Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Likwidacja połączenia ze Świnoujścia (?)
. 1 . 2 . >>
Autor Wiadomość
TomDK
Użytkownik
# Napisano: 21 Gru 2010 09:28
Odpowiedz 


Nie wiem na ile jest to pewne, ale wczoraj bornholmskie gazety i strony newsowe rozpisywały sie, że Polferries likwiduje połączenie Swinoujście-Rønne...

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 21 Gru 2010 19:39 | Edytowany przez: AdminForum
Odpowiedz 


Nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu, faktycznie na Bornholmie taka informacja już się pojawiła... Będziemy zaraz informowali jak tylko pojawi się oficjalny komunikat na Polskę.

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

Bolek
# Napisano: 22 Gru 2010 10:13
Odpowiedz 


Wiem, że to kwestie biznesowe, ale mam wrażenie iż mamy doczynienia z "dziadowskim państwem". Przestaje ono pełnić rolę stymulajacą i likwiduje się połączenia kolejowe, komunikacja samochodową schodzi w istotnej cześci na busy, podobnie z opieką lekarską.

fernard
# Napisano: 22 Gru 2010 17:56
Odpowiedz 


Może to kwestie finansowe, możliwe że strategia firmy. Trudno wszystko sprowadzać do tego co dzieje się obecnie w kolejnictwie i na drogach. Jest źle a będzie jeszcze gorzej... sól się kończy

Teddyboy
Użytkownik
# Napisano: 22 Gru 2010 19:28
Odpowiedz 


bylismy,jestesmy, bedziemy a Polska od morza odepchnac sie nie da!

bylin
# Napisano: 22 Gru 2010 21:19
Odpowiedz 


Oj niestety można sprowadzać. Panstwo przez ostatnich kilka lat wyrzeka się po kolei swojej roli. Jedni to nazywaja liberalizmem, a ja burdelem. "Dziadowskie" - znajduje tu uszasadnienie.

ToMon
Użytkownik
# Napisano: 3 Sty 2011 11:54
Odpowiedz 


Witam w Nowym Roku miłośników Bornholmu i życzę pomyślności. Przezornie zarezerwowałam już bilet na sierpień Sassnitz-Rønne / Rønne-Sassnitz . W zeszłym roku płynęłam z mężem Pomeranią, na ten rok też był taki plan, ale padł. Tak na marginesie - jest styczeń a ja nie mogę doczekać się sierpnia .

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 10 Sty 2011 11:39 | Edytowany przez: AdminForum
Odpowiedz 


Oficjalnie już wiadomo, że połączenia ze Świnoujścia nie będzie w tym roku. Przez co nie będzie możliwy rejs z samochodem z Polski.

Rejs z samochodem na Bornholm możliwy będzie z niemieckiego portu w Sassnitz - Rezerwacja

W sezonie letnim konieczna wcześniejsza rezerwacja. Połączenie jest bardzo popularne m.in. wśród Niemców, Duńczyków oraz Polaków.

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

Anonimowy
# Napisano: 10 Sty 2011 14:32
Odpowiedz 


Pomerania ma byc sprzedana. Zlikwidowano tez bezpośrednie połaczenie z Kopenhagą, które ten prom obsługiwał.

Aga13
Użytkownik
# Napisano: 11 Sty 2011 10:08
Odpowiedz 


Wiadomość smutna.

A jak jest z rezerwacją biletów z Sassnitz? Są takie promocje jak były u nas na wiosnę, że można było kupić bilety za pół ceny? Jest problem kupić bilet np.: w lipcu, tydzień przed rejsem?

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 11 Sty 2011 13:41
Odpowiedz 


Aga13
Przewoźnik promocji nie przewiduje. Jak wspomniałem wcześniej, jest to na tyle popularne połączenie, że nie musi być dodatkowo wspierane promocjami.

W sezonie zdarza się, że biletów brakuje, szczególnie na samochody.

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

szy
Użytkownik
# Napisano: 3 Lut 2011 04:39 | Edytowany przez: szy
Odpowiedz 


Może dla wielu będzie to mobilizacja, by na Bornholm dotrzeć
tylko z rowerem. Małe kilkaset złotych mniej za paliwo,
do tego sporo mniej za bilet na połączenie z Darłowa
czy Kołobrzegu. I już mamy niebanalną sumę, którą można
przeznaczyć na lepszą kwaterę.

Nie ma tego złego... :]

Pozdrowienia,
Szy.

Anonimowy
# Napisano: 4 Lut 2011 12:13
Odpowiedz 


...szy- masz rację! ale co maja zrobić Ci którzy jadą tam co roku na 2 tg. - 2 osoby dorosłe i 2 dzieci? A na dodatek mieszkają w Lublinie.
Nie dość że 200 km dalej to jeszcze prawie 2 razy tyle trzeba zapłacić za bilet z tego Sassnitz.
Cóż w 2011 roku pojadą głownie młodzi na rowerach...ech

Anonimowy
# Napisano: 4 Lut 2011 19:45
Odpowiedz 


moim zdaniem bardzo zla decyzja. i zgadzam sie z anonimowym, decyzja ktora "oddala" Polske od Bornholmu - nie kazdy moze rowerem i nie kazdy moze z Niemiec.

szy
Użytkownik
# Napisano: 5 Lut 2011 09:36
Odpowiedz 


@Anonimowy#1:

Napisał(a): Anonimowy
ale co maja zrobić Ci którzy jadą tam co roku na 2 tg. - 2 osoby dorosłe i 2 dzieci?

Jak to co - wsiąść na rower i jechać. Oszczędności związane
z jazdą do Darłówka zamiast do Sassnitz i rejsem tańszym
statkiem może nawet pozwolą kupić nowy rower do rodzinnego
'garażu'.

Co ma przeszkadzać wyjazdowi rowerowemu? Te dzieci,
czy ci dorośli?


@Anonimowy#2:

Napisał(a): Anonimowy
nie kazdy moze rowerem

Właśnie, w Polsce dwóch na trzech 'nie może' z rowerem,
a na Bornholmie wszyscy mogą... Może skoro jesteście tak
wyspą zafascynowani, to też zwyczaje wyspiarzy spróbujecie
we własnym życiu wdrożyć, a nie tylko robić im zdjęcia? :]

Naprawdę wiele nie trzeba wysiłku, by zostawić auto
w Darłówku, zapakować się na statek z rowerami i bagażami,
rozłożyć na niedalekim kempingu i kwaterze i... odpoczywać.

:]

Szy.

PS. Przy okazji: skoro na rejestrację szkoda Wam czasu, to
może chociaż imieniem się podpiszecie? :] 'Anonimowi'? :]

Anonimowy
# Napisano: 5 Lut 2011 11:43
Odpowiedz 


szkoda czasu ale na dyskusje ze zlikwidowano regularne polaczenie promowe PL - Bornholm i udowadniac sobie ze jest fajnie ze zlikwidowali,
bo teraz bedzie taniej i weselej. niech sie Szwedzi Niemcy i Dunczycy męczą na tych ich promach.

Anonimowy
# Napisano: 5 Lut 2011 18:41
Odpowiedz 


Zalogowany...szy! (też bezimienny)
Nie każdy ma takie podejście do życia oraz warunki na to by ot tak tarabanić się na ten bądź co bądź "prom żygownik". Wyobraź sobie ...szy np. Niemca z Dortmundu lub Szweda ze Sztokholmu żeby tak z 4 osobową rodziną tarabanili się na Bornholm z rowerkami i plecaczkami...
Cóż widziałem tam i takich ale zazwyczaj przyjeżdżali na tydzień i nie mieli problemów aby żywic się w restauracjach. Oni korzystają ze wszystkich udogodnień bo maja lepsze od nas na to warunki. My jeszcze nie. Dlatego jadąc na Bornholm ja mam zapakowane auto po brzegi a dzieci (5 i 9 lat) mają w nim większy komfort podróży. Szkoda gadać, ale Pomerania zapakowana była ciasno autami i komu to przeszkadzało Nawet w 1998 r. (mój pierwszy wyjazd tam) opłacało sie utrzymywać to połączenie! Z roku na rok zainteresowanie i atrakcyjność wyspy wśród Polaków rośnie! Może komuś zależy aby tak nie było... Szkoda bo właśnie wybrałem alternatywę - taniej na morzem Śródziemnym w całym tym ich... all
Na pewno tęsknic tam będziemy za Bornholmska atmosferą

Pozdrawiam Grzesiek

Anonimowy
# Napisano: 9 Lut 2011 21:42
Odpowiedz 


no zalogowany pod duzo mowiacym nickiem "Szy", cos nam zamilkl ....

masz racje Grzes, nad Morze Srodziemne paradoksalnie łatwiej sie dostac i w pewnym sensie blizej...
dziwi mnie ze tzw"Szy" tak trudno zrozumiec ze majac np małe dzieci, i łatwiej i bezpieczniej podrozuje sie samochodem.wysiadasz w Nexo ze statku z wozkiem, walizkami, mlekiem w butelce i kombinujesz co tu robic dalej. w pojedynke no problem ale z malym dzieckiem czy dwoma sytuacja juz robi sie mniej ciekawa. Ale co tam coco jumbo i do przodu prawda ?

Witold

szy
Użytkownik
# Napisano: 10 Lut 2011 00:49 | Edytowany przez: szy
Odpowiedz 


No proszę, i już mamy i Witolda, i Grzegorza - witam, Panowie,
dzięki za pozytywną reakcję

Jeśli w moim poście było to zbyt trudne to wychwycenia to
podpowiem, że brakowało po prostu jakiegokolwiek podpisu
pod Waszymi postami, by móc czymkolwiek się do nich odnosić.

Przytyki do mojego podpisu, wywodzącego się i tak z imienia
(czego wydedukowanie też widzę że jest problemem? :>),
co więcej - które po poprzednim sezonie i tak tu padło wraz
z odnośnikiem do mojej strony, są imho zbędne :]

... ale - co kto lubi, nie? ;>

* * *

Na Bornholm z dzieckiem autem - rzeczywiście, na pewno jest
łatwiej i oczywiście można Was zrozumieć. Ale dlaczego też
zamiast narzekać nie zagłosujecie 'nogami' odwracając się
na pięcie i nie poszukacie innej wakacyjnej lokalizacji?

Nie chcą Was likwidując prom - idźcie gdzie indziej. Proste.
Zresztą... wyspa jest mocno przereklamowana, umiarkowanie
ciekawa i... nudna, gdy siedzieć na niej więcej niż 3-5 dni.
Naturalnie - naszym bardzo skromnym zdaniem :]

Najlepszości ,
Szy.

Magda30
# Napisano: 10 Lut 2011 08:15
Odpowiedz 


Napisał(a): szy
Nie chcą Was likwidując prom - idźcie gdzie indziej. Proste.
Zresztą... wyspa jest mocno przereklamowana, umiarkowanie
ciekawa i... nudna, gdy siedzieć na niej więcej niż 3-5 dni.


Prowokator

Co do promu to połączenie z Sassnitz jest o wiele wygodniejsze od zawieszonego połączenia ze Świnoujścia. Prom płynie o 2 godziny krócej a dojazd do Niemiec nie jest wielkim problemem...

Anonimowy
# Napisano: 10 Lut 2011 12:19
Odpowiedz 


Magdo30 - dojazd do Sassnitz i jest i nie jest problemem . dla mnie akurat nie jest i rzeczywiscie to polaczenie Sassnitz - Ronne jest ok.
niestety ale prom to tez wizytowka kraju, a jesli go nie ma a przyplywaja male "statecki" to nie wyglada to za profesjonalnie.

Szy- sorry ale pozwol zebym sam decydowal gdzie spedze wakacje, i likwidacja promu nie jest dla mnie jednoznaczna z tym ze mnie tam "nie chca". Poza tym nie lubie jak ktos pisze sam a uzywa formy "my" / cytuje - naszym bardzo skromnym zdaniem :]/

Witold

szy
Użytkownik
# Napisano: 10 Lut 2011 12:28
Odpowiedz 


Napisał(a): Magda30
Prowokator


)), wcale nie. Naprawdę tak sądzę. Nie chciałbym jechać drugi
raz. Wszystko co nas interesowało zobaczyliśmy i mało co nas
specjalnie zafascynowało.

A, nie jedliśmy lodów w Snogebaek, żałuję :/

Fajnie było, polecam kto nie był, bo jest rzeczywiście dość
specyficznie. Ale żeby jechać tam ponownie? Imho nie warto.

Pozdrowienia, wracam do wypatrywania śniegu w prognozach.

I zapraszam na biegówki i rowery w Góry Stołowe. Gwarantuję,
że u nas nikt Wam promu nie zlikwiduje... :]

Szy.

Anonimowy
# Napisano: 10 Lut 2011 14:14
Odpowiedz 


stronka bardzo fajna zwlaszcza zdjecia / widoki i pewna urocza towarzyszka wyjazdu no no gratuluje

Witold

Anonimowy
# Napisano: 11 Lut 2011 21:27
Odpowiedz 


Witam
Teraz przypomniało mi się że w 1998 roku równolegle ale w inny dzień trasę Świnoujskie -Ronne obsługiwał jakiś duński prom.!???
Potem się wycofali. No więc jeżeli Polferriesowi nie uda się kopić/wydzierżawić nowego promu to może na ta trasę wejdzie jakiś armator z ...Danii?
Jeszcze kila lat temu poważnie myślano o uruchomieniu połączenia promem samochodowym pomiędzy Kołobrzegiem a Nexo...i nic
Więc chyba jest POTRZEBA i CHĘTNYCH NIE UBYWA

Pytanie do Szy i nie tylko: Gdzie można tak bezpiecznie z dziećmi spędzić rowerowe wakacje jak na Bornholmie?

Pozdrawiam Grzesiek

szy
Użytkownik
# Napisano: 12 Lut 2011 09:39
Odpowiedz 


Może inspirować się podróżami Remika?

Szy.

TomDK
Użytkownik
# Napisano: 12 Lut 2011 13:09
Odpowiedz 


Bornholmerfærgen sprzedał w zeszłym roku jeden ze swoich promów (Dueodde), ale w lipcu flota wzbogaci się o największy katamaran na świecie (*), który będzie pływał na trasie Rønne-Ystad. Tak więc kto wie, może zdecydują się na kursowanie do Świnoujścia...

Nexø "pracuje" nad połączeniem samochodowym z Polską, nawet jakieś pieniądze na to dostali, ale droga chyba jeszcze długa...

Pozdrowienia
Tomasz

(*) prom został już zwodowany w stoczni w Australii i nazywa się jeszcze Leonora Christina, ale okazło się, że to "zdrajczyni" była i właśnie jest konkurs na nową nazwę

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 18 Lut 2011 11:03 | Edytowany przez: AdminForum
Odpowiedz 


Połączenie Świnoujście - Ronne via Ystad

Szczegóły i rezerwacja pod adresem - https://bornholm-ok.pl/swinoujscie-ronne-rezerwacja-biletow.html

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

Anonimowy
# Napisano: 2 Mar 2011 07:47
Odpowiedz 


W dniu 01.02.2011 został sprzedany statek m/s Pomerania, którego właścicielem była Polska Żegluga Bałtycka S.A. Statek obsługiwał linię Świnoujście – Kopenhaga (również Świnoujście - Ronne ) operowaną przez Polską Żeglugę Bałtycką SA, Polferries. Nowym właścicielem statku jest armator Blue Line International.

M/s Pomerania będzie pływała pod banderą panamską i nosiła piękną nazwę m/s Dalmadia (Dalmacja) i obsługiwała linię Split - Ancona we Włoszech.

M/s Pomerania to już drugi prom zakupiony przez armatora Blue Line international Inc. od PŻB SA. Pierwsza sprzedaż oraz przekazanie statku m/s Wilanów miało miejsce w roku 1997. Statek m/s Wilanów pływał w barwach Blue Line Int. pod nazwą Split 1700 do grudnia 2010.

Polska Żegluga Bałtycka SA Polferries oferuje teraz możliwość podróży do stolicy Danii w codziennych rejsach promem m/s Wawel via Ystad. Oferta Polferries daje możliwość przeprawy do Kopenhagi aż 7 razy w tygodniu w atrakcyjnej cenie. Bilet ze Świnoujścia do Kopenhagi oraz z Kopenhagi do Świnoujścia gwarantuje bezpłatny przejazd przez most Öresund, zarówno dla pasażerów pieszych, jak i zmotoryzowanych.

bylin
# Napisano: 2 Mar 2011 23:01
Odpowiedz 


Piękne było to jak Pomerania przypływała późnym wieczoren do Polski i czekała mnie jazda po nocy samochodem lub poszukiwanie hotelu. A byłem zmęczony. A tu możzliowoścsc noclegu w kabinie, w porcie. Choć agregaty dudniły cała noc, było super. Szkoda Pomerani.

Anonimowy
# Napisano: 4 Mar 2011 14:21
Odpowiedz 


Jest połączenie ze Świnoujścia!!! Oferta dość ciekawa bo zawiera przejazd w obie strony za ok. 360 zł jeśli się wraca w ciągu 2 tygodni, właśnie zrobiłam rezerwację. To jest oferta zintegrowana bilet na prom nocny ze Świnoujścia + kabina do Ystad i katamaran z Ystad do Ronne i katamaran zabiera też samochody. Z tym że noclegi na Bornholmie już we własnym zakresie ale z tym już nie ma problemu. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów Ania z Chrzanowa

c.d. Prom jest z kabiną w obie strony i bilet na katamaran też

. 1 . 2 . >>
Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej