Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Lady Assa sprzedana
Autor Wiadomość
TomekL
# Napisano: 23 Mar 2011 21:11
Odpowiedz 


Niestety w kilka tygodni po POMERANII ubyła nam kolejna rasowa jednostka obsługująca trasę do Rone. Tydzień temu LADY ASSA już jako FAIR LADY opuściła Polskę i wróciła do pierwszego właściciela w Niemczech. Niestety rejsy z Darłowa / czw. pt. i sob / odbywać sie będą na podobnym do kołobrzeskiego katamaranie - rzygadle, który ze względu na stosunkowo rygorystyczne ograniczenia żeglugowe nigdy nie gwarantuje, że wypłynie , dopłynie, zawróci albo nie... Szkoda tej uroczej "damy", która nawet w sztormowej pogodzie tak miło kręciła pupą, że pasażerowie czuli się bezpiecznie i komfortowo !

Anonimowy
# Napisano: 24 Mar 2011 21:41
Odpowiedz 


Lady Assa kursowala do Nexo i szkoda rzeczywiscie ze Zegluga Gdanska pozbyla sie tego statku. Mial dosc zgrabna sylwetke i byl takim "prawie promem". Katamarany to porazka totalna. Ale jak juz wczesniej wesoły Szy przekonywał przy okazji likwidacji promu ze nic sie nie stało Polacy i jezdzijcie sobie gdzie indziej. w przypadku likwidacji LadyAssa uwazam jednak ze stało sie, ale rzeczywiscie trzeba bedzie jezdzic gdzie indziej

TomekL
# Napisano: 26 Mar 2011 13:58
Odpowiedz 


Oj ! Chyba trochę przesadzasz ! Rzeczywiście szkoda, że armatorzy pozbyli się najbardziej - nazwijmy to - luksusowych jednostek, ale to nie powód żeby zmieniać trasy wakacyjnych wypraw. Wręcz przeciwnie. Teraz podróżując na Bornholm będzie okazja pozwiedzać Rugię, albo w innej opcji Szwecję. Mam nawet taki plan, który polecam zmotoryzowanym, albo wytrawnym rowerzystom. Z Gdyni do Karlskrony. Z Karlskrony kilkadziesiąt kilometrów do Kalmaru, a tam fantastyczna przeprawa czterokilometrowym mostem łączącym ląd z wyspą OLAND. Zwiedzanie urokliwej, bardzo kameralnej wyspy / byłem, polecam /. Jako ciekawostka - jadąc na północ, dojedziecie do Borgholmu !
OK! Zaliczone i wracamy. Około 200km do Ystad . Dla bardziej ciekawskich proponuję jeszcze jedną wycieczkę. W Solvesborgu zjeżdżamy ok 20 kilometrów na wschód do małej osady rybackiej Nogersund. Tu kilka razy dziennie wypływa niewielki stateczek na wyspę HANO. Dwudziestominutowy rejs przenosi nas w kompletnie inny świat. To chyba jedyne miejsce na świecie, gdzie czterdziestoosobowa osada odgrodzona jest siatkowym płotem od reszty wyspy, po której spacerują stada danieli, a domostw zamiast psów strzegą gęsi. Jest szansa na nocleg w jedynym na wyspie schronisku. Hano tak jak Bornholm - jak raz zobaczysz, będziesz chciał wracać jak najczęściej.
I tym sposobem nie zważając na brak Pomeranii i Lady Assa w trakcie jednego wyjazdu jest szansa zobaczyć nie dwie, a pięć wysp zakładając, że wrócimy do Sassnitz. Wiele dróg prowadzi na Bornholm!

Ciekawy świata
# Napisano: 26 Mar 2011 22:58
Odpowiedz 


Napisał(a): TomekL
Borgholmu

Napisał(a): TomekL
Borncholm

To są jakieś nowe wyspy? Nie znałem ich wcześniej A powiadają, że podróże kształcą

TomekL
# Napisano: 27 Mar 2011 12:55
Odpowiedz 


UPS ! Przepraszam za to "CH" w Bornholmie - to tak z rozpędu i pośpiechu przeoczyłem. Co do BORGHOLMU - to nie literówka ani nowa wyspa tylko maleńka osada i port na północy Olandii, który warto odwiedzić.
Pozdrawiam !
PS. Ogromna prośba do ADMINA. Ponieważ nie mam możliwości edycji wysłanego tekstu, bardzo proszę o wymazanie tej mojej "plamy", z powodu której wstyd mi niemiłosiernie.

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 27 Mar 2011 18:06
Odpowiedz 


Literówki się zdarzają Zachęcam do zarejestrowania się na forum. Użytkownik zarejestrowany ma wgląd w swoje posty, możliwość edycji, jest uwzględniany w statystykach...

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

Ana
# Napisano: 27 Mar 2011 22:19
Odpowiedz 


Przecież z Sassnitz można się dostać na uroczy Bornholm i rzeczywiście jest tak jak napisał TomekL, byłam, zobaczyłam i wracam w tym roku na Bornholm.

Teddyboy
Użytkownik
# Napisano: 29 Mar 2011 18:53
Odpowiedz 


witam, dawno nie pisalem
moja droga na Bornholm była baaardzo długa, a jednak sie udało. Pozdrawam wszystkich "Bornholmofanów" wyspy tak bliskiej a czasem tak dalekiej.....ale moze własnie w tym jej urok?

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej