Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Kąpieliska
Autor Wiadomość
MarWas
Użytkownik
# Napisano: 4 Sty 2009 16:16
Odpowiedz 


Czy z kąpieli w morzu można korzystać w dowolnym miejscu na wyspie? Czy są miejsca w których jest zakaz kąpieli? Wiem, że najładniejsze plaże są na południu.

MarWas
Użytkownik
# Napisano: 6 Sty 2009 20:41
Odpowiedz 


I jeszcze jedno pytanie. Gdzie można bezpiecznie zostawić rowery z bagażem w Sandvig. Chcę stąd płynąć na Christianso.

Anonimowy
# Napisano: 16 Sty 2009 18:21
Odpowiedz 


Tak, kąpać się można wszędzie, lecz plaże w Dueodde są największe i najpiękniejsze. Okolice Sandvig / Allinge również mogą poszczycić się ładną plażą, przyjemnie i kameralnie jest również w Melsted. Miejsca godne polecenia na nocleg w pobliżu plaż to Dueodde Badehotel i Melsted Badehotel. Korzystałem wielokrotnie i warte są ceny (nie jest niska, sugeruję sprawdzić w internecie).

Co do bagażu w Sandvig najbezpieczniej byłoby się zatrzymać w miejscowym hotelu i zostawić je tam. Wydaje mi się, że oficjalnej przechowalni bagażu, tak jak np w porcie Roenne, nie ma. Sugerowałbym kontakt mailowy z lokalną informacją turystyczną, na pewno odpowiedzą.

Anonimowy
# Napisano: 18 Sty 2009 18:04
Odpowiedz 


Polecam plażę w miejscowości Balka. Jest to około 3 km za Nexo w kierunku południowym. Bardzo ładna, piaszczysta plaża, trochę mniejsza od Dueodde, ale moim zdaniem "przytulniejsza" i mniej wietrzna. Tam też nigdy nie ma tłoku.

luk
Użytkownik
# Napisano: 22 Maj 2009 15:28
Odpowiedz 


Czy na plaży np. w Dueodde są jakieś miejsca parkingowe dla rowerów. Czy rowery można mieć przy sobie na plaży, spięte koło siebie w miejscu gdzie będę leżał?

Anonimowy
# Napisano: 22 Maj 2009 16:28
Odpowiedz 


Uważam że będziesz wyglądał na tej plaży jak... Polak! Przy plaży jest duży BEZPŁATNY! parking dla samochodów i rowery również jest gdzie zostawić - bezpiecznie!!!

Bornholmka
Użytkownik
# Napisano: 1 Cze 2009 17:52
Odpowiedz 


Nie wolno wprowadzac rowerow na plaze.Jedynie wozki dzieciece i inwalidzkie.Zreszta jak wspomnial/a anonimowy wygladalobyby to conajmniej...dziwnie.Opalac sie przy rowerze.Nie ma takiej potrzeby.Jest parking.
Pozdrawiam i milego wypoczynku na wyspie.

ewelinka8885
Użytkownik
# Napisano: 9 Cze 2009 22:56
Odpowiedz 


czyli ogólnie można sie wszedzie kapać? w tym roku poplyne pierewszy raz na bornholm i wlsnie to mnie ciekawi, czy moge sobie tak gdziekolwiek wskoczyc do morza zeby pozniej nie bylo ze dostane jakąs kare... a jeszcze takie pytanie: widzialam na fotkach pełne zielonych łąk, trawy przestrzenie.. czy można po tym wszystkim chodzic, czy trzeba tylko po wyznaczonych ścieżkach? dla mnie to ważne, czy moge usiasc sobie bez obaw na trawce czy na skałce na wybrzerzu czy zaraz mnie jakaś straż tam haltnie?

Red
# Napisano: 16 Cze 2009 14:16
Odpowiedz 


Witam.
Co do kompania się wszędzie - można wszędzie, ale północny zachód to urwiska i złomowiska skalne oraz dużo glonów wyrzucanych przez silne fale - więc tam nie radzę.
Co do straży - byłem dwa razy na Bornholmie i nie widziałem ani razu policjanta (tylko posterunek - podobno na całej wyspie jest 10-ciu) a co dopiero straż, należy porostu nie kłaść się nikomu prosto pzrd domem tylko w miejscu gdzie nikomu to nie będzie zawadzało (a na pewno nie będzie - to nie polska).
Pozdrawiam

Ika
# Napisano: 24 Cze 2009 19:28
Odpowiedz 


Możesz chodzić wszędzie, kompać się wszędzie, opalać na wydmach. Po prostu odpoczywasz...

Mirek
# Napisano: 25 Cze 2009 17:46
Odpowiedz 


A czy będzie przeszkadzać jakimś służbom, jeśli wieczorkiem rozbiję sobie mały namiocik np tzw "two seconds", rano go złożę i pojadę dalej

TomDK
Użytkownik
# Napisano: 25 Cze 2009 20:28
Odpowiedz 


Ależ oczywiście, np. policji. Jak ktoś zauważy, od razu doniesie, bo w Danii rozbijanie namiotów poza wyznaczonymi do tego miejscami jest zabronione. A kary maja wysokie...

Bornholmka
Użytkownik
# Napisano: 26 Cze 2009 10:18
Odpowiedz 


Podpisuje sie pod postem TomDk.Rozbiijanie sie na "dziko" poza polami namiotowymi jest ZABRONIONE.Nie tylko policji to moze przeszkadzac ale mieszkancom takze.Jest wiele pol namiotowych wiec jest gdzie sie rozbic.
Pozdrawiam

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej