wszystko oprócz prania (30 DKK), suszenia (10 DKK), minigolfu (20 DKK/os/h), ładowania komórki (2 DKK/ładowanie) i ciepłej wody pod prysznicem (5 DKK/4min) - podobnie jak na innych campingach. W odróżnieniu od Svaneke Dueodde to nie miasteczko ani nawet nie wieś, to po prostu dość rozproszona miejscowość wypoczynkowa. Spokój i relax gwarantowane. Jest też kiosk, ale najbliższe sklepy w Songebaek (4 km) i Nexo (8 km).

Dobrym pomysłem na podróżowanie rowerami po Bornholmie jest zabranie lub wynajęcie na miejscy przyczepki 'towarowej' do roweru, można zabrać dużo więcej rzeczy niż tylko w sakwach (niestety nie wiem ile to kosztuje, byliśmy samochodem).

Napisał(a): Anonimowy
Czy jest na Bornholmie w ogóle szansa wynajęcia domku bez wcześniejszej rezerwacji???


Jest to już po 'najwyższym sezonie' ale jest to pewne ryzyko, jeśli jedziecie samochodem to łatwiej Wam będzie znaleźć, bo może się okazać, że ten wolny domek jest położony gdzieś dalej. Może też tak być że domek, który wybierzecie jest wolny ale tylko na 1 tydz. a nie na 2 itd., albo nie jest położony tam gdzie byście chcieli. Z tego co wiem to często jest też min. okres wynajęcia domku - 1 tydz., jeśli chcecie częściej zmieniać miejsce to zostają Wam hotele (lub schroniska i namioty, które można też wynająć - na campingach).
Jeśli macie już jakieś wybrane miejsca to warto zadzwonić i dowiedzieć się 'u źródła'.
Jeśli jedziecie samochodem to wg mnie najlepiej jest wybrać 1 miejsce na wszystkie noclegi i dojeżdżać do mniejsc, które chcecie zobaczyć (praktycznie w każde miejsce na wyspie dojedziecie w czasie krótszym niż 1 godz.).


Pozdrawiam
Łukasz

Anonimowy
# Napisano: 31 Lip 2008 23:16
Odpowiedz 


Ja tez polecam ,,Bornholms Familiecamping - Dueodde'' nasz namiot był prawie przy wydmie
Ja byłem tam w 2007 roku i w cenie bylo zawarte wszystko nawet prysznic był a darmo
a komórkę spokojnie mozna było doładować w lazience, albo kuchni. Ogolonie pełen komfort, byłem pierwszy raz na kampingu a troche lat juz mam i byłem pod wrażeniem. polecam zakup ,,Camping Card Scandinavia'' ja to zrobiłem przez internet karta z tego co pamiętam karta przysza po 2 tygodniach
www.danskecampingpladser.dk
przy rejestracji pokazałem kartę nie zadano nawet dokumentu tożsamości
ogólnie naprawdę bardzo dobry kemping, do tego mały, dlatego proponuje wcześniejszą rezerwację ja byłem na przełomie czerwca i lipca ti z miejscami nie było problemu ale w sezonie możne być problem. Od biedy jakieś 2 km jest następny camping ale to już nie to samo

Anonimowy
# Napisano: 3 Sier 2008 16:09
Odpowiedz 


Witam!
Bylismy na tym kempingu w zeszłym roku dwiema rodzinami. Wybralismy opcję rowerową i startowaliśmy z Kołobrzegu statkiem. Dla naszej wygody wybraliśmy noclegi w domkach na tym kempingu. Gorąco polecam!!! Faktycznie jest tam dobra atmosfera do wypoczynku. Basen i dwa place zabaw dla dzieci w różnym wieku. Bliskość większych miejscowości do zwiedzenia oraz plaża na wyciągnięcie ręki. Na terenie kempingu znajduje się sklepik z normalnymi cenami. Zupełnie niepotrzebnie bralismy ze soba górę jedzenia. W tym roku tez tam jedziemy.

rafalc
Użytkownik
# Napisano: 8 Sier 2008 23:50
Odpowiedz 


Witam,
Pytanie z innej beczki. Czy nie będąc mieszkańcem campingu, mozna tam bez problemu wejść np z dziećmi aby pobawiły się na placu zabaw podczas wycieczki rowerowej na przykład.

pozdr
Rafał

Anonimowy
# Napisano: 11 Sier 2008 09:47
Odpowiedz 


Napisał(a): rafalc
Czy nie będąc mieszkańcem campingu, mozna tam bez problemu wejść np z dziećmi aby pobawiły się na placu zabaw

Niestety nie, wstęp na campingi mają tylko ich mieszkańcy.

Anonimowy
# Napisano: 11 Sier 2008 12:37
Odpowiedz 


Napisał(a): rafalc
Czy nie będąc mieszkańcem campingu, mozna tam bez problemu wejść np z dziećmi aby pobawiły się na placu zabaw

zasada, zresztą według mnie całkiem rozsądna, bo chodzi po prostu o bezpieczeństwo osób i dobytku tychże osób, jest taka, że obcy na teren campingu nie wchodzą. Po prostu. I Skandynawowie te zasadę powszechnie respektują. Do jej egzekucji nie służy oczywiście ochroniarz z kijem tylko informacja przy wejściu. I oczywiście jak znam życie, nasi rodacy znajdą tysiąc wykrętów w rodzaju : 'bo przecież dziecko, bo to bo śmo ..

A, że placyki zabaw często są umieszczone w pobliżu wejścia jak w Hasle czy Svaneke więc można 'nie zauważyć' szlabanu ale jest to kwestia respektowania reguł gospodarzy lub nie.

Anonimowy
# Napisano: 11 Sier 2008 17:50
Odpowiedz 


Wybieram się na wyspę camperem. Jakie campingi są godne uwagi przy uwzględnieniu cen. Dzięki za odpowiedż.

rafalc
Użytkownik
# Napisano: 11 Sier 2008 22:07
Odpowiedz 


Napisał(a): Anonimowy
A, że placyki zabaw często są umieszczone w pobliżu wejścia jak w Hasle czy Svaneke więc można 'nie zauważyć' szlabanu ale jest to kwestia respektowania reguł gospodarzy lub nie.

Z zasady jestem legalistą -nie jestem naszym typowym rodakiem, więc zapytam inaczej; a jak wykupię paszport campingowy to wtedy wejdę legalnie?

peterblack
Użytkownik
# Napisano: 11 Sier 2008 22:53
Odpowiedz 


Napisał(a): rafalc
a jak wykupię paszport campingowy to wtedy wejdę legalnie?

Nie, paszport jest tylko formą identyfikacji gościa, niezbędną przy meldunku. Każdy camping jest czyjąś - prywatną lub gminną własnością i korzystanie z jego urzadzeń wymaga zameldowania się - oddajesz paszport, dostajesz numerek, który wieszasz na namiocie i, w zależności od campingu np kartę z chipem, którą uruchamiasz prysznic (Svaneke) czy kod dostępu do pomieszczeń sanitarnych (Sandvig). Nie przypuszczam, żeby ktoś Ciebie pogonił za to, że Twoje dzieciaki poskaczą chwilę na balonie, ale ogólna zasada jest taka jak napisano wyżej

rafalc
Użytkownik
# Napisano: 11 Sier 2008 23:03
Odpowiedz 


dzięki za info

Anonimowy
# Napisano: 27 Sier 2008 14:26
Odpowiedz 


Ja byłam w Ronne w Nordscov Camping - warunki bardzo fajne.
Camping jest położony przy samej plaży, chociaż jest to chronione kąpelisko z ratownikiem, mało ludzi.
Duże łazienki, komfortowe łazienki. Zamykane boxy z prysznicem, umywalką i toaletą, niestety ciepła woda płatna 1DKK/minutę, ale da się znieść
Duża kuchnia z wyposażeniem ( garnki, umywalki, patelnie, piece), pralnia, pokoj telewizyjny, minigolf.
Przy wynajmie domków - są też talerze i sztućce na wyposażeniu domku. Jedynym minusem domków na tym campingu, ze wszystkie mają tylko łóżka piętrowe nie ma łóżek podwójnych.

krewetka8
Użytkownik
# Napisano: 3 Wrz 2008 16:19
Odpowiedz 


Witam czy ktoś z Was był pod namiotem we wrzesniu? planujemy wyjazd w tą sobotę i nie wiem czy nie będzie zbyt zimo by nocować pod namiotem. Będę wdzieczna za info! pozdrawiam.

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 3 Wrz 2008 16:29 | Edytowany przez: AdminForum
Odpowiedz 


krewetka8

Noce teraz są już chłodne. Jeśli chcesz jechać przygotuj się na niższe temperatury.

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej