Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Przeprawa samochodu z rowerami
Autor Wiadomość
Polny
Użytkownik
# Napisano: 8 Kwi 2009 12:36
Odpowiedz 


Witam!!

Wybieram się w tym roku wraz z rodziną na Bornholm.
W związku z tym pytanie dotyczące przewozu rowerów na samochodzie, czy rowery na dachu powodują przekroczenie wysokości 2 m, tzn czy opłata za przejazd promowy jest tak naliczana, czy "promowcy" przymykają oko na rowery? Mam Golfa kombi.

Pozdrawiam
Paweł

Anonimowy
# Napisano: 9 Kwi 2009 09:31
Odpowiedz 


Hmmm, a dlaczego mają przymykać oko, skoro chcesz ich oszukać?

Anonimowy
# Napisano: 9 Kwi 2009 17:18
Odpowiedz 


Wejdź na strone Polferris i zapoznaj sie z cennkim. Niestety rowery stanowią o wysokości samochodu i podobno (choć tego nie widzialam) musza na promie ustawiac jakas przegrody względem wysokości...? Mozna jednak przy jednym rowerze, choc mogą na to patrzec krzywo, rower położyc na dachu - wtedy wysokość jest OK. Cena za taki rowerek postawiony na dachu niestety jest wg mnie za wysoka. Cena za rower na dachu to wydatek ok 150 zł więcej, ale juz jak go pieszy wprowadzi na poklad to tylko 25 zł.
WIĘC KTO TU KOGO OSZUKUJE A RACZEJ NACIĄGA?

Magda29
# Napisano: 9 Kwi 2009 18:32
Odpowiedz 


Napisał(a): Anonimowy
Cena za rower na dachu to wydatek ok 150 zł więcej, ale juz jak go pieszy wprowadzi na poklad to tylko 25 zł.


rower się sam nie wprowadzi, więc pieszy też musi bilet wykupić... a osoba piesza to koszt ok. 190 zł w 1 stronę + rower ok. 25 zł więc jak widać lepiej dopłacić do wyższej opcji samochodu...

Cennik znajdziesz tutaj: https://bornholm-ok.pl/swinoujscie-ronne-rezerwacja-biletow.html

Anonimowy
# Napisano: 9 Kwi 2009 20:00
Odpowiedz 


Napisał(a): Magda29

rower się sam nie wprowadzi, więc pieszy też musi bilet wykupić... a osoba piesza to koszt ok. 190 zł w 1 stronę + rower ok. 25 zł więc jak widać lepiej dopłacić do wyższej opcji samochodu...


Parę lat temu tak podróżowałam z mężem. Mieliśmy jeden rower który położyliśmy na dachu a drugi ja wprowadziłam osobno. W dzisiejszych cenach wyglądałoby to tak:
samochód (niski) + 1 kierowca - 414 zł + osoba z rowerem - 185+25 zł = razem 624 zł
samochód z rowerami + kierowca - 566 zł + osoba dodatkowa -185 zł = razem 751 zł
Różnica 125 zł - w dwie strony = 250 zł
No fakt to rozwiązanie jest trochę mało wygodne ale...
Pozdrawiam

Polny
Użytkownik
# Napisano: 10 Kwi 2009 13:08
Odpowiedz 


Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Mam jeszcze jedno jak wygląda sprawa z tymi przeprawami z terenu Niemiec do Danii, tam też takie rygory?

Pozdrawiam
Paweł

wiaterek1
# Napisano: 10 Kwi 2009 16:17
Odpowiedz 


my byliśmy w zeszłym roku na Bornholmie i mieliśmy rowery na dachu.
Niestety nie przymykają oka.
Ale jakbys sobie kupil bagażnik rowerowy montowany na na tylna klapę od bagażnika, to sie nikt nie bedzie czepial.

Magda29
# Napisano: 10 Kwi 2009 19:26
Odpowiedz 


Napisał(a): Polny
Mam jeszcze jedno jak wygląda sprawa z tymi przeprawami z terenu Niemiec do Danii, tam też takie rygory?


to nie jest żaden rygor, stawiając rowery na dachu zwiększasz jego gabaryty i musisz wykupić bilet zgodnie z cennikiem...

czarny
# Napisano: 18 Kwi 2009 08:59
Odpowiedz 


my byliśmy w zeszłym roku z dwoma rowerami. płynęliśmy promem z Sassnitz. rowerki dla oszczedności wcisnęliśmy do auta (kombi) i po klopocie

rafalc
Użytkownik
# Napisano: 6 Maj 2009 16:23
Odpowiedz 


W zeszłym roku widziałem naszych pomysłowych rodaków, ktorzy przed wjechaniem na prom rowery stojące na dachu kładli na płask i wiązali to byle linkami, aby tylko powoli wjechać na prom - w ten sposób legalnie byli poniżej wyskości 2m

Anonimowy
# Napisano: 8 Maj 2009 11:22
Odpowiedz 


a może ktoś z Was wie, czy na prom w Sassnitz wpuszczane są samochody z instalacją na gaz LPG? z góry dzięki za odpowiedź.
Robert

Magda29
# Napisano: 8 Maj 2009 11:24
Odpowiedz 


Są wpuszczane samochody z LPG.
Dodatkowa informacja, na Bornholmie nie ma stacji gdzie można tankować gaz.

Anonimowy
# Napisano: 8 Maj 2009 14:50
Odpowiedz 


Dzien Dobry
a czy można zabrać na Bornholm własne wyżywienie typu konserwy, zupki chińskie etc?
pozdrawiam
Staś

pacyn
# Napisano: 8 Maj 2009 15:59
Odpowiedz 


Tak Staś, możesz zabrać ze sobą połowę Biedronki

jata0511
Użytkownik
# Napisano: 16 Maj 2009 19:25
Odpowiedz 


Witam,
A czy kotś podózował na Bornholm samochodem z przyczeką towarową i rowerami na niej?
Będę wdzięczny za informacje.
Pozdrawiam,
Jacek

Łukasz
# Napisano: 20 Mar 2012 18:56
Odpowiedz 


Hej. Ponowię pytanie, czy na pewno na prom w Sassnitz wpuszczane są samochody z gazem LPG?

neronansa
# Napisano: 21 Mar 2012 09:43
Odpowiedz 


witam. My z mężem niejednokrotnie pływaliśmy różnymi promami -tymi dużymi jak również katamaranami Leonora Christina i Vilium Clausen pływającymi między Ystad a Bornholmem i nikt nas nie pytał ani nie sprawdzał samochodu a posiadamy w nim instalację gazową z której korzystamy.

jaGocha
Użytkownik
# Napisano: 13 Kwi 2012 14:02
Odpowiedz 


Unity Line też na stronie nie ma żadnej informacji co do instalacji gazowych w autach. Mają systematyczne przewozy samochodowe na promach Skania i Polonia.

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej