Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Grupa zorganizowana, ceny, utrudnienia?
Autor Wiadomość
aska_wroc
Użytkownik
# Napisano: 28 Cze 2009 15:07
Odpowiedz 


Witam
Jestem nowa na forum, lecz zdążyłam już wiele tematów przeglądnąć i wiele dowiedzieć się na temat kosztów podróży na Bornholm.
W przyszłe wakacje (2010) planuję zorganizować obóz wędrowny - rowerowy. Czas trwania - 9 - 11 dni, na początku lipca.
Z początkowego wyliczania kosztów wyszło, że na 9 dni, na jedną osobę szacuje się 81 zł za pole namiotowe, 300 zł za prom(obie strony), 48 zł za przewóz roweru, 112 zł pociąg w obie strony Wrocław-Świnoujście.
Kwota planowana od osoby : 750 zł. Po podliczeniu kosztów w-w, z sumy 750 zł zostaje ok 209 zł - koszty na prysznice, jedzenie, zwiedzanie.

Grupa - młodzież w wieku gimnazjum + liceum. Zorganizowana, ponieważ działająca przez już długi okres czasu jako drużyna w ZHP.

Czy koszty, które podałam są adekwatne do takiej podróży, czy wzięte całkiem z kosmosu i na pewno całe przedsięwzięcie będzie kosztowało o wiele więcej ?
Co muszę jeszcze uwzględnić w tych kosztach?

Magda29
# Napisano: 29 Cze 2009 23:41
Odpowiedz 


Moim zdaniem to za mało... Nie napisałaś co zamierzacie zwiedzać, ile z tych atrakcji będzie płatnych, czy może raczej skupiać będziecie się na wycieczkach rowerowych i podziwianiu widoków...

Prysznic u gospodarza na tanim polu to 20 DKK za 1 prysznic. Jedzenie jest dość drogie, na samych chińskich zupkach pewnie nie ujedziecie...

Taniej będzie przewieźć dzieciaki statkiem z Kołobrzegu, grupa min 15 osób to 110 zł/1 osoba w 1 stronę + 20 zł rower (ceny z b.r.) to wychodzi za osobę 260 zł.

Fakt, nic tańszego niż pole namiotowe nie ma, ale jest to też najbardziej prymitywna forma noclegu (zimna woda i WC).

Może lepiej skrócić wyjazd, ale skorzystać z noclegów na kempingach i rozbudować plan atrakcji tych płatnych i bezpłatnych...



Anonimowy
# Napisano: 7 Lip 2009 23:02
Odpowiedz 


Także moim zdaniem to zbyt niska kwota, 1000zł od osoby wydaje się niezbędne, warto będąc na Bornholmie z takich atrakcji jak choćby Joboland - myślę o dzieciakach. 200ZŁ na jedzenie, to nieco zbyt mało, nawet kupując w najtańszych supermarketach (Netto) nie wystarczy...trzeba pamiętać, że tam jest ok 30% drożej. Harcerze na pewno przetrwają na tanich polach, warto jednak zobaczyć także kilka muzeów a nawet skusić się na rejs na sąsiadujący archipelag - cena rejsu ok 200DKK w obie strony,nie wiem jak z cennikiem grupowym, pewnie nieco taniej.

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej