Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Jeden dzień na Bornholmie
<< . 1 . 2 .
Autor Wiadomość
ert
# Napisano: 4 Gru 2013 11:51
Odpowiedz 


Witam,
wycieczka dla 6-8 osób w maju 2014 na pewno jeden dzień i relacja kołobrzeg-nexo. i teraz pytanie jak u poprzedników.. czy svaneke gudhejm, czy może snogobaek, dueodde i aakiekeby?? Ja optuję za wynajęciem rowerków, ale może lepiej zrobić objazdówkę?? Ktoś może polecic jakąś dobrą knajpkę żeby szarpnąć osławionego śledzika?? jakiego browarka warto spróbować? może mają też jakiś znany i dobry mocniejszy trunek? widzę, że forum ginie śmiercią naturalną, ale liczę na odpowiedź.. pozdro!!

Łukasz
# Napisano: 5 Gru 2013 10:27
Odpowiedz 


1. Proponuję pojechać do Gudhjem, po drodze wiele ciekawych miejsc.
2. W gudjem zjecie dobre jedzenie przy porcie - śledzie, zupy.... fishbar 115 DKK od osoby i jecie ile chcecie i wszystko z zestawu.
3. Na dole wyspy nie ma co zwiedzać, Snogobeak to tylko domki letniskowe, w Dueodde tylko plaża.
4. Wynajem roweru to będzie w Nexo około 65 - 70 DKK za dzień za sztukę.
5. Kupcie zestaw piwa ze Svaneke do domu, około 20 DKK za butelkę (droższe po 30 DKK).
6. Każde duńskie piwo wg mnie smakuje inaczej i lepiej jak polskie - poza tym jakoś po duńskim nie mam kaca, mniej chemii, czy jak?
7. Snaps - taki typowy duński alkohol, czasami ma napis Alkavit, kupcie oryginalny bornholmski, ma 45%.
8. Forum nie ginie!

Rom
# Napisano: 16 Kwi 2014 11:29
Odpowiedz 


1 maja zabieram rodzinę 2+2 na 1-dniowy rejs na Bornholm,. nie wiem czy wykupić wycieczkę czy lepiej zabreać rowery i samemu pozwiedzać? dzeci mają 3 i 5 lat

wicus
Użytkownik
# Napisano: 17 Kwi 2014 20:54
Odpowiedz 


Jak na jeden dzien i z malymi dziecmi to wykupic wycieczke.zdecydowanie.jeszcze zostanie troche czasu aby cos zobaczyc w Nexo.

wicus
Użytkownik
# Napisano: 20 Kwi 2014 15:32
Odpowiedz 


Tylko wiesz o tym ze dzieci musza miec paszport.Zeby nie bylo zaskoczenia.bo czasami wyrywkowo sprawdzaja w Nexo

Zosia
# Napisano: 1 Cze 2014 21:58
Odpowiedz 


Wystarczy dowód osobisty, ale trzeba go mieć, również dla dzieci. Jesteśmy w UE.

wicus
Użytkownik
# Napisano: 2 Cze 2014 08:12
Odpowiedz 


Pani Zosiu zgadzam sie z pania ze wystarczy dowod .bo jestesmy w UE..tylko tak sie sklada, ze bardzo wielu rodzicow nie wyrabia w urzedzie dla malych dzieci tego dokumentu.A jesli jest potrzebny to zostawia to na ostatnia chwile.A tak sie sklada ze wyrobienie paszportu w urzedzie dla dziecka jest szybsze niz dowodu osobistego.
Pozdrawiam.

max
# Napisano: 23 Lip 2014 13:56
Odpowiedz 


Byłam na wyspie w czerwcu, tylko 1 dzień. Oczywiście Jantarem a dalej autokar za 90 zł od osoby z przewodnikiem. Objechaliśmy wyspę, łącznie 190 kilometrów, 4-krotnie zatrzymując się na zwiedzanie (bardzo krótkie) plus wyśmienite lody kupione za polskie złotówki 18 zł jedna sztuka. Jest ogólnie drogo i 1 dzień na wyspie wystarczy, ponieważ nie ma tam specjalnych atrakcji a pojeździć rowerem można wszędzie. Podróż katamaranem dość trudna dla 80% uczestników, czyli za burtą. Zjeść można na statku, obfite, tanie posiłki. Obsługa wpadła w rutynę i nie jest zbyt miła, ale da się wytrzymać. Statek stary, ale chyba bezpieczny? Reasumując warto pojechać.

Anonimowy
# Napisano: 23 Lip 2014 22:12
Odpowiedz 


zalezy kto co lubi.
bedac kilka godzin na Bornholmie praktycznie nic nie zobaczyles .,a atrakcji. jest sporo .
Ja jezdze kilka lat na Bornholm. i zawsze jest cos ciekawego.do obejzenia,wystarczy zjechac z glownych szlakow.
A ze placzesz ze drozyzna .i tak wzglednie miales tanie lody.poszedlbys na obiad. do restauracji. to wtenczas muglbys narzekac na ceny.

Anonimowy
# Napisano: 17 Sier 2017 00:05
Odpowiedz 


Witam! A ha mam prośbę odnośnie porady czy lepiej wybrać się dziećmi autobusem muedzymiastowym do Svaneke czy do Gudhjem? Które miasteczko bardziej malownicze?
Dziękuję i pozdrawiam
Eliza

Magda2000
# Napisano: 17 Sier 2017 08:06
Odpowiedz 


Oba miasteczka są urocze, na pewno w Gudhjem będzie o wiele więcej turystów niż w Svaneke.
W Gudhjem mają pyszne lody, piękny widok na miasto z punktu widokowego. W Svaneke maleńka piaszczysta plaża, manufaktura landrynek i mnóstwo sklepików z drobiazgami.
Może uda się w ciągu wyjazdu zobaczyć oba miejsca?

<< . 1 . 2 .
Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej