Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / W majówkę na Bornholm
Autor Wiadomość
AallZ
# Napisano: 8 Lut 2012 19:41
Odpowiedz 


Witam,
Wybieramy się w majówkę na Bornholm. Nie wiemy tylko czy tanie pola namiotowe i campingi są już otwarte. Jeszcze jedna sprawa - jaka jest na początku maja pogoda? Trochę się martwie, że w nocy będzie zimno.
Dziękuję za wszystkie możliwe podpowiedzi

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 13 Lut 2012 15:41
Odpowiedz 


Zależy od campingu. W tym okresie mogą trwać jeszcze przygotowania do sezonu. Prace remontowe, sprzątanie itd. Myślę, że z rozbiciem namiotu problemu być nie powinno, należy jednak pogodzić się z wyżej wymienionymi trudnościami. Co do pogody - noce będą chłodne a nawet zimnie Jednak z pogodą nigdy nic nie wiadomo

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

AallZ
# Napisano: 14 Lut 2012 21:34
Odpowiedz 


Dzięuję za wiadomośc, bardzo mi się przydała. Co do pogody to mamy nadzieję, że się nam poszczęści

Bornholmka
Użytkownik
# Napisano: 11 Kwi 2012 12:41
Odpowiedz 


Sezon turystyczny na Bornholmie rozpoczyna sie od swiat wielkanocnych.W tej chwili(11 kwietnia) w nocy temp.spadaja do zera.Chyba nie odwzaylabym sie na namiot.

Łukasz
# Napisano: 12 Kwi 2012 11:17
Odpowiedz 


Koleżanko, w tamtym roku byłem od 16 kwietnia, czy jakoś tak, w nocy -5 bywało przez pierwsze dni, ale mając namiot ustawiony do słońca, tio 0 7 rano nie szło wysiedzieć w nim, gdyż miałem jakieś 28 stopni - tak mi namiot ciepło absorbował. Polecam dobry śpiwór do -15, najlepiej mumię i nie czujesz zimna, to tego mata z izolacją i rewelka

Michał
# Napisano: 12 Kwi 2012 14:39
Odpowiedz 


Podobno w porcie w Nexo sa do wynajęcia jakieś pokoje czy domki za 350kr dla dwóch osób czy coś takiego. Nie wiem dokładnie,ale pobudowali coś takiego w porcie. Wygląda fajnie,a i taniej na Bornholmie ciężko bedzie coś znaleźć. Zajmuje się tym firma Condor w Nexo,ale to tylko plotki :P Jak ktoś będzie zainteresowany to postaram się coś więcej dowiedzieć.

jaGocha
Użytkownik
# Napisano: 13 Kwi 2012 13:58
Odpowiedz 


Znalazłam na stronie Unity Line naprawdę atrakcyjne cenowo i nie tylko propozycje spędzenia czasu majowego na Borholmie. Czy ktoś z Was płyną z nimi?
zainteresowała mnie dokładnie 4-dniowa wycieczka autokarowa - Bornholm - Kopenhaga

max
# Napisano: 15 Kwi 2012 20:00
Odpowiedz 


WITAM . MICHAŁ CZY MÓGŁBYŚ DOWIEDZIEĆ SIĘ CZEGOŚ WIĘCEJ NA TEMATY NOCLEGÓW W NEXO, JAK WYGLĄDA SPRAWA POROZUMIEWANIA SIĘ , CZY TYLKO JĘZYK ANGIELSKI I DUŃSKI ? PLANUJĘ WYJAZD OD 03.05-06.05 NA KRÓTSZY WEKEND MAJOWY POZDRAWIAM LESZEK

Łukasz
# Napisano: 15 Kwi 2012 20:27
Odpowiedz 


Leszek, bierz Camping w Nexo, warunki spoko, widoki przepiękne, tam każdy zna angielski i chętnie go używa, na Campingu w Nexo masz większość informacji napisane także po polski.

Anonimowy
# Napisano: 15 Kwi 2012 21:25
Odpowiedz 


Witajcie, wybieramy sie na Bornholm z Kolobrzegu na kilka dni na rower dwie dziewczyny,planujemy objechac wyspe.prosba o cenne rady i wskazowki.Jak jechac gdzie warto sie zatrzymac wyplywamy 28 kwietnia.

Anonimowy
# Napisano: 15 Kwi 2012 21:26
Odpowiedz 


Witajcie, wybieramy sie na Bornholm z Kolobrzegu na kilka dni na rower dwie dziewczyny,planujemy objechac wyspe.prosba o cenne rady i wskazowki.Jak jechac gdzie warto sie zatrzymac wyplywamy 28 kwietnia.

Michał
# Napisano: 15 Kwi 2012 22:43
Odpowiedz 


Z tego co wiem to te pokoje sa prawie na ukonczeniu, maja byc gotowe na majowke. Cena za pokoj dwuosobowy 350 koron czyli chyba najtaniej na wyspie. W cene nie jest wliczona posciel (koldra i poduszka jest ale wlasne powloczki trzeba miec). A co do obslugi, to ta firma Condor ma pracowika z Polski, wiec zero problemow z komunikacja. aha, i mozna u nich placic zlotowkami. Bylem dzis w porcie a potem w ich siedzibie,stad wiem Co do campingu w Nexo to sam byłem trzy lata temu na wakacjach i byłem zawiedziony - najdroższy pobyt w moim życiu,a obsługa fatalna,ale to kwestia gustu.

Michał1992Szcze cin
# Napisano: 17 Kwi 2012 19:46
Odpowiedz 


Witam wszystkich podłączam się do tematu majówki na Bornholmie. Planujemy z dziewczyną wyjazd na wyspę w okolicach pierwszych dni maja. Moje pytanie brzmi następująco (czytałem forum, ale ciężko znaleźć konkretne odpowiedzi): czy po przybyciu do portu (w naszym przypadku będzie to chyba Nexo) jest możliwość znalezienia jakiegoś noclegu od ręki?? Czytałem wyżej, że mają być campingi otworzone w Nexo w maju a ma ktoś może doświadczenie z innymi campingami w tej miejscowości? Czy warto brać ze sobą namiot jako wyjście awaryjne czy bez stresu jechać z nadzieją na to, że znajdzie się miejsce? ;p

Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi

Michał

Łukasz
# Napisano: 18 Kwi 2012 18:29
Odpowiedz 


Bierz namiot Tak, w Nexo jest już Camping otwarty i jest to jedyny camping w tym mieście, następny jest w Svaneke na północy i na połodniu wyspy, jakieś 10 km od Nexo następne. Namiot taniej Cię wyniesie i zawsze to ciekawiej Od ręki raczej ciężko cokolwiek znaleźć, poza Campingami oczywiście. Pozdrawiam.

michał1992szcze cin
# Napisano: 19 Kwi 2012 00:18
Odpowiedz 


Dzięki za szybką odpowiedź. Co do namiotu też myślę że by było najciekawiej ale obawiam się niskich temperatur nocą a nie posiadam niestety dobrego sprzętu. Odnośnie pola namiotowego myślisz że da radę ogarnąć z miejsca czy myśleć o rezerwacji? planuje 3 dniowy pobyt czy wystarczy około 500 koron ? pozdrawiam

Łukasz
# Napisano: 19 Kwi 2012 09:41
Odpowiedz 


Michał, 60 koron za noc w namiocie od osoby, czyli 360 koron za dwie osoby na 3 noce, 240 za dwie, do tego dolicz nabicie karty pod prysznic - 2 korony minuta, możliwe że 3 korony za 2, zależy jak Ole ustawi. jakieś jedzenie, pamiątki. Jeśli nie masz Camping Pass`u, to masz 80% szans, że Ole (właściciel Campu w Nexo) Ci nie doliczy, ale zaczyna się sezon, więc może doliczyć, a nie pamiętam już ile kosztuje na 2 dni karta, na rok coś koło 100 - 150 koron. Pole namiotowe w Nexo jest naprawdę duże, bez problemu miejsce znajdziesz, co do temperatury, to karimata gruba z termoizolacją i śpiwór proponuję rozbić się na kampie na samej skarpie przy drzewie i kamieniu, rano Was słońce o 7 rano wyrzuci z namiotu, tak się potrafi nagrzać Do większego marketu będziecie mieć jakieś 30 - 40 minut drogi pieszo, ale to sama przyjemność Zawsze możecie rowery wypożyczyć

michał1992szcze cin
# Napisano: 19 Kwi 2012 14:32
Odpowiedz 


Łukasz dzięki za aktywność w temacie i wszelkie podpowiedzi Czyli kasy więcej trzeba wziąć, jakieś 800 na wszelki wypadek... Jedzenie w miarę możliwości zabierzemy z domu. Rozważałem zabranie rowerów, zawsze to szybciej niż pieszo ;p muszę się jeszcze zorientować jak wygląda sprawa biletów, z jakim wyprzedzeniem trzeba rezerwacje na Jantara robić. W każdym razie, już jestem spokojniejszy. Dzięki za info

Pozdro

Iwo
# Napisano: 19 Kwi 2012 21:58
Odpowiedz 


Łukasz Ty tam pracujesz czy to jest Twoje pole,że je tak reklamujesz? Byłam tam w zeszłym roku przejazdem i uważam,że jest to jeden z gorszy campingów na wyspie! To samo mogą potwierdzić moi znajomi.Najtańszy sklep- Netto jest niezły kawał drogi,a o plaży zapomnij,bo same kamienie. Już o niebo lepszy jest ten w Balce lub w Duede(przepiękna plaża i basen na campingu oraz świetna restauracja),a tylko kilka kilometrów od Nexo. W tym roku też jedziemy na Bornholm tylko z większą ekipą,ale już mamy rezerwacje w campingu koło Allinge,bo mają naprawdę fajne warunki,a tej części wyspy jeszcze dobrze nie poznaliśmy. Jak by co to dam namiary,a po powrocie zdam relację. Pozdrawiam

Łukasz
# Napisano: 19 Kwi 2012 23:08
Odpowiedz 


Iwo, byłem w wielu Campingach, ale przyznaj, że dla pieszego jest to idealne miejsce wypadowe. Nie ma tam za dobrych warunków - Campingi w Gudjem, czy na południu czy Północny w Ronne biją go na głowę, przed Gudjem nawet basen jest , ale z drugiej strony jest on lepszy od tych w Svaneke. Ceny prawie identyczne na całej wyspie, ale mi nic nie zastąpiło widoków na morze z rana - inne Campingi tego nie mają, plaża - nie ma w Nexo, 5 km na południe do Balki i są. Nic nie reklamuję, po prostu to jest idealne miejsce wypadowe dla osoby, która płynie do Nexo bez roweru. Sam byłem w Nexo 2 noce, nastepnie 2 pod Gudjem i 3 w Ronne. Pozdrawiam.

Anonimowy
# Napisano: 25 Kwi 2012 00:15
Odpowiedz 


witam. nie wraca ktoś może samochodem lub innym srodkiem komunikacji w srode 3 maja z kołobrzegu np.: w stronę warszawy, gdańska, bydgoszczy, czy poznania?

3 maja zapomniałem dodać

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej