Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Promem - samochodem i z dziećmi
Autor Wiadomość
blazki
Użytkownik
# Napisano: 8 Lip 2012 23:49
Odpowiedz 


Witam wszystkich,

czy ktoś może doradzić jak najlepiej dostać się do Roone. Jadę z dziećmi w sierpniu, jedziemy z Poznania. To pierwszy wyjazd na Bornholm w życiu i pierwszy własnym autem na promie
Czy opcja Sassnitz - Ronne ? A może dzieciakom zrobić dodatkowa atrakcję i popłynąć Swinoujście - Ystad - Roone. Chociaz trochę mnie martwi czas (cała noc) potem jeszcze drugi prom.

Gdzie najlepiej kupić bilet w sieci?
pozdrawiam
blazki

Anonimowy
# Napisano: 9 Lip 2012 07:45
Odpowiedz 


witam. My już trochę plywaliśmy na Bornholm więc moge podzielić się swoimi przemyśleniami. Jeszcze do niedawna jak plywał promPomerania bezpośrednio ze Świnoujścia nie było tak żle chociaż nas dobijała droga do Świnoujścia a jesteśmy z Grudziądza. Do Sassnitz też jest dość daleko -nie wiem jak dzieci zniosą tyle godzin w samochodzie. Opcja promu nocnego nie jest zła bo jak wykupimy kabinę to śpimy a rano wypoczęci wsiadamy w Ystad na katamaran który płynie około 40 minut na Bornholm. Tu w tym wszystkim bardziej problematyczną sprawą są oszty bo musimy skorzystać z dwóch promów a to wiadomo dodatkowo kosztuje. Jest jeszcze opcja promu ale też niestety ze Świnoujścia ktory płynie bezpośrednio na Bornholm ale z międzylądowaniem w Ystad gdzie najpierw wysiadają wszyscy ktorzy płynęli do Szwecji a ci co na Bornholm cierpliwie muszą czekać na pokładzie bo nie wolno schodzić na ląd. ja z tej opcji nie korzystalam -może wychodzi taniej niż dwa promy w opcji powyżej ale wydaje mi się bardziej męcząca. Od pewnego czasu chodzi mi jeszcze jedna myśl po głowie ale może to niezbyt udany pomysł a mianowicie od nas do Gdyni na prom na któym są ciekawe ceny za przeprawę z samochodem -ale prom ten dopływa nie do Ystad tylko Karlskrony oddalonej od Ystad około 200 km ale drogi w Szwecji są gładkie jak stoł to wolałabym śmignąć tę trasę z przyjemnością niż tłuc się od nas do Świnoujścia dziurawmi drogami. No i potem w Ystad na katamaran i do Ronne. Tym bardziej ze z Grudziądza do Gdyni autostradą mamy rzut beretem. Proszę forumowiczów o opinię na temat mojego pomyslu czy uważacie ze to ma sens a może ktoś jż w ten sposób korzystał? Bedę wdzięczna za wszelkie wskazówki i przeliczenie kosztow różnych podanych opcji dostania się na wyspę. Pozdrawiam.

Bornholmka
Użytkownik
# Napisano: 9 Lip 2012 19:22
Odpowiedz 


Male sprostowanie.Katamaran z Ystad do Rønne plynie 1 godz 20 min a nie jak bylo blednie podane ok.40 min.
Pozdrawiam

blazki
Użytkownik
# Napisano: 9 Lip 2012 23:08
Odpowiedz 


Na pewno w Szwecji nie ma problemu z tymi 200 km do przejachania do Ystad. Więc do pewie jest opcja. Czasami warto nadłożyć drogi jak się jedzią autostradą i tak wychodzi szybciej i bezpieczniej. Z tego samego powodu myślę jednak o tym Sassnitz, bo z Poznania można teraz A2 do Niemiec, potem do "góry". Choć tu nie mówimy o 200 km i dochodzą koszty paliwa. Zresztą do Świnoujścia też nie jest źle, trzeba się pomęczyć do Gorzowa a potem jest s3.
Z ciekawości - nie mogę znaleźć na że pływają via Ystad na Borholm? Ktoś wie gdzie to jest ukryte ?

pozdrawiam

dziadziol
Użytkownik
# Napisano: 10 Lip 2012 10:09
Odpowiedz 


witam,
polecam prom z Sassnitz koszt w obie strony ok 1150 (kupiłem w marcu) . Jestem z Torunia, dojazd do granicy ok 6 godzin, od granicy autostradą 3 godz. Auto z rowerami na dachu. Promem 3,5 godz.
pozdrawiam

Pelo
# Napisano: 10 Lip 2012 13:11
Odpowiedz 


Ja tez polecam Sassnitz - przed paroma dniami wrociłem, na prom wjezdzałem tylko rowerami, samochód zostawiłem na parkingu przy terminalu, bilety zamówiłem prze tą stronę - po wypełnieniu formularza od razu miałem odpwiedz zwrotną - nie było zadnych problemów. Jestem ze Śląska i jechałem przez Wrocław - na Berlin i do Sassnitz - cały czas autostradą. Nie było żadnych problemów

jaGocha
Użytkownik
# Napisano: 10 Lip 2012 16:48
Odpowiedz 


Dla mnie jeśli Borholm to właśnie tylko prom. ceny mega konkurencyjne, promy naprawde wysokiej klasy i kursują regularnie przez cały rok.
można i autem i rowerem czym się chce

seaside
Użytkownik
# Napisano: 10 Lip 2012 19:57
Odpowiedz 


Z nimi płynełam, co prawda nie na Bornholm ale do Kopenhagi, moge sie jednak wypowiedzieć przynajmniej w kwestii promu - wrażenia bardzo pozytywne. Kajuty mają przytulne, nie jakieś mega ciasne (co dla mnie ważne, bo mam klaustrofobie i troche sie tego bałam) no i jest sie gdzie podziać wieczorem na promie

mamajasia
# Napisano: 11 Lip 2012 15:13
Odpowiedz 


Napisał(a): blazki
Z ciekawości - nie mogę znaleźć na stronie że pływają via Ystad na Borholm? Ktoś wie gdzie to jest ukryte ?

tutaj są rejsy na Bornholm: https://bornholm-ok.pl/swinoujscie-ronne-unity-line-rezerwacja.html
gwarantuję, ze dla dzieciaków to będzie atrakcja, mój nie chciał zejść z promu, w okresie letnim mają tam place zabaw, był zachwycony
(chociaż płynęliśmy tylko do Ystad, a dalej do rodziny samochodem)

wesley
# Napisano: 12 Lip 2012 21:37
Odpowiedz 


To ja się nie będę wyłamywać i również polecę ze Świnoujścia, płynęłam z nimi na rejs specjalny do Ystad, co prawda bez samochodu ale byłam zadowolona. Wszystko zorganizowane a ceny naprawdę niskie jak na taki poziom podróżowania

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej