Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / pytanie do tromanus
Autor Wiadomość
pawka
Użytkownik
# Napisano: 5 Sier 2009 19:16
Odpowiedz 


witaj, napisałeś że wybierasz się po raz trzeci, możesz podać termin i namiar na miejsce, w które jedziesz?
Domyślam się, że masz już obcykane takie sprawy jak nocleg za rozsądne pieniądze i pomysł na posiłki.
Mogę prosić o odpowiedź, ewentualne informacje na e-mail możesz przesłać?
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Paweł

tromanus
Użytkownik
# Napisano: 27 Sier 2009 15:31
Odpowiedz 


Witaj 5 sierpnia już byłem w drodze i dopiero dziś kilka dni po powrocie miałem chwilę aby zajrzeć na forum.
Wybacz, jeśli poczułeś się zignorowany, ale to tylko z powodów nieobecności.
Wyjechaliśmy 5 w środę rano bo po drodze zahaczyliśmy o rodzinę w Inowrocławiu, a później jeszcze w Szczecinie.
W sobotę 8 sierpnia wypłynęliśmy ze Świnoujścia i wróciliśmy 22 sierpnia
Jeśli twoje pytania są aktualne, prześlij mi swojego maila to podzielę się informacjami.
Pozdrawiam Tromanus

Monia
Użytkownik
# Napisano: 4 Mar 2010 22:27
Odpowiedz 


Witam, z wypowiedzi na forum da się wnioskować, że wiesz sporo o Bornholmie, a ja jadę tam pierwszy raz i szukam solidnego żródła dla moich wątpliwości. Jadę na wyspę w lipcu z mężem i dzieckiem (3 letnim) i tu zaczynają się schody, bo szalony wyjazd na zasadzie jak będzie, tak będzie odpada z takim maludą. Rozpatrując wszelkie za i przeciw stanęło na tym, że jedziemy samochodem, ale pod namiot i z rowerami oczywiście. Planujemy cały majdan wpakować do samochodu, zatrzymywać się na tanich polach namiotowych i robić wypady po okolicy. I teraz chodzi o to jak wygląda sprawa z samochodem na takich polach, bo wolałabym mieć samochód obok namiotu, a z tego co już opisałeś to na polu nr 4 i 6 taka opcja odpada. Na polu 2 piszesz, że nie ma problemu, ale czy można wjechać autem na pole? Wspomniałeś też, że inne pola odwiedzisz na kolejnej wyprawie. Jesteś jedyną osobą, którą znalazłam co wypowiada się na ten temat, dlatego do Ciebie kieruje pytania. Mamy zamiar jechać na dwa tygodnie...żeby zmieścić się w budżecie możemy wybrać opcje 'tygodnia na campingach', ale to mniej mnie zadawala. Z góry dziękuję za każdą informacje.
Pozdrwiam.
Monika

ReD
# Napisano: 8 Mar 2010 13:49
Odpowiedz 


Moja wcześniejsza odpowiedz na forum

Red
# Napisano: 16 Cze 2009 14:04
Odpowiedz Cytuj

Witam.
Co do parkingów - (nr patrz mapka tanich pól) 5,6 duże parkingi zaraz przy polu, myślę że bez problemu również 2(duże podwórze wybrukowane) z 1 i 4 może być trochę gorzej (na 4 pewnie też by można było) co do opłat 5,6 na pewno z darmo, o inne z grzeczności trzeba by zapytać (ale bezpośrednio na pole nie radzę wjeżdżać-odległość jakieś 50m)


Nie bardzo rozumiem dlaczego upierać się z samochodem obok namiotu? czy chodzi o kradzież?
Jest tak to Ja osobiście bym się nie obawiał - z mojego doświadczenia - rowery niezabezpieczone zostawione przed namiotem na noc zawsze były w tym samym miejscu, czy pozostawione razem z sakwami w mieście w czasie rejsu na Christianso (kilka godzin), a na Bornholmie byłem dwa razy.
Co prawda zdania są podzielone bo gdzieś na forum widziałem że komuś ukradziono rower, ale myślę że z kradzieżą samochodu problem mógłby być większy, zwłaszcza z wywiezieniem go z wyspy

Co do samochodu na tanim polu:
na 1 droga dojazdowa jest ale pierwsze pole jest malutkie a drugie czynne tylko w pewnych okresach (zawsze spałem na pierwszym)
na 2 - to ładny ogród za domem i nie da się wjechać, ale przed domem jest spore podwórko (dziedziniec otoczony budynkami gospodarczymi)
na 3 - duże pole trawiaste tam chyba można by wjechać, leży trochę dalej od domu wśród pól, ale nie spałem tam tylko je widziałem (myślę że należało by spytać właścicieli)
na 4 - tam na pewno na samo pole nie wjedziecie samochodem ale myślę że można by zostawić przed domem (gospodarstwo z dużą ilością maszyn rolniczych- więc miejsce jest)
na 5 - hmm myślę wjechać można bez problemu nawet na noc (z przodu pola), zaraz naprzeciwko pola duży parking nawet na autobusy (jak ustawicie namiot z przodu pola będziecie widzieć samochód na parkingu )
na 6 - wjechać na chwilę można bo jest tam droga dojazdowa do winnicy, ale pole jest dość wąskie więc chyba na noc nie bardzo (pole jest obok winnicy, a z przodu jest spory parking wysypany żwirem dla klientów winnicy)

Anonimowy
# Napisano: 8 Mar 2010 22:22
Odpowiedz 


Witam,
Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedz. Po takim opisie wiem na czym stoję i na co się przygotować.
I nie chodzi mi o kradzież, a już na pewno kradzież samochodu, chodzi mi o wygodę. Mamy zamiar nocować po kilka dni na jednym polu i dużo wygodniej jest mieć wszystko pod ręką, czyli w samochodzie...wyjść z namiotu, otworzyć auto i mieć koce, pieluchy, jedzonko, ubrania, gary, butle itd, a jak auto zostanie na parkingu to to wszystko muszę do namiotu donieść No, ale jak mus to mus. Pierwszy raz jedziemy z dzieckiem pod namiot, a wypady rowerowe z młodym robiliśmy tylko jednodniowe i trochę mnie ta wyprawa przeraża, a czasy kiedy zabierało się w sakwy niezbędne rzeczy+namiot i jechało gdziekolwiek już minęły. A teraz to mi bardzo zależy, żeby te dwa "światy" pogodzić. Może przesadzam, ale wole dmuchać na zimne i wolę dowiedzieć się jak najwięcej teraz, niż na miejscu się zdziwić. W końcu jak dostaniemy się na wyspę to wrócić do Polski promem będziemy mogli dopiero po tygodniu
Red jeszcze raz bardzo dziękuję i przepraszam, jakoś nie trafiłam na Twoją wypowiedz na forum.
pozdrawiam Monia

ReD
# Napisano: 9 Mar 2010 14:32
Odpowiedz 


Jak podasz e-mali to mogę przesłać zdjęcia z pól (nie wiem czy mam wszystkie ale coś się znajdzie).
Ogólnie od miejsca gdzie można się rozbić do miejsca postoju samochodu nie powinno być więcej niż 50 m.
Ja osobiście wybrałbym pole niedaleko Nexo (jest tam wjazd z drogi i dość duża polana z przodu pola, a później pojechać zobaczyć inne pola) chociaż to koło Ronne jak na pierwszą noc powinno być dobre (a może i na więcej, ale to już zależy kto co lubi).
W Ronne najlepiej wstąpić po dokładne darmowe mapy (jest taka książeczka z dokładnymi mapami, co roku wychodzi nowa wersja i po nazwach ulic znaleźć pola bo na mapce na stronie niektóre są źle zaznaczone) w punkcie informacji turystycznej (w niedzielę nieczynne).

W pisz w wyszukiwarce na forum mój nick to zobaczysz o czym jeszcze pisałem (starałem się oddać moje wrażenia).
Pozdrawiam

ReD
# Napisano: 9 Mar 2010 14:37
Odpowiedz 


Właśnie zobaczyłem na jednym ze zdjęć zakaz wjazdu samochodem na pole koło Nexo

ufo
# Napisano: 9 Mar 2010 21:35
Odpowiedz 


ReD podeslij adminowi to wstawi może w galerii i będzie wtedy dla wszystkich dostepne :_

Bartek
Użytkownik
# Napisano: 9 Mar 2010 22:13
Odpowiedz 


Monia
moj kod to gr678

Anonimowy
# Napisano: 10 Mar 2010 23:02
Odpowiedz 


Witam,
ReD lekcje odrobiłam, poczytałam sobie co masz do powiedzenia i przyznać muszę, że aktywny to Ty na forum jesteś Odpowiedzi masz krótkie i na temat, doradca z Ciebie dobry i wiele informacji na pewno mi się przyda
Mój e-mail to bartmoni@gmail.com chętnie popatrze na fotki.
Tyle pisze się na tym forum o kradzieżach zwłaszcza przez rodaków, a z tym to chyba aż tak żle nie jest. Zdarzało nam się z mężem nocować na "dziko" pod namiotem z rowerami i to w Polsce, przejechaliśmy też kawałek naszego wybrzeża i Kaszuby śpiąc tam gdzie noc nas zastała i jedyne co nam zginęło to pompka do roweru!?! To nic w porównaniu z tym, że w sakwach mieliśmy cały nasz dobytek. No fakt, rowery zawsze zostawialiśmy spięte i na oku, jak nie naszym to przy panu na parkingu, bo to prawda, że okazja czyni złodzieja, ale nie dajmy się zwariować.
pozdrawiam Monia

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej