Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Czy ktoś był w Boderne?
Autor Wiadomość
Agar
Użytkownik
# Napisano: 16 Lip 2009 10:56
Odpowiedz 


Witam,
chcę wybrać się z rodziną na Bornholm do miejscowości Boderne na południu. Czy ktoś tam może był, wie co można zobaczyć w okolicy i czy można wypożyczyć tam rowery? Jak tam dojechać z Nexo? Z góry dzięki za info.

Anonimowy
# Napisano: 20 Lip 2009 14:16
Odpowiedz 


Oprócz plaży, kilku domów i domków wypoczynkowych nie ma nic specjalnie do zwiedzania
jest jakaś restauracja, ale jak zwykle dosyć drogo.
Typowa miejscowość "plażowa"

Agar
Użytkownik
# Napisano: 21 Lip 2009 12:27
Odpowiedz 


Dzięki za info. My będziemy tam nocować, ale chcemy wypożyczyć rowery i pojeździć trochę po okolicy, np. do Aakirkeby, Svaneke, Ronne itd. Czy ktoś wie może, czy można w Boderne wypożyczyć rowery (nie znalazłam nigdzie żadnej informacji) czy trzeba jechać do Aakirkeby? I jakim autobusem dojechać z Nexo do Boderne?

tromanus
Użytkownik
# Napisano: 22 Lip 2009 15:28
Odpowiedz 


1. Być może jest możliwość wypożyczenia roweru w hostelu na skrzyżowaniu Bodernvej i Sondre Landevej, ale... nie liczyłbym na to.
2. W Boderne nie widziałem żadnej wypożyczalni!!!
3. Do Boderne chyba nie jedzie żaden autobus. Przystanek chyba jest na skrzyżowaniu przy hostelu, a to kawałek drogi na piechotę, po za tym ceny biletów są dosyć drogie. wg moich obliczeń może to wynieść ok 45 koron od osoby
3. Radziłbym wypożyczyć rower w Nexo po przypłynięciu promem i do Boderne pojechac rowerem
4. Albo najlepiej wziąć ze sobą rower z Polski ja tak robię zawsze (a byłem już na Bornholmie 3 razy - w sierpniu jadę po raz kolejny)
Jakby co pytaj śmiało jeśli masz jeszcze jakieś pytania
chętnie odpowiem

pozdrawiam
Tromanus (już nie anonim w końcu się zarejestrowałem

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 23 Lip 2009 09:42
Odpowiedz 


Agar

Rower najlepiej wypożyczyć w Balce, w drodze do Boderne - bardzo dobra wypożyczalnia i serwis.

Ośrodek w Boderne jest typowo wakacyjnym obiektem, w bliskim pobliżu jedynie plaże, przyjemna zatoczka Ośrodek można przyjąć za punkt wypadowy jeśli nastawiasz się na zwiedzanie.

My będziemy w tym właśnie ośrodku od 1 sierpnia

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 12 Sier 2009 13:55 | Edytowany przez: AdminForum
Odpowiedz 


Ośrodek zdecydowanie dla tych którzy cenią sobie spokój. Blisko plaży, morza... przy plaży mały porcik. Przy ośrodku kafeteria z miejscami na tarasie i w samej kafeterii. Na miejscu też sklepiki z odzieżą (chyba 2), parking. Pokoje z łazienkami, tv sat, balkon lub tarasik, aneks kuchenny, pokoje na parterze zostały dodatkowo wyposażone w grill.

Dojazd z Ronne (samochodem) - z portu kierować się do Aakirkeby, w Ronne za stacją Shell przy rondzie skręcić na Dueodde na drugim rondzie już kierować się na Lufthavn (lotnisko) i jechać prosto aż nie minie się po prawej stronie dość dużego schroniska młodzieżowego (Rosengaarden Danhostel Boderne), za którym należy skręcić w prawo w kierunku Boderne i już praktycznie jest się na miejscu.

Z Ronne można również kierować się na Aakirkeby. W Aakirkeby na Dueodde i za Aakirkeby mijając muzeum motoryzacji należy skręcić w prawo na Boderne. Z Nexo jadąc autobusem do Aakirkeby też najlepiej kierować się w ten sam sposób, jadąc np. rowerem z Aakirkeby do Boderne.

Wybrane zdjęcia:

Boderne 1

Boderne 2

Boderne 3

Boderne 4

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

Teddyboy
Użytkownik
# Napisano: 12 Sier 2009 16:21
Odpowiedz 


bardzo mi sie podoba....
a jakies ceny, blizsze informacje?

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 12 Sier 2009 16:32
Odpowiedz 


Opis i zdjęcia znajdziesz tutaj.

Cena za 7 dni pobytu dla 2 os. od ok. 223 Euro.

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

Teddyboy
Użytkownik
# Napisano: 12 Sier 2009 16:45
Odpowiedz 


dzieki wielkie.
uwazam ze bardzo fajna oferta i miejsce.

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 12 Sier 2009 16:50
Odpowiedz 


Zgadza się. warto robić sobie wcześniej rezerwację choćby z tego względu, że można wybierać z tańszych propozycji. niby pokoje takie same ale różne ceny uzależnione np. od samej lokalizacji pokoju

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

Agar
Użytkownik
# Napisano: 25 Sier 2009 20:00
Odpowiedz 


Dzięki za informacje. Nie zdążyłam przeczytać ich niestety przed wyjazdem na Bornholm, gdyż od początku sierpnia byłam na polskim wybrzeżu, a stamtąd prosto z Kołobrzegu na Bornholm. Byłam z rodziną w Boderne od 17.08 do 21.08. i tak właśnie to wyglądało jak opisaliście. Cisza, spokój, sielankowe widoczki, położenie nad samym morzem. Mamy nawet podobne zdjęcia. Bardzo nam się podobało, polecam to miejsce na wypoczynek, doskonała baza wypadowa na wycieczki rowerowe.

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej