Chorwacja kwatery
Powrót do bornholm.modos.pl [strona główna]
Powrót do bornholm.modos.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat | | Wybrane tematy: Promy na Bornholm
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum o Bornholmie / Bornholm / Ciekawe miejsca
Autor Wiadomość
Anonimowy
# Napisano: 25 Cze 2005 12:46
Odpowiedz 


co warto zobaczyc na bornholmie oprocz tego co wszystcy ogladaja czyli kosciolow plaz muzeow itd? czy sa jakies inne malo odwiedzae miejsca rownie a moze bardzije ciekawe?Remik

Anonimowy
# Napisano: 25 Cze 2005 19:08
Odpowiedz 


Przy Hasle są zalane wodą hałdy węglowe „przyozdobione” kopalnianymi wagonikami. To taka ciekawostka, którą warto zobaczyć.

jose

Piotr
Użytkownik
# Napisano: 25 Cze 2005 19:27
Odpowiedz 


Moim zdaniem najciekawsze i najfajniejsze jest po prostu rozkoszowanie się pięknem wyspy, możliwe chyba tylko z siodełka roweru. Pamiętam taką choćby scenkę: jechałem szosą z Allinge do Hasle, pogoda znakomita, bezchmurne niebo, 30 stopni, żar leje się z nieba, rower bezszmerowo tnie powietrze, w oddali widać statki, po prawej Szwecję. Może to i kiczowate, ale właśnie takie chwile najmilej wspominam.
Inna scenka: gdzieś w Almindingen jest jeziorko, wygląda jakby ktoś specjalnie dla nas, przed chwilą, poustawiał na nim kaczki. Zupełnie niezwykłe wrażenie. Widziałem niejedno jezioro i wiele kaczek, ale to było tak nierealne, jakby z pocztówki.
Chyba w każdej miejscowości na wyspie można znaleźć jakiś malowniczy zakątek, o którym pewnie nie przeczytamy w przewodnikach. No bo w takich miejscach właściwie nic nie ma. Poza niesamowita atmosferą.

jose
Użytkownik
# Napisano: 28 Cze 2005 10:57
Odpowiedz 


Polecam pozostałości po II wojnie światowej w postaci elementów dużych dział bojowych. Znajduje się to w lesie, gdzieś w części zachodniej wyspy – chyba pomiędzy Hasle – Ronne.

Dojedziesz drogą, ktora prowadzi na srodkowy z 3 kempingow obok siebie tam ulokowanych.

Anonimowy
# Napisano: 28 Cze 2005 12:47
Odpowiedz 


Dzieki wszystkim za zainteresowanie

Remik

Anonimowy
# Napisano: 29 Cze 2005 14:46
Odpowiedz 


Dodac moge malowidla sciennie. Znajdziesz je gdzies w okolicach Sandvig - Allinge.

Piotr
Użytkownik
# Napisano: 30 Cze 2005 12:57
Odpowiedz 


Chodzi chyba o ślady pisma runicznego a nie "malowidła ścienne" Głazy tym pismem są tuż koło ścieżki rowerowej, dość łatwo trafić.
Natomiast coś w stylu malowideł, może nie ściennych, ale nakamiennych jest na południu (może gdzieś indziej też): na głazach namalowane sa różne postaci np. Krolle Bolle, robotnik (klasyka socrealizmu) i inne. Fajnie to wygląda. O ile pamiętam, to przy trasie z Aakirkeby do Ronne.

Anna
Użytkownik
# Napisano: 30 Cze 2005 21:00
Odpowiedz 


Piotrze, Anonimowy miał rację. "Malowidła ściennie" czyli prehistoryczne rysunki naskalne Madsebakke Helleristninger znajdują się pomiędzy Allinge a Sandvig. Pochodzą z epoki brązu, prawdopodobnie z ok. 2000r. p.n.e.

Piotr
Użytkownik
# Napisano: 30 Cze 2005 22:46
Odpowiedz 


Zaszło nieporozumienie: o tych właśnie malowidłach myślałem, nieprecyzyjnie nazywając je "pismem runicznym".
Potrzymuję natomiast informacje o zdecydowanie bardziej nowożytnych malowidłach na południu.

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawią się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości. Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2018 www.bornholm.modos.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej