Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Informacje z Bornholmu stan na 5.08.2012
Autor Wiadomość
Anonimowy
# Napisano: 10 Sier 2012 01:32


W poniedziałek wróciliśmy z Bornholmu i możemy odpowiedzieć na wasze pytania o tanie pola namiotowe, jedzenie, pogodę, prom itd.

Anonimowy
# Napisano: 10 Sier 2012 01:38


Byliśmy 12 dni, płyneliśmy promem Unity Line Świnoujście-Ystad-Ronne, tylko z rowerami, z dwójką dzieci - jedno na swoim rowerku, drugie w foteliku. Pozdrawiam, Piotr.

Anonimowy
# Napisano: 10 Sier 2012 08:35


Witam
Proszę o info jaki koszt jest tanich pól namiotowych i czy są prysznice i jaka cena prysznica. Czy jest kuchnia ?
Czy płaci się za dziecko w wieku 2 lat, i czy istnieje możliwość zostawienia roweru pod opieką właściciela taniego pala namiotowego.

Anonimowy
# Napisano: 10 Sier 2012 10:11


Na wszystkich sześciu polach koszt noclegu wynosi 20 koron za osobę, bez względu na wiek - czyli za małe dzieci też się płaci. Na noclegach nr 2, 5 i 6 za prysznic płaci się jednorazowo 20 koron, podobnie jak na polu nr 3, ale dwa tygodnie temu właścicielowi odcięli prąd i nie działał bojler, więc nie było ciepłej wody. Na noclegu nr 4 koło Gudhjem (polecamy!!!) płaci się 15 koron, ale w miasteczku, oddalonym od pola o 4km, jest bezpłatny prysznic, w bardzo dobrym standardzie. Prysznice znajdują się w porcie tuż przy największej wędzarni, w której za 115 koron można się najeść do syta rybnych przysmaków. Pole nr 2 jest już w innym miejscu, u innych właścicieli - bardzo fajna łąka i okolica, nieograniczony dostęp do ciepłej wody, bardzo czyste ubikacje i prysznice. Adres pola: Hanne og Hans Munk FYNEGARD Stavelund 1. 3700 Ronne, Tlf. 56 95 43 25, do pola bardzo łatwo trafić jadąc z Ronne w stronę AAkirkeby - jest oznaczone po lewej stronie szosy. Odległeść od portu ok 5 km. To pole również polecamy - tam zostawialiśmy na przechowanie część bagażu, więc rowery też pewnie można zostawić (tylko zastanawiam się po co?) Bardzo jesteśmy rozczarowani polem przy winnicy, które wbrew informacjom na niniejszym portalu jest czynne - bardzo mała, nierówna łąka, brak cienia, prysznic nieciekawy (jak byliśmy 4 lata temu wyglądał tak samo, ale był bezpłatny) budka z ubikacją i dostępem do wody - tragedia. Ogólnie właściciel głównie jest zainteresowany odwiedzającymi winnicę i restaurację turystami, którzy zostawiają konkretne pieniądze. Ceny za wino od 75koron za butelkę, jedzenie do syta: śniadanie z grila 89 koron, obiadokolacje z grila 149 koron - zdarza się pieczona świnia. Co do kuchni, to trzeba ją zorganizować we własnym zakresie, ale nie jest problemem zabrać ze sobą mały palnik gazowy i kilka kartuszy (nam wystarczyły 3 małe). Na noclegu przy Allinge teraz nie byliśmy, ale kiedyś był dostęp do czajnika bezprzewodowego.
Pozdrawiam, Piotr

Anonimowy
# Napisano: 11 Sier 2012 16:31


Witam! Za około trzy tygodnie wybieram się na Bornholm, będzie to mój pierwszy wyjazd tam Chciałbym dowiedzieć się jakie (mniej więcej) są koszty pobytu w 3 osoby (nie licząc promu) ??? Czy jest tam dużo pól namiotowych ??? I czy kursują tam promy z Ustki ???

Anonimowy
# Napisano: 11 Sier 2012 19:38


Tu jest chyba pełna oferta promów na Bornholm (nie ma promów z Ustki!):

https://bornholm-ok.pl/promy-na-bornholm.html

ceny pól podane powyżej, mapka i adresy są dostępne na portalu

na jedzenie (nie biorąc nic z Polski) trzeba przeznaczyć co najmniej 80-100 zł/dzień dla 3-4 osób
przykładowe ceny:
pizza od 40 zł
ryby wędzone od 30 zł
mleko od 3zł/litr
ser żółty od 30zł/kg
najtańszy chleb tostowy 3zł
świeży chleb od 10zł
woda 2l od 3zł
szynka od 40zł/kg
jaja 1zł/szt.
warzywa, owoce - ceny nieco wyższe niż u nas
napoje, piwo, słodycze duużo droższe niż u nas
pozdrawiam, Piotr

Anonimowy
# Napisano: 12 Sier 2012 11:06


A co z pieniędzmi ??? Czy w Kołobrzegu są jakieś kantory, gdzie można kupić korony w miarę normalnej cenie ??? A może na promie ??? Ruszam spod Warszawy i nie wiem czy wymieniać na miejscu czy już nad morzem. Bardzo proszę o info.

piter77
Użytkownik
# Napisano: 12 Sier 2012 11:49


Witam

My właśnie w dwie rodziny z dzieciaczkami 7, 8 letnimi wybieramy się na Bornholm od 25 sierpnia na tydzień (wycieczka rowerowa)
Mam takie pytanie czy może odwiedzał ktoś z Was park wodny JOBOLAND czy warto poświęcić jeden dzień na relaks w tym parku?

Pozdrawiam.

Anonimowy
# Napisano: 12 Sier 2012 22:11


Właśnie wróciłem z Bornholmu i daję odpowiedzi na wcześniej zadane pytania

Co do wymiany walutowej: kantorów na Bornholmie nie ma, przynajmniej ja nie widziałem a Internet potwierdza. Słyszałem że można wymieniać pieniądze na promie ale nie potwierdzam, bo nie wiem. Jedyne co mogę powiedzieć to że na promie Kołobrzeg - Nexo można płacić za jedzenie w koronach po kursie 1zł = 2 korony, czyli za szarlotkę za 6zł zapłacimy 12 koron. Warto z tego skorzystać kiedy pod koniec wyjazdu będziemy się chcieli pozbyć zbędnych drobniaków. Pieniądze można wymieniać w bankach. W Nexo wyczaiłem dwa: Danske Bank i Nordeę. Wymieniłem pieniądze w tym pierwszym. Za 80 Euro wychodzi 590 koron, niestety odjąć trzeba opłatę manipulacyjną 35 koron, czyli wychodzi 555 koron. Można również wymieniać złotówki, jeżeli dobrze pamiętam to przelicznik wynosił mniej więcej 1zł = 1,70 korony.

Co do zakupów: niestety jest drogo. Jak się bronić? Kupować w marketach NETTO, tam jest najtaniej. Na wyspie jest 5 marketów NETTO i warto sobie te adresy zapisać: Aakirkeby ul. Vesterbro 11, Allinge ul. Kaempestranden 8, Nexo ul. Sobaekken 2-3 i Ronne ul. Ostre Ringvej 2 i Store Torv 3. Podaję ceny w NETTO. Uwaga, są to ceny NAJTAŃSZYCH możliwie produktów, jeżeli ktoś chce kupić coś lepszego jakościowo to spokojnie może doliczać 30-50% do ceny.
2l woda 5DKK (uwaga, kaucja 3DKK za butelkę, nie ogarnąłem gdzie się zwraca)
chleb tostowy, duża paczka 6DKK
mały ciemny chleb, ok. 7 kromek 5DKK
batonik typu kit-kat 10-12DKK
paczka mortadeli w plasterkach 6DKK
1kg młodych kartofli 15DKK
ogórek 4,5DKK
4 kotlety schabowe 30DKK
paczka krakersów TUC 12DKK
tabliczka czekolady ok. 20DKK

Lepiej unikać sieci sklepów SPAR, tam najtańsza woda to już było 10DKK. Natomiast dają radę markety Dagli'Brugsen, nie jest tak tanio jak w NETTO, ale też nie tak drogo jak w SPAR.

Co się jeszcze tyczy cen to parę produktów regionalnych:
Typowe bornholmskie danie, Sol over Gudhjem, w Gudhjem Rogeri 52DKK tylko uwaga, tym się nie najecie...
Szwecki stół rybny w Gudhjem Rogeri: 115DKK (50% zniżki dla dzieci) to już dobry pomysł żeby się porządnie nażreć
Małe piwo w Gudhjem Rogeri: 32DKK
Lody w lodziarni "Svaneke Is" 45DKK za 3 gałki (ale te 3 gałki to jak nasze 6, naprawdę) polecam, pyszne lody i mrożona kawa!
100g ręcznie robionych cukierków w Svaneke Bolcher 19DKK

Co do JOBOLANDU: nie byłem, nie jestem w stanie powiedzieć

Anonimowy
# Napisano: 13 Sier 2012 11:40


A czy można wwozić dowolną ilość jedzenia ??? Mam tu na myśli konserwy itp.

gb
# Napisano: 13 Sier 2012 12:25


mam pytanko : czy jest możliwe rozbijanie namiotu "na dziko" ?

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 13 Sier 2012 13:50 | Edytowany przez: AdminForum


Rozbijanie namiotu "na dziko" jest na Bornholmie zabronione.

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

Anonimowy
# Napisano: 13 Sier 2012 20:32


A czy konieczne jest posiadanie paszportu ??? Czy dowód osobisty wystarczy ???

Katherina
# Napisano: 13 Sier 2012 21:13


Joboland jest bardzo fajny dla dzieci pod warunkiem, że jest pogoda. Spędziliśmy tam cały dzień razem z naszymi dziećmi. Im mniejsze dzieci tzn w wieku 8-12 lat tym bardziej będzie się podobało. Oprócz basenów i zjeżdżalni jest tam świetny mini ogród zoologiczny oraz mini wesołe miasteczko z licznymi karuzelami i zjeżdżalniami. Wszystko to w cenie biletu na cały dzień. Nasi byli zachwyceni. Jeśli chodzi ogólnie o dzieci to pola campingowe wyposażone są w liczne atrakcje dla niech. W razie czego służę radą.

Anonimowy
# Napisano: 22 Sier 2012 10:21


Na Bornholm można wwozić dowolne ilości jedzenia
Dowód osobisty wystarczy.
Korony najlepiej kupić w miejscu w którym się mieszka!!! Im bliżej Bornholmu tym drożej - na dużych promach są kantory.
Co do sklepów- to Spar nie jest droższy od Dagli'Brugsena i ma często fajne promocje (np. piwo za pół ceny), najtańszą wodę można kupić podobnie jak w netto za 5 koron, a poza tym mają kilka tańszych produktów pod swoją marką.
Pozdrawiam
Piotr

Karolka
# Napisano: 23 Sier 2012 23:06


njnowsze wieści, siedze sobie na wyspie jeszcze 1,5 tygodnia, i stan na dzien 23-08 to: wietrzna, deszczowa pogoda na wyspie, ale to sie bardzo zmienia jak w kalejdoskopie co ma swoje plusy, dzis przejechalam cala wyspe, i jak sie okazuje zakupowo: pieczywo najtańsze jest w Netto, wyprzedaze sa w Boderne, Ronne i Nexo, a w piątek w sieci Kvickly (Ronne i Nexo) promocja piw, dla koneserow pozdrowienia z wyspy, Karolka

Anonimowy
# Napisano: 24 Sier 2012 15:23


Dorzuce info o Jobolandzie:
Wstep 145DKK, w srodku nie placi sie juz za nic (poza jedzeniem oczywiscie). Idealne miejsce dla dzieci na ladna pogode, bo mozna korzystac z basenow, zjezdzalni wodnych itp. Ale na gorsza pogode tez jest ok, jest sporo innych atrakcji dla dzieci (mala kolejka gorska, trampoliny, zoo z zagrodami do ktorych mozna wchodzic). Warto tam w sumie pojsc dwa razy bo drugie (i kazde nastepne) wejscie w przeciagu tygodnia kosztuje tylko 25DKK (przy pierwszym wejsciu dostaje sie opaske, ktorej nie mozna zdejmowac do nastepnej wizyty).

Anonimowy
# Napisano: 29 Sier 2012 23:31


Pobyt na Bornholmie to najwieksza przygoda Zycia. Po dziesiatych wakacjach na tej wyspie kazdy to potwierdzi.
Kazdy spedza tam czas na swoj sposob, jak chce i za ile chce. Nikt nikomu nie wchodzi w droge.
Mozna byc przez tydzien z dzieckiem za nieduzo w campingach, namiotach etc.
Mozna byc z cala Rodzina piekniej niz gdziekolwiek na swiecie, ale juz za troche wiecej niz nieduzo. Bo Bornholm jest wartosciowy. A za jakosc i szacunek sie placi. Niestety (zalujemy) tak zorganizowano ten niesprawiedliwy swiat. Zalujemy za niesprawiedliwosc i kochamy Bornholm.
SVEN. JA.

Anonimowy
# Napisano: 30 Sier 2012 11:47


przepraszam, ale jak Twój post ma się do tematu wątku?

Anonimowy
# Napisano: 30 Sier 2012 20:21


Karolka, a gdzie obecnie przebywasz Też jestem na wyspie jeszcze tydzień

Anonimowy
# Napisano: 7 Wrz 2012 14:51


ups, ja już wróciłam, ostatnie dni miałam bardzo wyjazdowe, chciałam jak najwięcej zobaczyć bazę miałam pod Hasle, przy jeziorku Rubinsoe. Fajne miejsce, wszedzie blisko jeju... jak ja już za B. tęsknię!!! pozdrawiam Karolka

Anonimowy
# Napisano: 23 Wrz 2012 14:36


daj Karola jakiś namiar do siebie gg, skype, czy mail czy fejs, czy cuś

Anonimowy
# Napisano: 30 Wrz 2012 17:34


Witam,
i ja dorzucę garść informacji. Byliśmy na Bornholmie pod koniec sierpnia (prom Kołobrzeg - Nexo). Ceny przeróżne, generalnie drogo, najtaniej w Netto (podaję ceny włąśnie z tej sieci):
jabłko/gruszka: 2,25kr/szt. (20kr/10szt.)
chleb: 7kr
piwo tuborg 330ml: 11kr

Jak ognia należy unikać sklepów z pamiątkami, w których sprzedawane są również herbaty i alkohole. Dla przykładu: bornholmska wódka kosztuje tam 85kr, w Netto płaciliśmy 65kr. (przy okazji informuję, że wódka Bornholms Bitter nie nadaje się do picia na imprezie - jest to typowa wódka na trawienie do spożywania w ilości 30ml po obfitym posiłku, jest bardzo aromatyczna, pachnie tymiankiem i cynamonem, a gorzka jest nie tylko z nazwy - jak krople żołądkowe. Mi smakuje, ale jestem pewien, że nie wszystkim przypadnie do gustu, jest bardziej gorzka niż Becherovka).

Nie warto kupować wody mineralnej - w całej Danii woda w kranach nadaje się do picia - my piliśmy przez tydzień i nie było żadnych problemów żołądkowych - woda jest cudownie zimna.

Tanie pola namiotowe:
nr 2 - nieczynne
nr 5 - bardzo ładnie, na polu 3 miejsca na ognisko, w odległości ok. 100m drogą znajduje się łazienka, bardzo czysta, codziennie sprzątana (toaleta + umywalka)
nr 3 - doskonałe warunki, sporo cienia, na miejscu wóz Drzymały z kibelkiem i miejscem do mycia, na zewnątrz urządzona prowizoryczna kuchnia - zlewozmywak, kuchenka gazowa z czajnikiem

Ceny noclegów: 20kr/os./noc

Poruszaliśmy się rowerami, prowiant mieliśmy z Polski (należy pamiętać, że na Bornholm nie wolno wwozić produktów wieprzowych, nawet w postaci konserw (nas nikt po przypłynięciu nie sprawdzał, ale nie wiadomo jak z innymi).

Pieniądze najlepiej wymienić wcześniej, my mieliśmy problem ze zdobyciem koron duńskich (jesteśmy z Wrocławia, odwiedziliśmy chyba 5 kantorów, żeby trochę nazbierać). W Kołobrzegu absolutnie nie opłaca się wymieniać PLN => DKR (kurs to 0,65zł, przy standardowym 0,55zł). Za to polecam wymianę pozostałych koron na złotówki, my wymieniliśmy po 0,54zł, więc prawie nic nie straciliśmy. Na promie skupują korony jak leci (nawet monety) po 0,50zł (nie wiem po ile sprzedają).

Jeszcze w sprawie promu (właściwie katamaranu) KŻP "Jantar" (Kołobrzeg - Nexo) - prom jest w bardzo dobrym stanie, może nie najnowszy, ale za to wyremontowany i czysty. Obsługa bardzo miła, na promie 3 kawiarnie i dyskoteka. Ceny właściwie takie, jak w centrach miast: herbata 5zł, kawa 8zł, ciastko 6zł. Dostępne również alkohole i lody. W trakcie rejsu na Bornholm można kupić śniadanie (ceny różne, max 20zł), w stronę powrotną kolacje w cenie do 30zł (całkiem spore porcje). Nam akurat w obie strony trafiła się piękna pogoda i bardzo spokojne morze (całą drogę na wyspę spędziliśmy na górnym pokładzie), nie mogę więc potwierdzić wpisów o bujaniu i wymiotach. Katamaran jest jednak dość małą jednostką, więc przy dużych falach raczej buja. Od Polaków spotkanych na Bornholmie słyszałem też, że wymioty się zdarzały (załoga promu służy woreczkami...). Jeszcze jeden plus dla KŻP - mieliśmy rezerwację na rejs powrotny na niedzielę, po bardzo krótkim telefonie do kapitanatu okazało się, że są miejsca i bez zbędnych formalności mogliśmy wrócić w sobotę.


Podsumowanie: na miejscu kupowaliśmy tylko owoce, chleb i 3x wędzone ryby (raz obiad w wędzarni w Gudhjem i dwa razy na wynos po drodze), na wyspie spędziliśmy 6 dni, w tym 3 noce na tanich polach namiotowych. Koszty (razem z biletami promowymi w 2 strony z rowerami i dwiema butelkami wódki bornholmskiej na pamiątkę) to ok. 600zł/osobę (wydaliśmy nieco ponad połowę przeznaczonych na wyjazd pieniędzy). Wyjazd uważam więc za bardzo tani. I na pewno polecam tę wyspę.

art
# Napisano: 9 Lis 2012 20:49


Co do wymiany waluty to oczywiście warto wymienić część pieniędzy w Polsce ale my braliśmy kasę z bankomatów i o dziwo wychodziło nam taniej niż jak byśmy wymieniali złotówki w kantorze w Polsce. Trzeba tylko pamiętać że w sklepach nie można płacić kartę, przyjmują tylko duńskie karty. Tak nam przynajmniej powiedziano w sklepie sieci Tiger (taki duński Wszystko za 5 gr)

Łukasz
# Napisano: 13 Lis 2012 18:58


art, mylisz się, można płacić polskimi kartami prawie wszędzie, czasami tylko jakiś sklep ma dziwny terminal, ze nie chce przyjąć np. polskiej karty z mBanku, ale tylko raz miałem taką sytuację, w Netto, Super Best, Kvickly bez problemu chodzila

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej