Chorwacja kwatery
Powrót do bornholm.modos.pl [strona główna]
Powrót do bornholm.modos.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat | | Wybrane tematy: Promy na Bornholm
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum o Bornholmie / Bornholm / Objazd czy spanie w jednym miejscu?
Autor Wiadomość
xmichal79x
Użytkownik
# Napisano: 20 Lip 2010 22:15 | Edytowany przez: xmichal79x
Odpowiedz 


Witam wszystkich forumowiczów,
niedługo wraz z grupą znajomych będziemy 5 dni na Bornholmie i wstępie planowaliśmy objechać wyspę na wynajętych rowerkach, spanie w namiotach, a więc bagaży trochę będziemy mieli (karimaty, śpiwory, ubrania, namioty) a na forum w sieci trafiłem na takie wypowiedzi:
Pamiętaj, że wyspa ma niewiele ponad 100 km obwodu a największa odległość "po przekątnej" to ok. 40 km. A nie trzeba codziennie zwijać namiotu i tobołów, że o wątpliwej przyjemności jazdy z takim ekwipunkiem nie wspomnę.

Masz racje,w zeszłym roku popełniliśmy taki błąd: (targaliśmy te cholerne toboły po całej wyspie,rowery z górki nabierały prędkości zbliżonych do świetlnych, pod górkę wciągaliśmy je na linkach... tragedia... trzeba było się rozkraczyć na samym środku wyspy i jeździć z samym bidonem... przecież tam i tak nikt tego wszystkiego nie ruszy... pozdrawiam, miłych wrażeń!


i tu moje pytanie, lepiej objeżdżać wyspę, czy jednak spać w jednym miejscu (może coś polecicie?) i robić z niego wypady?
bo faktycznie wyspa nie wydaje się duża.

z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi

PS i czy faktycznie jest tam tak bezpiecznie, ze można zostawić na campingu namioty z całym sprzętem (butle, palniki, śpiwory itp?)

Anonimowy
# Napisano: 23 Lip 2010 17:46
Odpowiedz 


Przede wszystkim zależy do od kondycji fizycznej osób, z którym się jedzie. Dla niektórych 10 kilometrów to bardzo dużo dla innych nie. Wydaje mi się, że warto przedyskutować tę sprawę ze znajomymi. Wraz ze znajomymi stacjonowaliśmy na campingu w Nexo. W ciągu 8 dni robiliśmy sobie rozmaite wyprawy, codziennie gdzieś indziej i obeszło się bez przeprowadzek. Ostatniego dnia zjechaliśmy sobie z Nexo do Svaneke potem wzdłuż wybrzeża do Gudhejm, Alling, zobaczyć ruiny Zamku, wróciliśmy przez Hasle, Ronne i Akirkeby z powrotem do Nexo. Naprawdę fajna wycieczka i nie pędziliśmy z jęzorem na wierzchu tylko zwiedzaliśmy sobie po drodze Gudhejm, Allinge, ruiny zamku (poprzednie miejscowości zwiedziliśmy sobie wcześniej). Pojechaliśmy bez jakiegoś szczegółowego planu a zobaczyliśmy naprawdę bardzo dużo rzeczy bez przeprowadzek po wyspie.

lemozloc
Użytkownik
# Napisano: 24 Lip 2010 10:54
Odpowiedz 


Zależy co kto lubi. My wybieramy się w tym roku 3 raz na wyspę i zawsze w miejsce stacjonarne (chociać za każdym razem inne) - wygodna kwatera, we wszystkich kierunkach niedługie wycieczki rowerowe ( zawsze zabieramy własne rowery), ciepła kąpiel i kolacja na wieczór, nie traci się czasu na logistykę.

Anonimowy
# Napisano: 3 Sier 2010 10:09
Odpowiedz 


Czy warto mieszkac w jednym miejscu jadac na 5-6dni?(raczej 5)?

Nie mamy sakw,itp,a faktycznie z bagazami sie przemieszczac moze byc ciezko.

Piotr
Użytkownik
# Napisano: 3 Sier 2010 11:45
Odpowiedz 


Moim zdaniem warto. W pewnym stopniu zależy to od miejsca, ale na wyspie jest tak wiele miejsc przyjaznych zmysłom...

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawią się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości. Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2018 www.bornholm.modos.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej