Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Wagony rowerowe PKP
Autor Wiadomość
Turysta86
Użytkownik
# Napisano: 3 Sier 2008 03:26
Odpowiedz 


Witam. Mam pytanie, np. na tej stronie URL jest .pdf z wykazem pociągów z wagonami rowerowymi. Interesująca mnie trasa Kielce-Świnoujście jest na tym wykazie, więc niby gitara. Ale jak jest z tym w praktyce? Bo z naszymi kolejami to nigdy nic nie wiadomo Zacznę szukać tego wagonu i jeszcze mi pociąg odjedzie hehe. Korzystaliście już z tych wagonów rowerowych?

Anonimowy
# Napisano: 3 Sier 2008 13:56
Odpowiedz 


Tak
Miałem okazję jechać takim cudem z Warszawa do Świnoujścia. Przy zakupie biletów w eleganckim saloniku Intercity nasłuchałem się o wagonie bezprzedziałowym ,fotelach lotniczych dla pasażerów więc w oczach miałem coś co od rzeczywistości odbiegało o LATA ŚWIETLNE !!!!
To coś jest po prostu zwykłym wagonem, z którego usunięto ścianki rozdzielające 3/4przedziałów, pozostawiając otwartą przestrzeń z wieszakami na rowery z jednej strony i korytarz, którym można dojść do pozostałych przedziałów z drugiej. Przedziały są teoretycznie dla właścicieli rowerów, ale jeżeli pociąg wyrusza nie ze stacji, na której wsiadasz tylko jak w moim przypadku jedzie z innego miasta (Lublin) i nie ma miejscówek, czeka Ciebie podróż na podłodze przy rowerze Dobrze, że chociaż podłoga w sekcji rowerowej była z desek a nie wiekowego i niemytego od lat linoleum. Jednak farba olejna na dechach tak się nie syfi. Ogólnie TRAGEDIA, jedyny plus to cena za bilet i perspektywa fajnych wrażeń po wyjściu z pociągu. No i oczywiście zero informacji na temat składu pociągu - stoisz na peronie, wypatrujesz i z dużym prawdopodobieństwem przeoczysz ten wagon

Wojti
Użytkownik
# Napisano: 3 Sier 2008 14:38
Odpowiedz 


Napisał(a): Anonimowy
To coś jest po prostu zwykłym wagonem, z którego usunięto ścianki rozdzielające 3/4przedziałów, pozostawiając otwartą przestrzeń z wieszakami na rowery z jednej strony i korytarz, którym można dojść do pozostałych przedziałów z drugiej.

Jeśli chodzi o nocny pociąg TLK spółki PKP Intercity startujący z W-wy Centralnej o 22.00 w aktualnym rozkładzie nie posiada wagonu do przewozu dużych bagaży jak również rowerów.
Napisał(a): Anonimowy
Przy zakupie biletów w eleganckim saloniku Intercity nasłuchałem się o wagonie bezprzedziałowym ,fotelach lotniczych dla pasażerów więc w oczach miałem coś co od rzeczywistości odbiegało o LATA ŚWIETLNE !!!!

I to jest prawda, taki właśnie wagon bezprzedziałowy jeździ codziennie z W-wy do Świnoujścia ale w Ex Mewa do tego jest to wagon klimatyzowany. Odjazd z Wa-wy Centralnej 13.25. Wszystko na www.intercity.pl

peterblack
Użytkownik
# Napisano: 3 Sier 2008 15:05
Odpowiedz 


Ok,
ale forum dotyczy Bornholmu. A w przypadku rejsu Pomeranią - 10.00 ze Świnoujścia, nie sądzę żeby ktoś z Warszawy wybierał się pociągiem o 13.25 ???
Jedyny sensowny to 22.50 z Warszawy Centralnej, który przyjeżdża około 8.00, a jest to właśnie pociąg bezmiejscówkowy, startujący w Lublinie, zatłoczony i brudny jak nieboskie stworzenie. I bilety na ten pociąg można kupić w saloniku Intercity, chociaż nie jest to pociąg Intercity.

Wojti
Użytkownik
# Napisano: 3 Sier 2008 22:11 | Edytowany przez: Wojti
Odpowiedz 


To, że dotyczy Bornholmu to wiem znakomicie. Kolega Annonimowy precyzyjnie nie określił pociągu o który mu chodzi.
Napisał(a): peterblack
Ok,
ale forum dotyczy Bornholmu. A w przypadku rejsu Pomeranią - 10.00 ze Świnoujścia, nie sądzę żeby ktoś z Warszawy wybierał się pociągiem o 13.25 ???
Jedyny sensowny to 22.50 z Warszawy Centralnej, który przyjeżdża około 8.00, a jest to właśnie pociąg bezmiejscówkowy, startujący w Lublinie, zatłoczony i brudny jak nieboskie stworzenie. I bilety na ten pociąg można kupić w saloniku Intercity, chociaż nie jest to pociąg Intercity.


Co Ty kolego wypisujesz. Z Lublina to jest zwykły pospiech z resztą sezonowy(wakacyjny).+ jedna kuszetka i reszta wagony 2kl. A kolega wcześniej opisywał wagony PKP Intercity.

peterblack
Użytkownik
# Napisano: 3 Sier 2008 23:15
Odpowiedz 


Wojti,
kolega anonimowy to byłem ja tyle, że nie zalogowany to po primo.
A secundo to nie pisałem słowa o pociągu Intercity, tylko o kupowaniu biletu w saloniku Intercity a to trochę różne sprawy. I mam wrażenie, że fakt , iż
Napisał(a): Wojti
Z Lublina to jest zwykły pospiech z resztą sezonowy(wakacyjny).+ jedna kuszetka i reszta wagony 2kl.

niczego nie zmienia, prawda ? Post dotyczy wagonów rowerowych i z takim właśnie w wersji PKP w tymże pociągu miałem do czynienia 3 tygodnie temu. I nie chodzi o to, że gdzieś o jakiejś godzinie 'z kapelusza' jest jakiś pociąg z klimatyzacją, tylko o to, że KONKRETNY pociąg, który jest JEDYNYM logicznym połączeniem z Warszawy jeżeli chce się względnie płynnie dojechać do promu na Bornholm jest TOTALNĄ KPINĄ. I tyle w tym temacie, ~Turysta86 pyta się o wagony, piszę o swoich doświadczeniach, a nie jakiejś abstrakcji. Może trafi lepiej, czego mu szczerze życzę ale ja się zdrowo naciąłem.

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej