Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Amatorski wyjazd na Bornholm
. 1 . 2 . >>
Autor Wiadomość
MagdaM
# Napisano: 9 Sty 2011 16:29
Odpowiedz 


Witam,

planuję wyjazd na rowery (amatorzy) w babskiej grupie na Bornholm w czerwcu. Ponieważ byłaby to pierwsza wyprawa na wyspę a apetyt jest ogromny, bardzo proszę o informacje z jakich tras najlepiej skorzystać żeby w ciągu czterodniowego pobytu zobaczyć jak najwięcej ale też mieć czas na kąpiel w pięknych miejscach, zjeść pyszne rybki i zrelaksować się.

Czy brać ze sobą rowery (będziemy jechać z Krakowa) czy lepiej wynająć na miejscu, czy zwiedzać i sypiać w namiocie na trasie czy też zrobić bazę wypadową w jednym miejscu i codziennie do niej wracać na nocleg? Będę wdzięczna za informacje.

pozdrawiam Magda

Anonimowy
# Napisano: 9 Sty 2011 17:58
Odpowiedz 


majlepiej jeszcze kupcie mi bilety na prom i zarezerwujcie noclegi....
na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedzi na forum.

Sylwi
# Napisano: 10 Sty 2011 20:42
Odpowiedz 


Spokojnie poprzeglądaj wpisy ludzi na forum, poprzeglądaj sobie artykuły na stronie. Naprawdę najlepsza strona w sieci, bez problemu wszystko zaplanujesz jak należy. Małymi krokami, nie nerwowo i nie wszystko naraz Sylwi

magdanm
Użytkownik
# Napisano: 11 Sty 2011 22:09
Odpowiedz 


dopiero co się zalogowałam i jak przeczytałam komentarz anonimowego to tylko sie upewniam ze zyje w kraju ludzi mało uprzejmych o życzliwości i serdeczności już nie wspomnę . Sylwi dziękuję za wskazówkę.

Anonimowy
# Napisano: 12 Sty 2011 17:19
Odpowiedz 


po prostu, nie wypada zadawac pytan ogolnych na forum ktore juz "samo w sobie" jest kopalnia wiedzy, wystarczy schylic sie po łopate.
zycze sukcesow i udanego pobytu na Bornholmie calej babskiej grupie- pomysl wyjazdu na Bornholm z pewnoscia znakomity.
moja uwaga moze dosc obcesowa, miala na celu tylko naprowadzenie Pani gdzie nalezy kopać

Sylwi
# Napisano: 14 Sty 2011 14:02
Odpowiedz 


Anoni lepiej pomagać niż szkalować, nawet jeśli ma to jakieś uzasadnienie Magda jak sobie ustalisz zakres wyjazdu i będziesz miała pytania to pisz, postaram się pomóc w miarę moich możliwości Sylwi

Anonimowy
# Napisano: 22 Sty 2011 15:31
Odpowiedz 


faktycznie anonimowy brzydko postąpił.

Anonimowy
# Napisano: 23 Sty 2011 18:05
Odpowiedz 


tak, ale wszyscy inni odpowiedzieli na zadanie pytanie wyczerpujaco.

Sylwi
# Napisano: 25 Sty 2011 09:20
Odpowiedz 


Lepiej nie pisać NIC, niż wypisywać ironiczne treści. Anoni po co prowadzisz dalej tak bezsensowną dyskusję? Wskazówki zostały udzielone pytającej, jeżeli będzie taka potrzeba z pewnością Magda zapyta na forum licząc na konkretne i rzetelne odpowiedzi a nie docinki ze strony przytłumionych, Anonimów Sylwi

Anonimowy
# Napisano: 25 Sty 2011 10:23
Odpowiedz 


sorry ale nie kazdy Anonim to ten sam Anonim.
ja go tez nie pochwalam, ale nikt w sumie nic nie wpisal konstruktywnego - zrob to i to jedz tam i tam, poza pitu pitu - napisz pomoge.

mostofan1
# Napisano: 26 Sty 2011 16:24
Odpowiedz 


Do Magdy M---gdybys miala jakie kolwiek pytania sluze pomoca a co do anonimowych ignoruj ich bo przeciez kazdy z nas zaczynal i byl w takiej samej sytuacji jak ty luze pomoca

MARCO
# Napisano: 5 Lut 2011 22:46
Odpowiedz 


Magdo M
Jeżeli z Krakowa do Kołobrzegu ( domyślam się, że stamtąd płyniecie) PKP podczepia wagon do przewozu rowerów- to warto brać swoje.
Ja tak zawsze robię.
Pozdrawiam Marco


mostofan1
# Napisano: 7 Lut 2011 20:48
Odpowiedz 


Do MARCOoj ty entuzjasto polskich kolei! ja bylem rok temu i nabralem sie a oznakowanie PKP co do wagonu do przewozu rowerow.hahahaah oto POLSKA tylko albo prwaie zawsze na papierze sa te wagony ale..... jest taki przepis ktory mowi ze, w pierwszym i ostatnim wagonie w pierwszych i ostatnich drzwiach musza ci pozwolic wiezc rowery.Wiec warto z przygodami ale zawsze swoj to swoj-pozdrawiam!

lesur
# Napisano: 9 Lut 2011 11:20
Odpowiedz 


Planujemy 5 -dniową wyprawę rowerową na Bornholm (ok. 10 osób) w pierwszej połowie września 2011r
Mam następujące pytania:
1. czy o tej porze Bałtyk jest bardziej niespokojny niż w sierpniu?
2. czy będą czynne jeszcze tanie pola namiotowe?
3. czy jest możliwość negocjacji cen dla takiej grupy zarówno na Jantarze jak i na polu namiotowym?
4. czy w tym czasie znacząco zmniejsza się ilość turystów na wyspie?
5. jaka jest różnica między opłatą na tanim polu namiotowym a rozbiciem namiotu na kempingu?
Pozdrawiam

mostofan1
# Napisano: 9 Lut 2011 11:36
Odpowiedz 


do LESUR-bylem w 2010 w pierwszej polowie sierpnia nie wiem czy sa czynne tzw.tanie pla nam. ale nie wiem po co sie w nie ladowac sa nie wiele tansze od kampingu a te sa wspaniale doposazone, jadac we wrzesniu moga byc zimne noce a na tanich polach nie wykapiesz sie w cieplej wodzie, nie wysuszysz mokrego ubrania, wiec ja nie ryzykowal bym taniego pola.NA KAMPINGACH masz doposazone kuchnie.No i paszport kamingowy wyniesie was taniej-jest wazny dla 10 osob(cenaok100koron)obowiazkowy. Co do cen za prom,, wiem ze grupowe wyjazdy promem z Kolobrzegu ceny mozna negocjowac.Aco do ilosci turystow...wszystko zalezy od pogody ale sadze,ze nie zadepczecie sie hahahaah

jantarka
Użytkownik
# Napisano: 9 Lut 2011 11:53
Odpowiedz 


To ja się dołączę do pytania o tanie pole namiotowe: czy są czynne już w maju?

lesur
# Napisano: 10 Lut 2011 00:48
Odpowiedz 


do MOSTOFAN1 - dzięki za informacje.
Wiem, że na tanich polach namiotowych opłata od osoby wynosi ok. 20 - 40 dkk ( za rower i namiot podobno nie biorą opłat), ale nigdzie nie mogę znaleźć ile kosztuje alternatywa na kempingu.

lesur
# Napisano: 10 Lut 2011 00:51
Odpowiedz 


do MOSTOFAN1 - dzięki za informacje.
Wiem, że na tanich polach namiotowych opłata od osoby wynosi ok. 20 - 40 dkk ( za rower i namiot podobno nie biorą opłat), ale nigdzie nie mogę znaleźć ile kosztuje alternatywa na kempingu.

mostofan1
# Napisano: 10 Lut 2011 10:30
Odpowiedz 


do Lesur- piszesz ,ze cena tzw.taniego pola namiotowego wynosi20-40dkk,moze i tak jest ale co dostajesz w zamian?!NIC jedynie miejsce na rozbicie namiotu, moze?kranik z zimna woda no i kibelek w krzakach.Kamping jest nie wiele drozszy to jest srednio ok 70-80 dkk fakt jest to drozsze ale jestes w normalnych warunkach ja bym osobiscie odradzal pobytu na tanich! koszt najdrozszego w przeliczeniu na 1 osobe to 40 zl porownywalnuy do polskich.A przeciez jadac na wakacje to masz za,miar odpoczac-prawda?

lesur
# Napisano: 10 Lut 2011 11:08
Odpowiedz 


do MOSTOFAN 1 - trudno odmówić Ci racji co do różnicy komfortu. Gdybym jechał sam lub tylko z bliską osobą, to pewnie bym zrobił tak jak radzisz, ale jadę z grupą, która jest ukierunkowana na oszczędne gospodarowanie finansami. Poza tym jesteśmy osobami wprawionymi do trudów podróżowania i parę dni w takich warunkach, to naprawdę żaden problem, tym bardziej, że jak przeczytałem w opisie tych pól wiele z nich posiada toalety, stoły a nawet dostęp do natrysków. Nastawieni jesteśmy na aktywne zwiedzanie (niezależnie od pogody), co zakłada, że na polu będziemy tylko spać. Mycie w zimnej wodzie latem ma swój urok Zresztą i tak weryfikacja planów dokona się na miejscu. Teraz zbieram maksymalną ilość informacji aby nie być zaskoczonym.
Pozdrawiam

mostofan1
# Napisano: 10 Lut 2011 20:22
Odpowiedz 


do Lesur.........ojjjjjjjjjj zycze powodzenia tylko tyle moge zrobic............ jak by co to pisz

Anonimowy
# Napisano: 11 Lut 2011 14:40
Odpowiedz 


Link do kempingów na Bornholmie, różnica w cenie jest rzeczywiście znacząca.
polecam tanie pole nr 1, to chyba jedyne pole, na którym podczas deszczu nie trzeba siedzieć w namiocie (jest mała salka gdzie jest czajnik i stoły, wchodzi sie z boku domu - sa tam tez prysznice - więc nawet się z gospodarzami nie widzisz).

jeśli chodzi o to czy są czynne we wrześniu to najlepiej do nich zadzwonić ... numery tu

Anonimowy
# Napisano: 11 Mar 2011 20:58
Odpowiedz 


uwaga katamaran jantar płynie tylko w dobrą pogodę jak jest sztorm to nie płynie i wtedy czekasz 24 h na następny rejs
inne przygody np chory na pokładzie powoduje powrót do portu ja zostałem na wyspie własnie z tego powodu jeden dzień ponad plan bez pieniędzy i miejsca do spania

uwaga ! pobyt na campingach jest wspaniały warto wynająć duży namiot w kilku , własny namiot tylko bardzo dobry bo jak pada a pada często przeważnie w nocy to leje jak z cebra i wszystko przecieka woda stoi nawet 10 cm nad gruntem .
inne sprawy to bajka np kaucja za puszki po piwie - warto zbierać i oddawać w automatach, piękne trasy rowerowe , drogie jedzenie , i brak złodziei sam zostawiałem drogi rower z całym ekwipunkiem + gps na kierownicy przy płocie bez zapięcia i szedłem pieszo na kilka godzin zwiedzać okolice.

Uwaga jeszcze jedna ale bardzo ważna: katamaran jantar zabiera na pokład rowery gołe / wszystkie sakwy muszą być zdjęte / nawet te puste
obsługa upycha te rowery gdzie się da. Na pokładzie jest ścisk , piwo drogie a jak kupisz sobie coś do jedzenia to trzymasz to w garści i szamiesz na stojąco.Generalnie ten rejs to porażka .

jak już szczęśliwie dopłyniesz na wyspę to pamiętaj rower ma pierwszeństwo nawet na prostej drodze żaden Duńczyk nie przetnie kolumny rowerów nawet porozrywanej. Korony wybieraj w bankomatach - karta Visa. wymiana EURO na korony nie opłacalna - wysoka prowizja,
kantorów brak- tylko banki. Piwo ELEPHANT najlepsze.

Anonimowy
# Napisano: 12 Mar 2011 08:00
Odpowiedz 


Duńczyk nie przetnie kolumny,ale Polak tak. Zawsze trzeba uważac.

tina
# Napisano: 13 Mar 2011 13:33
Odpowiedz 


Witam,
Chciałabym uzyskać inforamcję na temat wyprawy na Bornholm
Planujemy wyjazd na 1, 2 dni z Kołobrzegu, bo niestety w kwietniu nie ma rejsów z Zatoki Gadańskiej, chyba że o czymś nie wiem....
Może wiecie coś o rejsach z Gdańska?
Czy warto w tym terminie obejrzeć wyspę ,czy pogoda nie sprawi nam figla

do tiny
# Napisano: 16 Mar 2011 21:40
Odpowiedz 


tina
Kolejny raz się powtórzę - poczytaj forum a wszystko na nim znajdziesz

Anonimowy
# Napisano: 14 Kwi 2011 13:23
Odpowiedz 


Właśnie dzięki takim głupimi odpowiedziami trudno coś znaleźć.

aququ
# Napisano: 14 Kwi 2011 15:07
Odpowiedz 


Kto płynie katamaranem 17 kwietnia?

pa84ci
Użytkownik
# Napisano: 7 Maj 2011 15:51
Odpowiedz 


Hej,
Właśnie zdobyłem bilety na prom na 20. czerwca z Sassnitz (dojazd rowerem). Czy ktoś się wybiera w tym czasie na Bornholm?
Pozdrawiam
Paweł

mick78
Użytkownik
# Napisano: 8 Maj 2011 10:39
Odpowiedz 


Hej, Paweł (pa84ci), ja juz mam ekipę na 29 maja, i 1-2 msca wolne, moze dołączysz.. napisz maila do mnie. Pozdrawiam Michał

. 1 . 2 . >>
Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej