Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Bornholm a wędkarze
Autor Wiadomość
hymenofor
Użytkownik
# Napisano: 22 Gru 2011 12:37
Odpowiedz 


Witam wszystkich!
Szukałem trochę na forum na temat wędkarstwa i informacje są dosyć skąpe lub mało aktualne Mam parę pytań:
1. Wędkowanie z brzegu na morzu - wiem, że trzeba uiścić opłatę, gdzie sprawdzić jakie są koszty?
2. Łowienie w rzekach i ujściach - raz przeczytałem że jest całkowicie zabronione a innym razem że do końca kwietnia- jak jest naprawdę?
3. Co z miejscowymi jeziorami - można w nich łowić i jeśli tak to czy trzeba na każde inną opłatę uiszczać?

Z góry dziękuje! Pozdrawiam

Bornholm
# Napisano: 27 Gru 2011 00:34
Odpowiedz 


Kolego, powiem tak, w kwietniu byłem na wyspie łowić trocie. Sytuacja jest następująca:

1. łowienie z brzegu mija się z celem - zakładasz wodery i idziesz ile możesz i ciągniesz.
2. przejeździłem całą wyspę, pytałem się miejscowych gdzie najlepiej biorą i nic, kwestia pory dnia i wiatru to podstawa, dużo złowiłem w Nexo z kamienistego brzegu.
3. najlepiej łowić na wahadłówkę, woblery i obrotówki sobie odpuść.
4. dobra wędka i kołowrotek plus plecionka i dalekie rzuty to podstawa
5. rzeki sobie odpuść, tamtejsze rzeki to strumyki szerokości 2 - 3 metrów, gdzie i tak nic nie wyjmiesz
6. możesz sobie wykupić pozwolenie w polsce przez internet.
7. co do jezior, a raczej stawów, każde jest prywatne, więc płacisz właścicielowi za to, co złowisz.

hymenofor
Użytkownik
# Napisano: 2 Sty 2012 08:23
Odpowiedz 


Dzięki za informacje Łowienie z brzegu- miałem właśnie na myśli łowienie w spodniobutach w wodzie, też się nastawiamy na trocie Planujemy wyjechać pod koniec kwietnia, napewno napiszę jak było.
Pozdrawiam!

Anonimowy
# Napisano: 7 Sty 2012 09:48
Odpowiedz 


Dorzuce male sprostowanie: Nie jest prawda, ze wszystkie jeziora na Bornholmie sa prywatne.
Kiedy bedziesz kupowal pozwolenie na polow ryb (najlepiej w informacji turystycznej, cena cos ok 150 koron za tydzien) warto kupic tez przewodnik w formie ksiazkowej- masz tam opisane zbiorniki, na ktorych mozesz lowic bez dodatkowych oplat. Warto poznac tez przepisy dotyczace polowu w okolicach portow!

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej