Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / 3 dni na Bornholmie
Autor Wiadomość
marcmo
Użytkownik
# Napisano: 20 Mar 2012 14:23
Odpowiedz 


Witam.
Poczytałem już trochę co i gdzie zobaczyć mam jednak pewien dylemat.
Postanowiłem wybrać się na Bornholm ze Szwecji, będę tam w lipcu z rodziną.
Będziemy 20km od Ystad więc grzech nie skorzystać!
Proszę o poradę w kilku kwestiach:
1. Czy brać samochód? Myślałem żeby popłynąć promem z samochodem, żeby mieć alternatywę na zwiedzanie w razie złej pogody. Generalnie plan jest taki żeby objechać kilka miejsc na rowerach [z dziećmi 8 i 3 lata]. Wiem że w 3 dni i jeszcze z dziećmi wiele nie zobaczymy ale 2 lata temu na wycieczce w Sztokholmie zrobiliśmy ok 80km na rowerach w 3 dni i było super.
2. Czy rezerwować nocleg w jednym miejscu [2 noce] i traktować je jako punkt wypadowy czy raczej jechać w ciemno przed siebie i w ostateczności spać w namiocie. Na pewno odpuszczamy północ wyspy bo tam ze względu na podjazdy z dziećmi będzie ciężko jeździć [mamy doświadczenie ze Sztokholmu].

Mój plan na wycieczkę objazdową: 1 dzień Rønne - Helligdommen ok 19km, 2 dzień Helligdommen - Nexo ok 28km i 3 dzień powrót do Ronne ok 30km. Może trochę zbyt ambitnie ale póki co staram się nie zniechęcać
Gdybyśmy mieli "osiąść" w jednym miejscu i jeździć po okolicy to co polecacie, najlepiej żeby było blisko Ronne?

Łukasz
# Napisano: 20 Mar 2012 14:34
Odpowiedz 


http://www.aakirkebycamping.dk/ i masz Kolego miejsce wypadowe we wszystkie kierunki 3 dni w jednym miejscu, dzień pierwszy na zachód wyspy, drugi wschód, trzeci południe i wrażenia niezapomniane , a jak chcesz przykładowe trasy, mogę Ci napisać

marcmo
Użytkownik
# Napisano: 20 Mar 2012 15:05
Odpowiedz 


Dzięki.
Rozważę to rozwiązanie.
W sumie wszędzie jest w miarę blisko, biorąc pod uwagę że nie wybieramy się na północ w okolice Allinge.
Jedyny minus takiego rozwiązania to, że zawsze do każdej wycieczki trzeba doliczyć drugie tyle km na powrót - to jest jedyne co mnie odstrasza od takiego rozwiązania. Podczas jazdy "na żywioł" nie trzeba namawiać dzieci na powrót do domu bo można przenocować na najbliższym campingu.
Z kolei plusem tego rozwiązania jest to, że zabiera się mniej bagażu [odpada namiot, śpiwory i karimaty]
Muszę to jeszcze przemyśleć i przeanalizować, a co do samochodu to będzie chyba decyzja ostatniej chwili, zależy od pogody
Swoją drogą poproszę o jakieś przykładowe trasy - obiecałem już dzieciom fabrykę cukierków

neronansa
# Napisano: 21 Mar 2012 10:05
Odpowiedz 


witam. Tak się już utarło że Bornholm każdy poleca zwiedzać rowerami. Owszem z roweru wszystko lepiej widać itp. Tylko ze to jest tylko teoria bo w praktyce bywa różnie. Wyspa niby mała ale swoje kilometry ma, również pogoda może nam pokrzyżować plany no i z małymi dziećmi zawsze jazda rowerem może być bardziej kłopotliwa. Trzy dni to trochę mało zwłaszcza rowerem. Ja w takim układzie wolałabym -co zresztą już dwukrotnie uczyniłam zwiedzić wyspę samochodem w jeden dzień więcej miejsc mozemy zaliczyć i nie bedzie to aż tak męczące. Północ wyspy też warto zwiedzić chociażby zamek Hamershus , miasto Gudhjem i tamtrjszą lodziarnię, motylarnię, Joboland park rozrywki dla dzieci,i tak by mozna mnożyc różnych przykładów jeszcze wiele ale to juz na tym forum nie raz było opisywane ja zmierzam tylko do tego ze jadąc na 3 dni i chcąc zobaczyć jak najwiecej jechałabym tylko samochodem. Co do noclegów się nie wypowiadam bo to juz indywidualna sprawa kazdego jak woli.

agnabar
Użytkownik
# Napisano: 22 Mar 2012 15:14
Odpowiedz 


Jechać na Bornholm i nie zobaczyć północy wyspy???? Przecież to mija się z celem, to tak jak pójść do kawiarni, żeby popatrzeć jak inni piją kawę....
Hameren, Allinge, Vang, Jons Kapel i Hammershus to przecież kwintesencja tej wyspy........
Na południu jest płasko, nudno i nic do oglądania. W tym roku jadę na wyspę po raz 6 i nie wyobrażam sobie jak można być na Bornholmie i nie być na północy.

neronansa
# Napisano: 22 Mar 2012 17:14
Odpowiedz 


popieram i dlatego radziłam powyzej aby jechać samochodem -to da większą mozliwośc zwiedzenia jak najwięcej w tak krótkim czasie jakim są 3 dni. A wiadomo że wszystkiego się nie da tym bardziej że wiele urokliwych miejsc jest w miejscach na które trafialiśmy przypadkiem.

zakochana w bornholmie
# Napisano: 23 Mar 2012 07:52
Odpowiedz 


agnabar dobrze prawisz . Jadę/płynę trzeci raz na Wyspę i trzeci raz pojawię się na przepięknej północy.

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej